Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

beşiktaş-bükreş

tunch

Öne çıkan mesajlar

bu arada yerdeki adama gelince, o olay hakemin sorumluğundadır çünkü oyun durmuştu orta sahada.hakemin denyoluğu.hakem devam ettirirse devam etmek gayet doğal ki bükreşli oyuncuların kaç defa ÖLDÜM BEN diye yere düştüğünü şahsen sayamadım.o profesyonellikse bu da öyle..buradan yakın.[signature][hline]"I have seen the future of horror, and his name is Turk Telekom"
- Stephen King
Sosyal ağlarda paylaş

karşımızdaki disiplinli organize bi takımdı bizim aksimize
ancak dandik takımdı bence, en fazla o kadar oynayabilecek bi takım
gerçi bizim dandik oyuna rağmen neredeyse yenioduk beşiktaş orclar gibi gaz oluo son dakikalarda ve gol yaratıo.frenzy gibi bişiy çözemedim ben o olayı.türklüğün verdiği bişey olsa gerek hehe

ehe fizban kardeş içelim valla nedir bu halimiz.
derdimden anlıosun tabii siz bizden çok çektiniz avrupada hehe :lol:[signature][hline]"I have seen the future of horror, and his name is Turk Telekom"
- Stephen King
Sosyal ağlarda paylaş

Wala bütün gollere sevindim.
BJK'lilerin genel tavırlarına bozulduğum için ohh negüzel çaktılar dedim 2 kere ama sonradan içim el vermedi ulan bi 10dk önce atılsaydı şu şebek adam da demeden edemedim..

BJK de takım olma yolunda hiçbişey yok bu sezonki en büyük başarıları FB'yi yenmek olsa da bu maçta bukadar da kötü olacaklarını beklemiyodum. Benim fikrime göre futbolcularda zaten kazanma hırsı diye bişey yok paramızı alalım muhabbetinde hepsi bide soğuk havayı görünce amaan kim oynicak negüzel yayıyoduk otel odasında batak çeviriyoduk nerden çıktı bu maç bitsede gitsek dediler ve sonuç kötü oldu. Aslında ilk 20 dakikada ki tablodan daha iyi bi sonuç olduğu da söylenebilir..

BJK'nin işi çok zorlaştı artık ama umarım turu geçerler. Aksi takdirde gelecek paralardan oldukları gibi boşuna transfer ettikleri adamlara verecekleri paralardan ötürü önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde maddi olarak çok zor durumlara düşebilirler..[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

Dört gün önceki Rize maçında Kartal’ın takımsal defoları arka arkaya poz vermişti aslında. Herhalde Del Bosque’nin o gece elinde fotoğraf makinesi yoktu. Aslında olsaydı da yapacağı fazla birşey bulunmuyordu. Bu takımın fizik kalitesi üçüncü sınıf. Bel bağlanan oyuncuların formu berbat, motivasyon desen hakgetire. Koşma kabiliyetini henüz yitirmemişken biraz mücadele gücü ile boy gösteriyordu Kartal. Bu özellikle de kaybolunca şimdi sahada 1970’leri anımsatan bir ekip profili hakim. Siyah-Beyazlı oyuncuların en büyük hüneri her pozisyonda mükemmelce yere kapaklanabilmek. Bir de yediği gollerde amatör düzeyin en dibini bulma yarışını iyi götürüyorlar. 13 transfer yapan bir ekipte Carew sakatlanıyor, oyuna girecek forvet özelliğine sahip biri yok. Beşiktaş’ın Konya’da 10 kişilik bir rakip karşısında da ne hallere düştüğünü görmüştük. Rize’den de fark yemediyse bu Rize’nin hoşgörüsü sayesindeydi. Dolayısıyla bu sonucu da fazla şaşırmamak gerek.
Steaua Bükreş doğduğundan bu yana askerler takımı olarak bilinir. Eskiden Hagi tarzında generaller de sık sık cephe içinde yer alırdı. Şimdi meydan sırf askerlere kalmış. O askerler dün gece emekli generallerden ve birkaç devre kaybı acemi askerlerden kurulu bir takımı yendi. İşin özeti bu.

