Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mısırda sokak ortasında hristiyan kadına tecavüz

Reflective

Öne çıkan mesajlar

Ayfon said:

Adam gücünü Islam'dan alarak kadinlari kiz cocuklarini öldürüyo, tecavüz ediyo, sonra burdan birkac dogru müslüman cikip bunun dinle ne alakasi var diyo. Aptal misin arkadasim. Bu insanlar bu ahlaki Islam'dan almiyolar mi? .

Adam gücünü Ateism'den alıyor, seri katil bu arada. yakalandığında "inanacak ve korkacak bir tanrı yoksa içimden gelen dürtüleri niye bastırayım ki?" diyor. Bu gerçek bir vaka bu arada. Bu adam ahlakını nereden alıyor peki?

Ayrıca, savunduğum dinler değil sadece şu: "insanın içinde bir kötü varsa buna kılıf bulur."
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Ateizm diye bir öğreti yok.

(tu)

@Dworgian
bu dedigini ne zaman tartisirim biliyor musun? Ne zaman ateism'e inanan bir toplum olsun, 100milyon nüfusu olsun ve hepsi serui katil olsun, o zaman. Aksi halde bahsettigin tek bir kisi. Bu adam ahlakini yetistirilmesinden ve ailesinden aliyor. Yani alamiyor alamamis.
Sosyal ağlarda paylaş

anlamadığım nokta şu. bir insan insanlıktan yoksun olabilir. bunu da her türlü bahaneye sığınarak kapatabilir. bu konuda hem fikiriz. bu insanın sığındığı bahane onu bu yola sokmuştur diyemeyiz.

ancak bir topluluğun insanlıktan yoksun olmasını nasıl o toplumdaki her bireyin başka etmenlerden bağımsız bir şekilde hayvan olmasına bağlıyorsunuz bunu anlamıyorum.

özel olarak dünyaın her bir yerinden gelip arabistanda mı toplanmış bu hayvanlar? bir toplumun hayvanlaşmasını dinden bağımsız nasıl açıklayabiliyorsunuz?

naiflik anlamındaki saflık bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Nigger_of_the_sand said:

(tu)

@Dworgian
bu dedigini ne zaman tartisirim biliyor musun? Ne zaman ateism'e inanan bir toplum olsun, 100milyon nüfusu olsun ve hepsi serui katil olsun, o zaman. Aksi halde bahsettigin tek bir kisi. Bu adam ahlakini yetistirilmesinden ve ailesinden aliyor. Yani alamiyor alamamis.

saçmalamayın bence. özellikle savunduğumun dinler olmadığını belirttim. bana şu lafı etmen için benim "dinler iyidir" diye başlamam gerekir diye düşünüyorum.

ben burada inanç vs inanç demiyorum ki bana ateism bir toplumsal inanç olduğunda ok tartışalım diyebil.

bir insanın / bir grubun hasta sapık sapkın düşüncelerini bir ideolojiye, bir dine, bir siyasi görüşe yansıtmanız saçmadır diyorum. insanın özüdür kötü olan diyorum. sokakta fenerbahçe veya galatasaray için adam kesen holigan da o vahşet e takım kılıfını bulur gibi
Sosyal ağlarda paylaş

@dworg, söz konusu olan toplumsal bir tecavüz bilinci yalnız, bir bireyin sapkın dürtüleri değil. cihad uğruna olduğunu söyleyerek seri cinayetler işleyen bir seri katili konuşuyor olsaydık haklı olabilirdin bu söylediklerinde. ama bu söylediklerin subjektif ve haksız bir şekilde kendinden bir şeyleri savunmaktan öteye geçemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Dworgian said:

demagoji yapmasan? demek istediğimi anlamadın sanki

Ahlakını ateizmden almak diye birşey olamaz, ateizm bir ilham kaynağı değildir.

öfff he tamam. adamın cümlesini convert edince o çıktı cümle. ama bunu anlayacağını düşünmüştüm. demek istediğim değişmiyor. adam islama inanmıyor hatta dinlere inanmıyor ama bu seri katil olmayacak bir ahlakı alması için yeterli değil. yani aldıgı ahlaka temel olarak bir dini alıp almadığını soran cümlesi yanlış ayfonun
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanın özü kötüdür evet, Zaten dinler gökten inme şeyler değil ki, onlar da insanın bir ürünü neticede.

Bu dünyada tölere edilebilen dinler var, götürüsü getirisinden fazla olan better without it dinler var. İslam da onlardan biri. Ne kadar suratına bakılmayacak meymenetsiz insan varsa hepsi seçmiş. Bir bokluk var ki sadece dünyanın çöp kesimi seçmiş bu dini.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Nigger_of_the_sand said:

(tu)

@Dworgian

Rus ordusu dinsizdi ve ciddi soykirimlar savas suclari gerceklestirdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Vidar said:

@dworg, söz konusu olan toplumsal bir tecavüz bilinci yalnız, bir bireyin sapkın dürtüleri değil.

ama o bilinci yaratan "salt islam" değil. bunu meşrulaştırmada rolü olabilir, çarpıtılarak, esnetilerek vsvs ama islam demek gang rape demek değil olay. öyle olsa dünyada toplu tecavüze sadece islam ülkelerinde rastlanırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Vidar said:

@dworg, söz konusu olan toplumsal bir tecavüz bilinci yalnız, bir bireyin sapkın dürtüleri değil.

ama o bilinci yaratan "salt islam" değil. bunu çeşrulaştırmada rolü olabilir, çarpıtılarak, esnetilerek vsvs ama islam demek gang rape demek değil olay. öyle olsa dünyada toplu tecavüze sadece islam ülkelerinde rastlanırdı.

E iyi de abi sonucu degistirmiyor iste. Din insana yaramiyor iste.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...