Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babamın oğlu degilsin tabi masraf alacağım.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:

öğrenci olmak yumartı atıp protesto yapmaktan ibaret değildir. okumayacaksanız ne işiniz var üniversitede?

demokratik eylemlere bu ne sığ eleştiridir? sonra "kimse sesini çıkarmıyor" diye yakınırsınız, sana ne yani? sana mı soracak adam haklarını kullanmadan? bir de okumyacaksın diye bir kural mı var? karşına kırmızı ve mavi hap mı geliyor zannediyorsun üniye girerken "eylem" "okumak" ?
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

çünkü karşında özel sektör var. ayrıca köklü üniversitelerde bunlar başarıya ulaşabilir. anadoluda yeni açılan üniversitelerde kimse sesini çıkaramıyor.

bir de üniversitenin köklülüğü solun yarattığı bilinç ve gelenekten, öğrenci duyarlılığından geliyor zaten

bu arada karıştırmışım, iüyle marmarada imzaydı gösteriydi derken mahkeme iptal etti ama üniversite yasadışı olarak halen zorluyor kampüskartı, ben de haberlere bakınca hatırladım, o noktada eylem işte
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

kolektifinsan said:

emperyalizm bir günde dize gelmiyor

"bankanın tarafına geçeyim de tartışmada üstün çıkayım oh benim egom" askjdhasjd

hakkında en ufak fikrinin olmadığı insanlarla ilgili atıp tutarak bir yere varamazsın söylim de ben =)

hakkında atıp tutmuyorum, bir şeyi söylediğin-yaptığın zaman şunu söyledin-yaptın derim, bu kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

değişir abi sonra. sözleşme yaptık diye ruhumuzu satmadık. mahkemelerde davalar falan sürüyor, mevzuatta yapılacak ufak bir değişikliğe bakar bunun çözümü. istemiyorsan kullanma denecek bir durumu yok türkiye'deki banka sisteminin sıkıntı burada. üniversiteler öğrenci kimliklerini bile kredi kartı olarak vermeye başladı. vergi dairesi banka kullanmayı mecbur kılıyor. önüne gelen matbu sözleşmede ben şurayı kabul etmiyorum arkadaş denebilecek bir imkan var mı?

sanki karşılıklı pazarlık yapma imkanımız var bankayla. insanlar böyle itiraz ettikçe, toplumda bilinç oluştukça "özel sektör" olan "müşteri memnuniyetine" mecbur olan bankalar da bunları almamaya başlayacak.

Zaten şimdi bile çoğu banka tüketici hakem heyetinden gelen isteklere göre bu paraları iade ediyor. şimdi müşterilerin %1'i bunu yapıyorsa yarın %50'si yaptığında hiç bir banka ücret almaya cesaret edemez.

dediklerine cevap vermem için işyerinde olmamam lazım aslında. (edit; vakit alır çünkü) hani çok haksız değilsin tmm. ama şu bold ladığım yer konusunda, bu konuda "yasak" çıkmadığı sürece alırlar abi. %1 %1 dir mantığıyla giderler. niye almasınlar ki?

ayrıca eskiden olan sözleşmelerde o madde yoktu. açılan davalar eski sözleşmelerle ilgili. bankalar yeni sözleşmelere o ücret maddesini ekledi bile. bir süre sonra hiç bir dava olumlu dönmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

Dworgian said:

kolektifinsan said:

emperyalizm bir günde dize gelmiyor

"bankanın tarafına geçeyim de tartışmada üstün çıkayım oh benim egom" askjdhasjd

hakkında en ufak fikrinin olmadığı insanlarla ilgili atıp tutarak bir yere varamazsın söylim de ben =)

hakkında atıp tutmuyorum, bir şeyi söylediğin-yaptığın zaman şunu söyledin-yaptın derim, bu kadar basit

bankanın tarafına geçip üstün çıkmak istediğim gibi bir fikir "atıp tuttun"

öyle bir niyetim yok. herkes senin gibi düşünse gösteri yapmana gerek kalmazdı sanırım. edit; senden farklı düşünen biri illa dediğin gibi düşünmek zorunda değil. ayrıca ben bankayı savununca para mı verecek bana. ne gibi çıkarım olacak acaba. lol

bankanın yaptığını savunmak değil yaptığım. hizmet = ücret. bunu savunuyorum.