---

Basri Baykoç 'un bugünkü fanatikteki maç yazısı. altına imzamı koyarım.[signature][hline]CoH
Tunch [i]Energy/Ice Blaster[i]
SWG
Heyd Spinner of FrF [i]Lost in Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

Fizik güç, kondisyon ve mücadele olarak bence beşiktaş şuandaki avrupadaki iyi durumda olan 20 takımdan biri.
Türkiye ligininde en iyisi. Birkez daha tekrar etmek istiyorum fizik güç, kondisyon ve mücadele olarak.
Taktik, yardımlaşma, moral olarakta avrupanın en kötü takımlarıyla eş değerde.
Peki neden böyle.. Yeni bir teknik direktör geldiğinde ve farkli bir sistemle geldiğinde alişila gelmiş bir problem takımın sisteme alışması yeni oyuncuların eskilerle kaynaşması zaman alır herkez herşeye alışana kadar takımlar çok yüksek pas hataları yüzdeleri yüzünden çok fazla fast break yani kontra atak yerler.
Ne gün pas hataları azalır o zaman az pozisyon verirler ve maç kazanmaya başlarlar. Kadrosu ve teknik direktörü iyi takımlar böyledirler.
Konunun beşiktaş ile ilgili kısmına gelince... topla oynama yüzdelerinde %70 %30 üstünlük kurduğunuz bir maçta maçın 60 - 70. dakikaları arasında rakibiniz 30 pas hatası yaparken siz 50 li rakamlara ulaşırsanız burda bir gerçek var demektir.
Üstün oynadığınız maçta nasıl olurda rakipten çok pas hatası yaparsınız?
Işte burda ilk başta değindiğimiz konular yer alıyor.. 1) Taktik : halen nerde nasıl durcağını bilemeyen sisteme alışamamış oyuncular var. 2) Moral : takımın morali çok bozuk kendilerini maça veremiyorlar örnekle söylemek gerekirse pasın kendilerine geldiğini gördüklerinde çoktan rakip araya girmiş oluyor.
3) Yardımlaşamıyorlar.. çok büyük bir sıkıntı var herkez bişey yapmaya çalışıyor ama takım hiç birşey yapamıyor. Bir takımdaki 11 kişide gol atmaya çalışırsa kimse gol atamaz. Bir takımdaki 11 kişide gol yememeye çalışırsa gol manyağı yaparlar.
Peki ne zaman ve nasıl düzelcek? Ne zaman ve nasıldan önce bu yeni takım yeni sistem problemlerini başka takımlar 6 7 haftada atlatırken neden beşiktaş aylardır atlatamıyorun cevabini söylemek gerek.
cevap basit kadro çok geniş 32 kişinin forma bulduğu takımda oyuncuların birbirine ve sisteme alışması zaman alıyor.
Peki beşiktaş hep böylemi gitcek?
Kesinlikle hayır bakın beşiktaş 4 4 2 oynuyor tüm avrupadaki büyük kluplerde olduğu gibi ama büyük takımlardan büyük bir farkı var 2 ön libero ile oynuyor.
Neden 2 ön libero? Del Bosce takımın yeni olduğu için problem yaşancağını biliyordu en az hasarla atlatmak için 2 ön libero ile başladı arkadaki 4 lü savunma ve kanatlardaki oyuncuların backlerle uyumu oturduğu zaman %99 2 ön libero kalkacak ve oraya tümber tayfun gibi oyuncular real orta saha olarak gelicekler.
Ümit aydın, yasin gibi ön liberolar bu yüzden gönderildiler.
Sonuç olarak yakında arka dörtlü ve kanatlar sisteme oturcak oyuncular birbirine ısıncak, taktik eksikler kapancak, yardımlaşma olucak ve 2 ön libero yerine savaşan ve saldıran bir orta saha gelicek güzel skorlardan sonra moral de düzelcek ve o zaman Beşiktaşı yerden yere vuranlar pişman olcaklar.
Zaman bizden yana..[signature][hline]Diablo, 05 Haziran 2004 12:46 tarihinde demiş ki:
şopar sensin lan ben tinerciyim

Ra

[Bu mesaj Ra_tyillustrious tarafından 11 Ocak 1071 12:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

servet topu iskalayinca kazma oluor,
ibrahim uzulmez oduncusu topu iskalayinca, baldan yol yiyoruz oluor.
bu kafayla hangi galibiyeti hangi basariyi hak ediosun ki sen..
ilk yariyi izledim sadece.. "del bosque gibi bi adam olmasa bjk nin basinda Juanfran ve Carew gibi elite oyunculari hic bi turk takimi getiremez" diyenler bunca mactan sonra neler dusunuor merak ediorum.(hem del bosque hem o elite futbolcular hakkinda)
neredeyse hic bi futbolcuda hirs yok hirs olanlarda da yetenek yok.. cok uyumsuz bi takim, ne bilim en basta yonetimce is yok, bana gore tumden bole bi operasyon lazim o da cok zor oldugu icin.. istikrar zor yakalanir ama yine de hic bisi belli olmaz :)[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...