Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraf SanARTçısı İdo Tatlıses

nordlydian

Öne çıkan mesajlar

ya arkadaşım 3 ay önce şöyle bir yazı yazan adam

Ninja said:

Budha nin kendi buldugu bir kavram yok. Sadece kendinden eski olanlar kavramiyetteki fikirleri tek cati altinda toplayim insanliga sunmustur. Ve herzaman derki Hayat bizi yasiyor biz hayati degil. Yani herzaman anlayis olarak bir dairenin icinden iceri dogru bir gecis varoldugunu saymistir. Bu sebeble kendim buldum yayayim insanlara diye bir gayesi hic olmadigi kanaatindeyim. Mustafa Kemal Ataturk bir devlet adami siyasi bir kisilige sahip oldugu icin teolojik yonden kiyaslanmayacak derecede farkli kulvarlar. Ataturk un yaptigi halki o donemde anlamli ve dogru konulara yaklastirmak ve egitmektir. Bu sebeble zaten iyi bir liderdir. Tek dahi olsa haklari tamamen gozetmis bir liderdir.

bugün sakinleşirsiniz ile sizler kelimelerini cümlede doğru sıraya bile koyamıyor. amacın ne arkadaşım senin
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bazi anlar Akito sama ile konusup daha duzgun cumleler seciyorum ama Akito sama herzaman online olmuyor. Sizin saldirinizi anlamiyorum. Dun Soren adli member saldirdi bugun siz. Eger nefret yada kin duyuyorsaniz susun ve ozel mesajla anlatin sorununuzu burada konu anlamsiz oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ponza
Ponza volkanik bir kayaç türü.
Türkçe’de pomza taşı, sünger taşı, köpüktaşı, topuk taşı, hışırtaşı, nasırtaşı, küvek gibi adlarla bilinir. İngilizcede iri taneli olanlara “pumiz”, ince taneli olanlara da “pumicite” denir.

Özellikleri
Volkanik bir cam yapısındadır. Genelde açık renkli olup beyazdan, kreme, mavi, griye kadar değişen renklerde olur, ancak yeşil, kahverengi ve siyah da olabilir. Asidik ve bazik karakterli volkanik faaliyetler sonucu oluşan; gözenekli bünyesinde kristal suyu olmayan, genellikle riyolit kompozisyonu içeren kayaç. Asidik pomza; beyaz, kirli beyaz renkte olup, daha yaygın olarak bulunur ve yoğunluğu 0.5-1 gr/cm3 arasında değişir. Bazik pomza ise yabancıların “Scoria” dedikleri, Türkçede ise bazaltik pomza olarak bilinen kahverengi, siyahımsı renkte pomza türü olup, özgül ağırlığı 1-2 gr/cm3 dür.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...