Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmralı görüşmeleri basına sızdı(sadece ilgilenenler okusun,trolcü raus!)

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

Atatürk alevi isyanını bastırdı diye mi yazdım ya da birisi yazdı? isyanlar ya Kürtçü veya çoğunlukla Kürt-İslam devleti hayalleri olan geri zekalılar tarafından yapılan isyanlardı. çok bilmişliğin ile lollaya lollaya internette cumhuriyet dönemi isyanlarını rahatlıkla bulabilirsin.
cumhuriyet döneminde hiçbir alevi isyanı yoktur. ki alevi isyanı ne demek la?

Dersim'de kim ayaklandı, Sünni mi var Tunceli'de?
Sosyal ağlarda paylaş

Kürt sorunu esasen, yerleşik-göçebe sorunudur. Bu bölgede devlete vergi vermek istemeyen, merkezi iktidara başkaldıran bir güç öbeği vardı, hala da var. Buna ister aşiret diyelim, istel feodal düzen diyelim, isterse Kürt halkı diyelim. Günümüzde evet artık bir milliyetçilik sorunu halini almıştır.
Milliyet gayet tabi yapay bir kavramdır, kürt nedir? türk nedir? amerikalı nedir? Ama kalkıp da birine sen kürt değilsin diyemezsin. Adam kendini nasıl tanımlamak isterse öyle tanımlar.
İngiltereli yok deyince komik gelebilir bazılarına ama öyle. İspanya'ya bakalım, anayasada İspanyalı demiyor, ispanyol diyor hala, Bask halkı diye bir şey yok. Belçika iki halklı ama belge der anayasada.

Türk kavramı Türkiye'de yaşayan bütün etnik yapıları kapsar, ve hukuki bir kavramdır. Türkiyelilik demek resmen ucuzluk. İşin kolayına kaçmak. Sen koy bakalım adam gibi yerinden yönetim, şeffaflık, halklara/topluluklara tanı bakalım özgürlükler. Yiyorsa koy.

Fakat sonra asıl özerk olan İzmir olduğunda ağzın açık kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

abi öyle bişeyi öğrenmek istesem gidip işci partisi kaynaklarına bakmam zaten.

Ben yorumlarımı 105 yaşında olan savaş zamanında ve sonrasında orduda görev almış dedemin anlattıklarına dayanarak yapıyorum daha bağımsız bi kaynak olazmaz heralde. Atatürk iradesini güçlendirmek için (devrimi) hiç çetelerle aşiret ağalarıyla fln uğraşmadı sadece Şeriyatcılara karşı çıkıyodu gibi yoruma zaten bir tarafımla gülerim.Ayrıca bunlar bilindik şeyler tabiki lise tarih kitabında bulamassın o ayrı.

ya oğlum,senin gibi adamlardaki nasıl yaman bir çelişki böyle? hem işçi partisi ile ilgili zerre bilginiz yok,hem sabah akşam işçi partisine sallıyorsunuz, hem birileri bu konuyu yüzünüze vurduğunda saçmaladığınızı anlayıp "ben zaten işçi partisi kaynaklarına göre yorum yapmam" yazarsınız...ondan sonra da son çare "dedem böyle anlattı". e benim dedelerim de dedi ki,"biz savaştayken çanakkalede, bu ermeniler gelmiş köyleri basmış,karılara-kızlara tecavüz etmiş,bunu duyan çok kürt askerden kaçıp gelip ermeni kesti buralarda" ve "Atatürk düşmanı kürtler ayaklandı defalarca, hep şeriat dediler, dinle ilgisi olmayanlara da para,toprak teklif ettiler yanlarına çekmek için,devlete isyan ettiler" diye anlattılar. şimdi anket mi açayım, kimin dedeleri doğru söylüyor sizce diye?
sen bir tarafınla gülmeye devam et benim yazdıklarıma. Atatürk Devrimi çetelerle-aşiret ağaları ile uğraşmadı demedim, o çeteler-aşiret ağaları zaten hep devlete karşı isyan eden adamlar ve yine aynı jargon ile isyan ettiler yani kürt islam devleti veya kürt milliyetçiliği etkisindeki isyanlar. o tarafınla sadece gülmüyorsun aynı zamanda düşünmeye de çalışıyorsun anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

bize niye para versinler atatürkün kurdugu türkiye devletinde yaşamak istemeyen varsa çeker gider kimse onları zorlamıyor.

Esasında basit kürtler özerlik ve diger şeyleri istiyorlarsa doldurucan hepsini otobüslere göndericen kuzey ıraga sürecen hepsini ülkeden .

