Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babamın oğlu degilsin tabi masraf alacağım.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

böyle bir konuda inisiyatif olmaz ki fazladan para ödeyip ödemeyeceğim ordaki adamın keyfine mi kalmış.

Valla ben bu forumda bankaların ticari işletme olmadıklarını, bankaya para yatırmakla bankaya ortak olunduğunu, suistimale karşı inisiyatif kullanılamayacağını, hayır müesseseleri olduğunu, yatırılan iki kuruş paranın anında yatırıma dönüşerek trilyonlar kazandırdığını öğrendim.

Daha bilmediğim neler öğreneceğim acaba.... İlgiyle takip ediyorum.

Bu arada Borçlar Kanunu' nda yeri var. Bir ödeme yaparken tonla bozuk para getirip ben böyle istiyorum diyemezsiniz. Sadece bankada değil herhangi bir yerde de bunu yapamazsınız. Karşı tarafın kabul etmeme hakkı var...
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bi kural vardı bozuk parada en son.

Bi bozuk para ile, en fazla o paranın 50 katı kadar ödeme yapabiliyosun. Gerisini kabul etmeme hakkı var karşıdakinin.

Bankada böyle mi bilmiyorum da, piyasada böyleydi. 1 lira ile en fazla 50 tl ödeyebiliyosun yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
said:
Konut kredisi borcunu erken kapatanlardan erken ödeme cezası alan bankalar şimdi de kredi taksitini gününden önce ödeyenlerden 60 TL'ye varan "erken taksit tahsilatı" almaya başladı. Hesaplarından kesilen bu ücreti görenlerin www.sikayetvar.com'a gönderdikleri ortak şikayetleri ise "Pazar gününe denk gelen ödememi cuma günü yaptım. Banka erken ödenen taksit için de ceza kesti" şeklinde oldu.

http://www.ensonhaber.com/bankalardan-yok-artik-dedirten-yeni-kesinti-2013-04-12.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...