ücretlerin fahişliği vb tamamen farklı konular.

anladın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

o konuda öyle. gücünüz yetmez o dediğiniz şeye diyorum. banka günümüz ekonomisinin büyük bir dişlisi. eh bu kadar güçlü durumdayken nasıl diz çöktüreceksiniz acaba?

kullanmayarak mı? emin ol kullanmak zorunda hissedenler olacak (topicde bile var baksana). tüm dünyayı banka öncesi ekonomik ve toplumsal hayata geri döndüremezseniz yaş o iş
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ahmedinejad said:

değişir abi sonra. sözleşme yaptık diye ruhumuzu satmadık. mahkemelerde davalar falan sürüyor, mevzuatta yapılacak ufak bir değişikliğe bakar bunun çözümü. istemiyorsan kullanma denecek bir durumu yok türkiye'deki banka sisteminin sıkıntı burada. üniversiteler öğrenci kimliklerini bile kredi kartı olarak vermeye başladı. vergi dairesi banka kullanmayı mecbur kılıyor. önüne gelen matbu sözleşmede ben şurayı kabul etmiyorum arkadaş denebilecek bir imkan var mı?

sanki karşılıklı pazarlık yapma imkanımız var bankayla. insanlar böyle itiraz ettikçe, toplumda bilinç oluştukça "özel sektör" olan "müşteri memnuniyetine" mecbur olan bankalar da bunları almamaya başlayacak.

Zaten şimdi bile çoğu banka tüketici hakem heyetinden gelen isteklere göre bu paraları iade ediyor. şimdi müşterilerin %1'i bunu yapıyorsa yarın %50'si yaptığında hiç bir banka ücret almaya cesaret edemez.

dediklerine cevap vermem için işyerinde olmamam lazım aslında. (edit; vakit alır çünkü) hani çok haksız değilsin tmm. ama şu bold ladığım yer konusunda, bu konuda "yasak" çıkmadığı sürece alırlar abi. %1 %1 dir mantığıyla giderler. niye almasınlar ki?

ayrıca eskiden olan sözleşmelerde o madde yoktu. açılan davalar eski sözleşmelerle ilgili. bankalar yeni sözleşmelere o ücret maddesini ekledi bile. bir süre sonra hiç bir dava olumlu dönmeyecek.

sonra tüm banka sözleşmelerine bu girecek, sonra bu yasal olacak, diğer pek çok sömürü uygulaması gibi, sonra yasa değişsin diyeceksin falan ama değişmesi epey zaman alacak tabi, zannedersin yasa bankanın koruyucusu, zannedersin bu devletin her yasayı çıkarmaya hakkı var, ne de olsa devlet "halk için" var

mesela cumhuriyet tarihinde grev hakkı neyin sonucunda yürürlüğü girdi? ardı arkası kesilmeyen işçi eylemleri sonucu, evet, sonra ne oldu, aldılar grev hakkını vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

o konuda öyle. gücünüz yetmez o dediğiniz şeye diyorum. banka günümüz ekonomisinin büyük bir dişlisi. eh bu kadar güçlü durumdayken nasıl diz çöktüreceksiniz acaba?

kullanmayarak mı? emin ol kullanmak zorunda hissedenler olacak (topicde bile var baksana). tüm dünyayı banka öncesi ekonomik ve toplumsal hayata geri döndüremezseniz yaş o iş

bankayı kullanmadan yaşamak falan anarşist saçma düşünceler, öyle olmaz zaten, mali oligarşinin egemenliği heryerde, mücadele edebilirsin, mücadeleyi yaymaya uğraşabilirsin ama kaçamazsın
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

[sonra tüm banka sözleşmelerine bu girecek, sonra bu yasal olacak, diğer pek çok sömürü uygulaması gibi, sonra yasa değişsin diyeceksin falan ama değişmesi epey zaman alacak tabi, zannedersin yasa bankanın koruyucusu, zannedersin bu devletin her yasayı çıkarmaya hakkı var, ne de olsa devlet "halk için" var

mesela cumhuriyet tarihinde grev hakkı neyin sonucunda yürürlüğü girdi? ardı arkası kesilmeyen işçi eylemleri sonucu, evet, sonra ne oldu, aldılar grev hakkını vs vs

bankanın verdiği hizmet için ücret alması mantıksız mı yahu söylesenize?

bedava mı yapsın?

niye yapsın yahu bedava? kamu hizmeti mi bu
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

hayır babasının oğlu muyuz? değiliz. babasının oğlu olsak bile almalı. kaldı ki tekrar ediyorum babası değiliz oğlu değiliz babasının oğlu değiliz.

Anasının oğlu da değiliz, zira biri kalkıp "Aras! Seni Faik Açıkalın'ın Anasının Çocuğu!" dese, ağzını kırarsın muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

bankanın yaptığı aracılık hizmeti için ücret aldığı zamanlar geçeli şöyle bi 140 yıl oldu sanırsam, 100 yıl kadar önce mali oligarşinin oluşumu tamamlandı ve kabaca bankalar sanayinin, devletin, orduların, tüm teşkilatların hakimi ve sömürünün icracısı

alurielle ikiniz şakalaşın ben aradan çekileyim en iyisi sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

Vingthor said:

hayır babasının oğlu muyuz? değiliz. babasının oğlu olsak bile almalı. kaldı ki tekrar ediyorum babası değiliz oğlu değiliz babasının oğlu değiliz.

Anasının oğlu da değiliz, zira biri kalkıp "Aras! Seni Faik Açıkalın'ın Anasının Çocuğu!" dese, ağzını kırarsın muhtemelen.

artık lütfen ana bacı karışmasın yaş oldu 25
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...