Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uyurken ingilizce öğrenilebilinirmi?

benhakimimmasumbey

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

Litminov said:

Telkin denilen olay var. İngilizce öğretmez ancak kelime öğrenmede işe yarar. Mesela bir soruyu çözmeye çalıştıktan sonra, beceri isteyen bir işle uğraştıktan sonra uyuyup, uyandığınızda o işi yapabildiğinizi ve ilerlediğinizi göreceksiniz.

bunun uykuda olan bir şeyle ilgisi yok. o kadar çok başıma geldi ki ne olduğunu anlatayım direk. bir soruyu çözmeye çalışıyorsunuz çalışıyorsunuz soru hakkında üretebileceğiniz tüm fikirleri ve bakış açılarını üretiyorsunuz ama yorulduğunuz için hepsi bulamaç haline geliyor. sabah kalktığınız zaman soruyu çözmüş olmuyorsunuz tabi ki ama soru üzerine tekrar düşündüğünüz zaman beyniniz dinlenmiş olduğu için rahatlıkla daha önce oluşturduğunuz fikir ve parçaları doğru bir şekilde bir araya koyup çözüyorsunuz.

Ben 1 saat boyunca bir zeka oyununa uğraşmıştım. Ardından yattığımda rüyamda o soruyu çözmeye çalıştığımı gördüm. Kalkıp tekrar sorunun başına oturduğumda sorunun çözümüne ulaşmıştım. Ben de bundan, yatarken de kafamda hala o düşünce olduğu için uyurken de kafa yormuşum anlamını çıkarıyorum. Mesela telkinli cdler var uyurken bin defa şunu yap şunu yap diye komut tekrarlıyor. Onlar da işe yarıyor.

Senin anlattığın şey de doğru bana da pek çok defa oldu o olay.. Mesela birşey ararken bulamayıp aramayı bıraktığımda buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortaokul lise zamanımda dersle ilgili bi konuyu hiç bilmiyodum uyandığımda konuyu biliyodum ama konu ne hatırlamıyorum şimdi :D

Saçmasapan hissetmiştim sdsads

Tabi bu ing olayı yalan. İnsanların duygularıyla oynuyolar. 3kuruş tazminat almak için kim bilir kaç tane cahil insan son paralarını bunlara verip aç kalıyodur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Litminov said:

Telkin denilen olay var. İngilizce öğretmez ancak kelime öğrenmede işe yarar. Mesela bir soruyu çözmeye çalıştıktan sonra, beceri isteyen bir işle uğraştıktan sonra uyuyup, uyandığınızda o işi yapabildiğinizi ve ilerlediğinizi göreceksiniz.

bunun uykuda olan bir şeyle ilgisi yok. o kadar çok başıma geldi ki ne olduğunu anlatayım direk. bir soruyu çözmeye çalışıyorsunuz çalışıyorsunuz soru hakkında üretebileceğiniz tüm fikirleri ve bakış açılarını üretiyorsunuz ama yorulduğunuz için hepsi bulamaç haline geliyor. sabah kalktığınız zaman soruyu çözmüş olmuyorsunuz tabi ki ama soru üzerine tekrar düşündüğünüz zaman beyniniz dinlenmiş olduğu için rahatlıkla daha önce oluşturduğunuz fikir ve parçaları doğru bir şekilde bir araya koyup çözüyorsunuz.

Henri Poincaré şöyle yapıyormuş mesela.

He never spent a long time on a problem since he believed that the subconscious would continue working on the problem while he consciously worked on another problem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...