İslami devlet sevdalılılarınıda göndericen arabistana .

geri kalanlar bize yeter.

zamanında Biz yugoslavya gibi bir iç savaşla parçalanırız diyordum ama bu gidişle çekoslavakya gibi barışçı olarak bölünücez anlaşılan.

ben şunu anlamıyorum halkımız bu kadar mı şuursuz bu kadar mı beyinsizde halen bu satılık tayfalara oy veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Nigger_of_the_sand said:

Sana kaç para verseler isyan edersin?

bu soruyu sorabildiğine göre sanırım sana sormak icap ediyor. beni alacak para yok çünkü.

Ee elalem ayaklanınca hep birileri para yedirdiği için oluyo sana göre, madem böyle bi sihirli değnek var ortada sorun yokken insanları ayaklandırıyo, o zaman sırf millete bok atmak yerine kendi fiyatını da söyle.
Sosyal ağlarda paylaş

ingilterede british diye bir şey var çünkü oradaki devlet yapısı BİRLEŞİK KRALLIK. Türkiye'nin devlet yapısı ÜNİTER DEVLET.
Ayrıca o BRITISH mevzusunu kaç tane İskoç,İrlandalı,Galli kabul ediyor; gittin mi hiç İngiltere'ye? Gir bakalım bir Irish Bar'a ve seslen bakalım "beer for all british people" diye. sana orada üniter devlet ile birleşik krallık ve hatta federe devlet arasındaki farkı 2 dakikadan kısa sürede öğreteceklerine eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

KuddusiMavra said:

Nigger_of_the_sand said:

bu soruyu sorabildiğine göre sanırım sana sormak icap ediyor. beni alacak para yok çünkü.

Ee elalem ayaklanınca hep birileri para yedirdiği için oluyo sana göre, madem böyle bi sihirli değnek var ortada sorun yokken insanları ayaklandırıyo, o zaman sırf millete bok atmak yerine kendi fiyatını da söyle.

bizim ve bizler gibilerin fiyatı çok canım. Bizim gibiler bu vatanı gerçekten seven insanlar. Birine fiyat soran biri zaten dönekligini çoktan kanıtlamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

KuddusiMavra said:

Nigger_of_the_sand said:

evlat; taktik aynı. şu an uyuşturucu,silah kaçakçılığı,beyaz kadın ticaretinden pekakanın yediği parayı ben söylemiyorum; almanya,ingiltere,fransa,hollanda devletleri defalarca bu konuda operasyonlar yaptılar,raporlar hazırladılar.

senin<> ten kastettiğin cumhuriyet devrimine karşı isyan eden hainler bu arada. okuyan arkadaşların dikkatine...
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu eyvallah Birleşik Krallık vatandaşına british deniyor da. Sen hint kökenliy İngiliz'e İngiliz mi diyorsun, İngiltereli mi diyorsun. İngiliz ayrı İskoç ayrı İrlandalı ayrı. Faslı adama Fransız mı diyorsun Fransalı mı diyorsun. Fransa'da yaşayan Bask'a, Alman'a, Bröton'a ne diyorsun?

İspanya'da Belçika'da sorun varmış demek, ben de öylesine vermiştim o örnekleri.
Sosyal ağlarda paylaş

ispanyadaki olay bizimkisine çok benziyo,franco zamanında diğer etnik azınlıklara baskılar yapılmış dili konuşturulmamış hapse atılmışlar işkence görmüşler sonuç: adamlar kürtler gibi bağımsızlık istiyor, ben ispanyol değilim diyo şaşırmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

ingilterede british diye bir şey var çünkü oradaki devlet yapısı BİRLEŞİK KRALLIK. Türkiye'nin devlet yapısı ÜNİTER DEVLET.
Ayrıca o BRITISH mevzusunu kaç tane İskoç,İrlandalı,Galli kabul ediyor; gittin mi hiç İngiltere'ye? Gir bakalım bir Irish Bar'a ve seslen bakalım "beer for all british people" diye. sana orada üniter devlet ile birleşik krallık ve hatta federe devlet arasındaki farkı 2 dakikadan kısa sürede öğreteceklerine eminim.

Adam Braveheart üniversitesi fahri doktoru

Türkiye'nin üniter bir devlet olması uzayın bi kanunu değil, insanların refahı için üniter olmayan bi devlet gerekiyorsa o şekilde düzenlersin.

Livered said:

Birine fiyat soran biri zaten dönekligini çoktan kanıtlamıştır.

Weak.

KuddusiMavra said:

evlat; taktik aynı. şu an uyuşturucu,silah kaçakçılığı,beyaz kadın ticaretinden pekakanın yediği parayı ben söylemiyorum; almanya,ingiltere,fransa,hollanda devletleri defalarca bu konuda operasyonlar yaptılar,raporlar hazırladılar.

Kürtlerin beyaz kadın ihtiyacından mı kaynaklanıyo bütün herşey yani? Sonuçlarla sebepleri işine geldiği gibi yer değiştirtiyosun.
KuddusiMavra said:

senin<> ten kastettiğin cumhuriyet devrimine karşı isyan eden hainler bu arada. okuyan arkadaşların dikkatine...

