Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmralı görüşmeleri basına sızdı(sadece ilgilenenler okusun,trolcü raus!)

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

escape said:

kolektifinsan said:

faşizm, türk milliyetçiliği kürt hareketini doğurdu, bu hareket de türk milliyetçiliği bitmeden bitmeyecek

niye kurt milliyetciligi bitmeddn bitmiyo?

kürt milliyetçiliği bitip gayet devam edebilir hareket tümden sosyalist olarak

ek: Ezen ulusun milliyetçiliği ezilen ulusun milliyetçiliğini doğurur
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

escape said:

kolektifinsan said:

faşizm, türk milliyetçiliği kürt hareketini doğurdu, bu hareket de türk milliyetçiliği bitmeden bitmeyecek

niye kurt milliyetciligi bitmeddn bitmiyo?

kürt milliyetçiliği bitip gayet devam edebilir hareket tümden sosyalist olarak

ek: Ezen ulusun milliyetçiliği ezilen ulusun milliyetçiliğini doğurur

kimsenin ezildigi yok. Herkes kendi kendini ezip asimile oluyor sonra "tc bozo bokmiyriirrr" oluyor.. Bu ulkedeki tek etnik koken kurtler de degil. Diger etnik kimliklerden bi farki yok.. Limse kimseden ustun de degil. Kimsenin de burnu kalkmasin. adamlar ozerklik istiyor anadil hikaye. Ozerklik verilmeden bu kan durmaz. O da akp hokumuti sayesinde olacak ins masallah
Sosyal ağlarda paylaş

insanların egolarını kenara koyup tartışamaması çok acı lan. öyle bir zırh örüyorsunuz ki bildiğiniz bir şeyi sarsabilecek düşünce duvara çarpıp ölüyor.

örneğin size kürtler adına empati yapın desem, vay efendim işte 15 çocuk doğuruyorum, taş atıyorum diye saydırmaya başlayacaksınız. evet haklı da olabilirsiniz. ancak empati yapmak karşı tarafın kötü özelliklerini sayıp sinirlenmek değil. bunları sayarken beyniniz empatinin kelime anlamını kaybetti bile. tamamen size gösterilen ve öğretilenlerin esiri oldunuz. bunu farketmediniz.

düşüncelerimizin değişebilmesinden o kadar korkuyoruz ki, aslında bütün akıl yürütmelerimiz subjektif. oysa ki iki tarafın da eşit karlı çıktığı çözümler objektif çözümlerdir. çünkü objektif olduğunuzda kar/zarar dengesini doğru ölçebilirsiniz.

bu objektifliği yakalamadığınız sürece kendi çıkarlarınızı savunursunuz. aslında bu iyi birşeydir.. bazılarına göre..

bu postu belirli bir kitleyi övmek ya da yermek amaçlı yazmadım. yerdiğim tek şey insanların bakış açısı. genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...