Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tahtada bitki yetiştirme

Killer

Öne çıkan mesajlar

related topic : http://forum.paticik.com/read.php?22,6754440

http://forum.paticik.com/thumbnails/49a/d64/e57/837/bc0/5e4/7af/6ee/fb7/33b/1b_450xNULL.jpg

şunun altına su geçirmeyen bir zımbırtı ile izole edip üzerine 4-5 cm toprak atıp bitki yetiştirebilir miyim? tahtaya bir sıkıntısı olur mu izole ettikten sonra

bahçıvan arkadaşları bekliyorum topiğe
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

soldaki SERIOUS MASS tarzı bi ürün mü asdf

mass gainer muscletech

Myshkin said:

4-5 cm toprakta ne bikisi yetiştireceksin?

onu çevirip kutu gibi de kullanabilirim. yetişmesi için 10cm diyosan o kadar koyarım np

xaty said:

güneş almayan o kuytu ve kapalı yerde ne yetiştirceksin?

üstteki cevabıma bak bi. bu arada kapalı balkonda duruyo o

7thBreath said:

ot böyle yetişmiyor ya kasma.

kasmalıyım
Sosyal ağlarda paylaş

terra'lı bir şey vardı akvaryumumsu için toprak dolu bitkili falan onlardan yaptırıp besleyebilirsin sanırım. havalandırma olayı sorun olmaz, üstüne de timerlı güneş ışığının benzeri bir florasan (var öyle şeyler) takabilirsin kapalı ortamda kullanacaksan. ayarlandığında günün 6-7 saati bitkiler için açık olur pete de gölgelik bir yer yapıldığında sorun olmaz sanırım. paran vardı senin killer kıy güzel bir şey yap bol bol fotoğraf paylaş asdf
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Abi tahta iyi olmaz, su vericeksin bitkiye elbette o sunta şişer dağılır.

Pleksiglasdan birşey yaptır, biraz pahalı olur ama sağlam olur. Daha iyi ışık alır. Daha estetik olur.

ya o yüzden izolasyonu dedim işte. tabanı sağlam su geçirmeye bişeyle kapatırım diye düşündüm.

@akito

abi parayla bişey yaptırcak olsam direk dizayn verip onu yaptırırım da bu imkanı kullanmak istedim. hani ışığa gerek olmaz büyük ihtimalle çünkü onun tam arkası cam.

ışık dert olmaz heralde.

kutu halinde kullanırsam ölçülerde şu 80x70 derinlik de 78

kafes yok bu boyutlarda zaten sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Su geçirmeyen malzeme olarak çatılarda su yalıtımı için kullanılan örtülerden alabilirsin ama ıslandıkça toprağa zehir salar mı bilmiyorum.

Ya da toprak yüksekliği kadar yükseklikte, kutuya sıfıra sıfır oturacak şekilde bi cam havuz yaptır. Toprağı ona doldur. Böylece hem su izolasyonu olur, hem sağlıklı bişey kulanmış olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...