İsyanların hepsi şeriatçıydı dedin, olmayanı gösterdik ona da çil çil paralara ülkeyi satan Kürtler diye kulp buldun. Çok merak ediyorum niye senin gibi adamlar değil de hep bu 4 harfliler satmış bu ülkeyi, bi eksikleri mi var acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Adam Braveheart üniversitesi fahri doktoru

Türkiye'nin üniter bir devlet olması uzayın bi kanunu değil, insanların refahı için üniter olmayan bi devlet gerekiyorsa o şekilde düzenlersin.

sıkıntı zaten bu dediğin mevzu için anayasanın değişmesi gerektiği mevzusu,anayasanın değişmesi için a)rejimin değişmesi,b)ülkede dış kaynaklı ya da iç savaş sonucu herşeyin yeniden başlaması-dolayısıyla kurucu meclis, c)askeri darbe gerekiyor...ki bunların hepsi felaket.

KuddusiMavra said:

Nigger_of_the_sand said:
Kürtlerin beyaz kadın ihtiyacından mı kaynaklanıyo bütün herşey yani? Sonuçlarla sebepleri işine geldiği gibi yer değiştirtiyosun.

ya harbiden anlama sıkıntın var. bu işler dış kaynaklı ve ille de para için yapılır,pekakalıların-en azından başlarındaki zibidilerin-kürt halkını çok sevmeleri ile falan ilgisi yok.

KuddusiMavra said:

Nigger_of_the_sand said:
İsyanların hepsi şeriatçıydı dedin, olmayanı gösterdik ona da çil çil paralara ülkeyi satan Kürtler diye kulp buldun. Çok merak ediyorum niye senin gibi adamlar değil de hep bu 4 harfliler satmış bu ülkeyi, bi eksikleri mi var acaba.

al oku yazdığımı....

KuddusiMavra said:

Atatürk alevi isyanını bastırdı diye mi yazdım ya da birisi yazdı? isyanlar ya Kürtçü veya çoğunlukla Kürt-İslam devleti hayalleri olan geri zekalılar tarafından yapılan isyanlardı. çok bilmişliğin ile lollaya lollaya internette cumhuriyet dönemi isyanlarını rahatlıkla bulabilirsin.
cumhuriyet döneminde hiçbir alevi isyanı yoktur. ki alevi isyanı ne demek la?
...daha önce yazdığımda sadece şeriatçı isyan yazmışım,senin gibi trolcü adamları hesaba katmamışım, o zaman yanlış yazmışım diyorum,çoğunluğu şeriatçı ama bir kısmı kürtçü isyanlar diye düzelteyim. rahatlarsın bu şekilde diye umuyorum...

şu kısım ayrı cevabı hak ediyormuş,şimdi fark ettim...

Nigger_of_the_sand said:
Çok merak ediyorum niye senin gibi adamlar değil de hep bu 4 harfliler satmış bu ülkeyi, bi eksikleri mi var acaba.

demek ki o bölkgedeki ingiliz-fransız emelleri Türkiye'nin diğer bölgelerindeki emellerinden daha fazla imiş. Türkiye'de etnik köken olarak Kürtlerin sayısının Türk kökenlilerden sonra gelmesi de kurcalanmaları için yeterli neden bence...yoksa "kürtler yavşak,puşt; türkler çok delikanlı adamlar, çerkezler babayiğit adamlar,vs." gibi ırkçı-faşist bir cevap vermemi mi bekliyordun?
edit: musul-kerkük'ün savaş ile hak edilmesine rağmen ingilizlere bırakılmasının tek nedeni bu kürt-islam ayaklanmalarıdır ne yazık ki. demek ki neymiş?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

sıkıntı zaten bu dediğin mevzu için anayasanın değişmesi gerektiği mevzusu,anayasanın değişmesi için a)rejimin değişmesi,b)ülkede dış kaynaklı ya da iç savaş sonucu herşeyin yeniden başlaması-dolayısıyla kurucu meclis, c)askeri darbe gerekiyor...ki bunların hepsi felaket.

Türkiye medeni bir ülke olsaydı bunların hiçbirine gerek olmazdı, insanların hak ettikleerini elde edebilmeleri için devletin bileğini bükmek gerekmezdi illa.

KuddusiMavra said:

ya harbiden anlama sıkıntın var. bu işler dış kaynaklı ve ille de para için yapılır,pekakalıların-en azından başlarındaki zibidilerin-kürt halkını çok sevmeleri ile falan ilgisi yok.

Sana da kaynak aktarsınlar sen de ayaklan o zaman durduk yere. Olma ihtimali olmayan birşeyi sırf kaynak harcayarak olduramazsın, iş kurmuş adam değil misin sen, en önce senin bilmen lazım bunu.

