Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk-Kürt; hala kardeş miyiz?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

wastyrx said:

Ayrım yaptığın için kafan kötü. İnsanları ötekileştirdiğin için bir de gereksiz antipati topladığın için kendine karşı. İyi olduktan sonra isterse zimbabweli olsun ne fark eder? Ne kadar saçma işler ya

sen niye zimbabweli kardeşlerimizi ayırdın lan şimdi :(
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bourbon said:

KuddusiMavra said:

Bana mı söylüyorsun?

Sen verirmisin peki kiz? O kadar anlet yapmissin senin cevabin ne bilelim ?

her anket yapan kendi cevabını ekliyor mu anketin altına?

Hayir ben senin konu hakkindaki dusuncelerini soruyoum ankete cevap ver ya da verme. He kendi dusuncelrini paylasmak istemiyorsan digerlerinin paylasmasini beklemen sacma yani, ben art niyet ararim o zaman "kurtler turkler kardesmiyiz bir daha dusunun bakalim" mesaji ortaya attigin icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kürtleri cahil bıraktık adamlar eskiden haklarını arayamazlardı son yıllarda başladılar kendi haklarını arayama, çoğu fakir zaten doğu illerinden büyük şehirlere geliyorlar ancak araplardan farkları yok bence çoğu otlu peynir gibi kokar yani adamlar hem cahil kalmış hem pis
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

KuddusiMavra said:

bourbon said:

KuddusiMavra said:

Bana mı söylüyorsun?

Hayir ben senin konu hakkindaki dusuncelerini soruyoum ankete cevap ver ya da verme. He kendi dusuncelrini paylasmak istemiyorsan digerlerinin paylasmasini beklemen sacma yani, ben art niyet ararim o zaman "kurtler turkler kardesmiyiz bir daha dusunun bakalim" mesaji ortaya attigin icin.

vallahi senin nasıl bir niyet aradığın beni zerre enterese etmez. burada 3 seneye yakın zamandır yazdıklarımdan beni hiç sevmeyen adam bile az çok bilir nasıl bir dünya görüşüm olduğunu. senin trollemene, provoke etmene kanmam. ayrıca ben hiç kimseye ankete oy verdikten sonra bu konu hakkında ki düşüncelerinizi paylaşın diye bir dayatmada bulunmuyorum. başarısız bir troleybüsçüsün. cümlenin bitişi zaten komedi,"kurtler turkler kardesmiyiz bir daha dusunun bakalim"...böyle mi demişim, bir daha düşünün ne la ?! B)-
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bourbon said:

KuddusiMavra said:

bourbon said:

KuddusiMavra said:

Bana mı söylüyorsun?

vallahi senin nasıl bir niyet aradığın beni zerre enterese etmez. burada 3 seneye yakın zamandır yazdıklarımdan beni hiç sevmeyen adam bile az çok bilir nasıl bir dünya görüşüm olduğunu. senin trollemene, provoke etmene kanmam. ayrıca ben hiç kimseye ankete oy verdikten sonra bu konu hakkında ki düşüncelerinizi paylaşın diye bir dayatmada bulunmuyorum. başarısız bir troleybüsçüsün. cümlenin bitişi zaten komedi,"kurtler turkler kardesmiyiz bir daha dusunun bakalim"...böyle mi demişim, bir daha düşünün ne la ?! B)-

Haha abi cok iyisin ya burda koca foruma daha kendin cevabini veremedigin ya da vermeye krktugun bi soru soruyorsun sonra ben provake eden oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tertip34 said:

Kürtleri cahil bıraktık adamlar eskiden haklarını arayamazlardı son yıllarda başladılar kendi haklarını arayama, çoğu fakir zaten doğu illerinden büyük şehirlere geliyorlar ancak araplardan farkları yok bence çoğu otlu peynir gibi kokar yani adamlar hem cahil kalmış hem pis

Ha bide bu var. Ben niye hrant oluyorum abi? Niye ermeni oluyorum? İster propaganda yapsın, ister kuyu kazsın sen hem hepimiz biriz ayrım yapmıyoruz der hemde olayı örtmemeleri için baskı kurmazsan adam haklı olmuş olur bizi eziyorlar biz buyuz onlar bu demekte. Benim öldürülmemle, hasanın öldürülmesi ya da hrantın öldürülmesi arasında bi fark yok. Hepimizin katili bulunmalı ha dersiniz ulan adamı da sevmezdim hiç kurtulduk ayrı, suçu işleyenin bulunmamasını istemek ayrı. Adaletse adalet, eşitlikse eşitlik.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

İnsanları insan olduğu için değilde kokusundan dolayı yargılıyorsan hiç gaz çıkarmayan bir adamsın demektir ...

Gerçekleri konuş bence , çoğu şehirde varoş mahallelerde oturuyorlar , bdp mitingleri olduğunda toplanırlar biji biji diye etrafa zarar verirler
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

KuddusiMavra said:

fede said:

Saeros said:

benim kafamdaki mi? :((

senin kafanı seveyim :)

bana dedin anlaşılan. benim kafamda ne var ki yahu?

konuyu sen açtığına göre sana söylüyorum tabii ki

benim bu konu hakkındaki düşüncemi biliyormusun? yav konuyu açtım diye sen beni neden hemen yargıladın ki? icabında allah yok, peygamber yok diye tartışan adamlarla <> şeklinde bir tabumuz mu var?!
olmadı...
Sosyal ağlarda paylaş

estağfurullah. benden çok daha zeki nice vatan evlatları var aranızda. korkacak bir durum da yok. bir önceki trolcü elemanın gazına gelmişsin ve onun tetikçiliğini yapmışsın. yakıştıramadım sana...
normalde cevap vermek diye bir zorunluğumuz yok anket başlığı altında ancak bu konuyu istismar edecek kişilere engel olmak adına samimi düşüncemi söylüyorum.
bundan 20 sene önce olsaydı bu soruya cevabım c şıkkı olurdu. yani kız kardeşim ya da kızım istedikten sonra bana bok yemek düşer olurdu. ama bu dönemde ne yalan söyleyeyim, istemem.
izin vermem demiyorum,dikkat! ne haddime izin vermemek ancak gideceği ailede kız kardeşime ya da kızıma ne gözle bakacaklarını, nasıl bakacaklarını(kastettiğim etnik kökeninden dolayı hor görülmesi,aşağılanması ve itilip kakılması olasılığı) şu son dönemdeki ortama göre kestiremediğim için kız kardeşimin veya kızımın üzülme ihtimali olduğuna inandığım için istemem.

ek bilgi:
adıyamanlıyım...ailemde türk ve kürt birçok evlilik var. teyzemin çocukları yarı kürt. amcamın çocukları yarı kürt. hepsini de çok seviyorum.

edit: anket altına insanların hangi şıkkı oyladıklarını yazmaları ve açıklamaları çok doğru bir şey değil. çünkü bu durum daha sonra oy verecek insanların oylayacakları şık konusundaki kararlarını etkileyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

tertip34 said:

Cipetpet said:

İnsanları insan olduğu için değilde kokusundan dolayı yargılıyorsan hiç gaz çıkarmayan bir adamsın demektir ...

Gerçekleri konuş bence , çoğu şehirde varoş mahallelerde oturuyorlar , bdp mitingleri olduğunda toplanırlar biji biji diye etrafa zarar verirler

Abi sana harcayacağım klavye dokunuşlarının parmaklarımla çıkardığı çitori sesine yazık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...