Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hadislerin sorgulanmaması bana birşeyi hatırlattı

yelpaze

Öne çıkan mesajlar

navyamphs said:

Şüphesiz ki âyetlerimizi inkâr eden kâfirleri biz yarın bir ateşe atacağız. Derileri piştikçe azabı duysunlar diye, kendilerine başka deriler vereceğiz. Çünkü, Allah gerçekten çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (NİSA/56)

Noyzura, dünyada tatmadığın zevkleri tadacaksın bro :)

hastasıyım tadmadığım zevkleri tatmanın . islam hakkında görüşlerimi yazsam mı diye terreddüt ediyorum. aşırı dindar genel yönetici var mı ? =)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Noyzura said:

söz konusu islam olunca herşeyi en iyi ihtimalle görme yöneliminiz hayretler uyandırıcı =)

senin tek mesajıma bakıp benim "sadece konu islam olunca" birşeyleri iyi ihtimalle görmeye çalıştığımı düşünmen çok fail ama =)

fakkoo o kitabı şeytsene bi. okurum ben onu. ilginç gibi

Tamam abi bölüm hocama sorarım bi o söylemişti bize. [FRANSIZ DİL EDEBİYATI OKUYOM AYIK OLUN ;)]
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Cevap ver abi niye Inanna'ya tapmiyorsun? Ciddi ciddi anlamiyorum ben. Ikisi de ayni.

çünkü taptığım tek ilah, benim ilk madde ve yaşamış tüm insanlar için olan doğrular ve yanlışlarla alakalı sorularıma cevap veriyor. yeryüzünde insan veya insan topluluklarının kendi kafalarına ve kendi menfaatlerine koyduğu doğruları, yanlışları, yasaların geçerliliğini reddetmemi hatta fırsatını bulup onlara karşı direnmemi emrediyor.

inanna ise wikiden gördüğüm şekliyle, aşk, savaş, doğurganlık şehvet ve evlilik dışı ilişki putu.

benim düşündüğüm tanrı böyle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

Şüphesiz ki âyetlerimizi inkâr eden kâfirleri biz yarın bir ateşe atacağız. Derileri piştikçe azabı duysunlar diye, kendilerine başka deriler vereceğiz. Çünkü, Allah gerçekten çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (NİSA/56)

http://oi42.tinypic.com/qss3s5.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Zerdust'un tanrisina niye tapmiyorsun oyleyse? O da ayni seyleri soyluyor seninkiyle.

zerdustlükte islama bir benzerlik gördüysen zaten o, islamdan alınan ve yozlaştırılmış olandır. ben islam'ın ilk insandan beri var olduğuna ama günümüzdeki tek saf halinin sadece 1400 yıl önce bir arap elçi tarafından açıklananlar olduğuna inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...