KuddusiMavra said:

al oku yazdığımı....

Ben okuyacağımı okudum:

"Atatürk zamanında çıkan isyanlar şeriatçı isyanlardı ve tabi ki bu isyanların önemli bir bölümü İngiliz hizmetindeki KÜRT kökenli şeriatçılar tarafından çıkartılmıştı. "
Sosyal ağlarda paylaş

abi tartıştığınız şeye bakın ya! ırkçı diye yaftalanabilirim ama kürtler lol ya;
-doğa olaylarını bile bir şekilde devletin aleyhine kullanan (depremden sonra 7,9(atıyorum burayı) bile bişey yapamadı tc mi bişey yapacak pankartları,yada nerde bu millet devlet olayları vs.)
-doğa demişken tek fidan dikmezken olanı tahrip ederken,üstüne devletden beklerken kendilerini gerçekten doğa adamı olan karadenizlilerle karşılaştırıp "bakın sizde azınlıksınız" diye karadeniz yörelerine gidip sopayı yiyip gelen,
-ensestin,orgynin(yada swinger falan),hayvanlarla seksin,oğlancılığın,islam kılıfı altında envai çeşit iğrençliğin döndüğü ve bir çok sapkınlıklarını töre adı altın da yapan...
-sen burda deliler gibi üni vs.sınavlarına çalışırken,yine deliler gibi kurs,dersane özel ders paraları verirken.ne hikmetse çobanın biri çok yüksek IQ si ile 12 saat çobanlık yapıp geri kalan zamanında da öss yi full doğru ile derece yapan tıbbı kazanan sonra okulu bırakıp tekrar dağa çıkan(meslek değiştirerek)..
-kapkaçdan,kadın ticaretine,uluslar arası uyuşturucu ticaretinden,otopark mafyacılığından her türlü illegal işi yapan yeterki para olsun diyen zihniyete sahip..
-her şeyi bırakın elektrik parasını ben/biz ödediğim halde devletin askerini şehit eden ama yardıma ihtiyac duyduğunda yine askere koşan,şurda 2 gün sonra bölünsek ne yapacakları belirsiz tekrar koşa koşa "tc"ye geri dönecek olan..
-belki de dünyanın en acımasız ırkından,kavminden her neyse ondan bahsediyoruz dimi??
kardeş mi!? evlat olsa sevilmez..
edit:patiye en uzun mesajımı da atmış bulunuyorum (inşallah g.te girmez) gidiyim kavgamı okuyum biraz daha..
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Sana da kaynak aktarsınlar sen de ayaklan o zaman durduk yere. Olma ihtimali olmayan birşeyi sırf kaynak harcayarak olduramazsın, iş kurmuş adam değil misin sen, en önce senin bilmen lazım bunu.

bak, tarzın yanlış...senin aracılığınla senin gibi yazan diğer adamlara da cevap yazayım; siz bu şekilde bu ülkeyi,bu ülkenin kurucusunu,birlikte yıllardır yaşadığınız,aynı sıralarda oturduğunuz,kız alıp-kız verdiğiniz,birlikte savaşa gittiğiniz adamları-insanları ve onların değer versikleri her şeyi pekaka terörünün ve cumhuriyet dönemindeki ayrılıkçı isyanların sorumlusu olarak görmeye ve göstermeye devam ederseniz; üstelik apo namussuzunun söylediklerini doğru olarak kabul ederseniz barış falan olmaz. olamaz. o zaman başladığımız noktaya döneriz. barış istiyor musun-istiyor musunuz? cevap evet ise bu şekilde ayrılıkçı hainlerin yediği bokların sebebini bu toprağın insanlarına ve bu devletin kurucusuna,onun devrimlerine yükleyerek barışı getiremezsiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

demek ki o bölkgedeki ingiliz-fransız emelleri Türkiye'nin diğer bölgelerindeki emellerinden daha fazla imiş. Türkiye'de etnik köken olarak Kürtlerin sayısının Türk kökenlilerden sonra gelmesi de kurcalanmaları için yeterli neden bence...yoksa "kürtler yavşak,puşt; türkler çok delikanlı adamlar, çerkezler babayiğit adamlar,vs." gibi ırkçı-faşist bir cevap vermemi mi bekliyordun?

Ya politically correct gözükme kaygın olduğu için bunu söyleyemeyip sadece yolunu yapmakla yetiniyosun, ya da dünyada belli başlı ülkelerin sırf para harcayarak ya da konsantre olarak bir bölgede isyan çıkarma yetneği olduğunu zannediyosun. Aynı adamlar yenik saydı diye koca imparatorluk yenilmişti di mi, bunu da yapmışlardır kesin nolcak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...