Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Namaz kılmayan Türk olamaz..

Frostbite

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:

Dragonutopia said:

patinin yarısı zavallıymıs lan asasdasd..Türkmü olmak kötü müslümanmı diyenler var :D..

Türklügümden gurur duyarım..nedeninide acıklamak zorunda degilim..din konusunda arabın dinine ihtiyac duymam..tek tanrıya inanırım,türkce taparım,iyi bir insan olarak hayatıma devam ederim.Tanrıysa türkcede anlar,anlamıyorsa tanrı degildir zaten.

Bu benim..sen budist bir zenciysen yada kızılderili bir ortodoxsan bana koymaz..saygı duyarım.

Gerisi düşünmeyen bir varlıklar grubu..

gurur duyulacak nesi var bi söylesene? şanlı tarihimiz atamız ecdadımız ık bık dimi? dışarı çıkmıyorsun sanırım hiç? hergün sokakta yürürken sövüyorum bu ülkeye de içinde yaşayan insanlara da. metrobüse biniyorum tek geçişilk bilet dolu merdivenler, 3 adım ileride çöp kutusu var halbuki. herif bileti yere atıyor turnikeden geçer geçmez.geçen hafta avmnin birinin önünde bonibon dağıtıyorlardı promosyon olarak, yerler boş bonibon paketi doluydu klasik, her köşede çöp kutusu var halbuki. tvyi açıyorum haber izlememek için kanal değiştirmek zorunda kalıyorum yine sinir bozucu binbir türlü iğrenç haberden biri denk gelicek diye...

he bi de asıl zavallı sensin, kendini kandırmaya devam et.

Ben türklük anlayısına senin gibi bakmıyorum.Senin söyledigin seyleri misliyle yasayan insanlardan biriyim.Bunu dusunecek olursak yılbası gunu teksimde kadınlara tacizde bulunan kisilerde türktür,dünyada en cok rusvet alan isin kolayına kacan ırklardan biride türktür.15 yasında kızla evlenende türktür ve binlerce daha igrenc örnek.Bunları dusunmeyeceksin öncelikle,cünkü bu türkün degil İNSAN ın hayvani güdülerinden geliyor.Peki bi finlandiyalı(bir cok ülkenin vatandasıyla birlikte oldugumu bilmeni isterim yani hayatımda sadece türkler olmadı) bunu niye yapmaz?Iste burda farklı bi konu ele alıcaz:Aile terbiyesi ve egitim(+ögretim)Sen ben cıkıp böyle seyler yapmıyoruz yere tukurmuyoruz yere çöp atmıyoruz bir pinige gidince pisligimizi ormanda bırakmıyoruz ve genel olarak kotuluk yapmıyoruz bunun birinci sebebi aldıgımız kaliteli egitim ve yasadıgımız sosyal yapının az da olsa elitligidir.Senin söyledigin kesimin eminimki böyle bir sansı olmamıstır,olsada kullanamamıstır.Dolayısıyla bu kesime karsı nefret duymak seni kucultur,bu kucultmeyle buyuk bir kümeleme yaparak türklük yapısını alcaltıyorsun..bunu yapmamalısın ..

Şanlı tarihimizin ve Atatürkün benim türklükle gurur duymam la tabiki alakası var.Ayrıca torpido kullanan ilk denizaltının besiktas iskelesinde yapılması,ilk batırılan ucak gemisinin canakkale bogazında olması,ilk ucak pilotu savas esirini türklerin ele gecirmesi tabiki enteresan ve güzel seylerdir ve gurur verir ama ben bunlarla övünemem. Bir milletin askeri basarısı ve kahramanlıgı yerine tarihte yaptıgı bilimsel calısmalar,ekonomik ve siyasi manevralar beni cok daha etkilemistir.

O yüzden türklügümle gurur duyarım.Sen duymuyorsan da sana saygı duyarım.Günümüzdeki rezillestirilmis halk emin ol ki biz degiliz.Daha iyi günleri egitimle görecegimize de eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonutopia said:

Peki bi finlandiyalı.. bunu niye yapmaz?Iste burda farklı bi konu ele alıcaz:Aile terbiyesi ve egitim(+ögretim)Sen ben cıkıp böyle seyler yapmıyoruz yere tukurmuyoruz yere çöp atmıyoruz bir pinige gidince pisligimizi ormanda bırakmıyoruz ve genel olarak kotuluk yapmıyoruz bunun birinci sebebi aldıgımız kaliteli egitim ve yasadıgımız sosyal yapı

elit kelimesini doğru bulmuyorum. neye göre elit. ama şu dediğin çok doğru
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...