Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RTEnin posterine dart attığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası istemi

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

http://gundem.milliyet.com.tr/basbakan-a-ok-a-2-yil-hapis-istemi/gundem/gundemdetay/14.03.2013/1680103/default.htm?ShowPageSkin=1

said:
Başbakan’a ‘ok’a 2 yıl hapis istemi
Samsun’da iki üniversiteli, ’4+4+4’ sistemine karşı düzenlenen eylemde hedef tahtasındaki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafına dart attıkları iddiasıyla haklarında 2 yıla kadar hapis cezası istendi

hmmffs hmffs demokrasi kokuyor

(dipt not: tabi ki gazete olayı istediği gibi kırpıp sunmuştur bu davanın içinde belki izinsiz gösteri yapmak gibi şeyler de olabilir ya da başka şeyler ama yani yine de heheh..)
Sosyal ağlarda paylaş

Bi prof un deyimiyle kokuşmuş(?) İngiliz parlamenter sisteminde bariz hakarete giren konularda bile adamlar bunlar demokrasinin cilvesi diyorlar. İleri demokrasi cilvenin zerresini sevmiyor sanırım...

Tabii haber konunun ne kadarını anlatmış o meçhul...

Yine de: Polis devletinden korkuyorduk, Judokrasi çıktı karşımıza...
Sosyal ağlarda paylaş

sandalye said:

Ardeth said:

(dipt not: tabi ki gazete olayı istediği gibi kırpıp sunmuştur bu davanın içinde belki izinsiz gösteri yapmak gibi şeyler de olabilir ya da başka şeyler ama yani yine de heheh..)

eylem, prostesto filan için izin alınmıyor zaten.

ben olasılık olarak yazdım onu olabilir de olmayabilir de. izin almışlardır ama iznin azcık ötesine geçtiyseler mesela yine suç olarak göstermişlerdir. bir sürü şey olabilir, devlet haklı diye demiyorum, medya dandik diye diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

muhtemelen devlet buyugune saygisizlik vs dendir. vardi galiba oyle bir yasa sallamiyorsam. bi ara gencler rte ye dio nun selamini yapmislardi. polisler de basbakana hareket cekiyorlar diye bunlari goz altina almisti.

Dio'nun İtalyanca tanrı olması, yazılanın bir anlamda "gençler rte'ye Allahın selamını vermişlerdi, polis içeri aldı" olması. Olayın saçmalığı da düşünülünce bir güldürdü beni.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...