Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaz tüyü nasıl elde edilir? +18

Xenus

Öne çıkan mesajlar

Geri dönüştürülebilen her şeyin doğaya zarar vermediğini düşünüyorsunuz. Hatalı.

Bi ürün sürdürülebilir ise doğaya zararı yoktur, ya da çokçokçok azdır.
Geri dönüştürülebilen her ürün zararsız diye birşey yok.

Alüminyum %98 falan geri dönüştürülebilir, ama üretimi için köpek gibi karbon salınımı yapılır.

Keçi yününden yapılan bi kazak geri dönüştürülebilirdir, ama keçi dediğin hayvan ağaçların en genç filizlerini yer, yaşadığı yerdeki bitki örtüsünü darma duman eder.

Pamuklu kumaş da geri dönüştürülebilir, ama pamuk üretiminde deli gibi kimyasal kullanılıyor şu an.

Olay geri dönüşümlü olma değil sürdürülebilir olmak. Petlerin geri dönüşümünden ceket yapıyorsun ama üretim sürecinde ne salıyosun, hangi kimyasalı kullanıyosun? Petler eritilirken çıkan gazı nasıl zararsızlaştırıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

calimero said:

SeaGle said:

genç doğulular rahatsız.

genç hayvanlar rahatsız

Genç kominikler yetemeyince yine küfre başvurmuş?

piramide gitmesin, sana hayvan fln demedim orada. benim rahatsız olduğum noktanın hayvan noktası olduğunu vurgulamak istedim.

ayrıca küfretmeme ne gerek var

Seagle said:

Abi cidden, hayvanlar insanlara hizmet için var.

Eziyet falan tabi işin ayrı kısmı, ama et için inek kesiliyor, kürk için tilki öldürülüyor, yemek için üveyik vuruluyor, balık tutuluyor vs vs diye düşünmek çok saçma.

Hayvan abi bu, insan yemedikten sonra balığın ineğin tek başına ne artısı var. Kıbrısta milyar tane eşek var, sabahtan akşama anırıyorlar. O eşekler olmasa ne olur orda?

Eşeğe yük vurursan bi faydası olur. At aynı şekilde.

Neslini tüketin demiyoruz tabi ama "hayvanlar ölir" demenin de alemi yok. İnsan ölüyo lan, hayvan tabi ölücek.

şu mesajınla kendine fatality çekmişsin. arkada kalmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin bir anlamda haklısın. bunun offensive bir öğe olarak kullanılmadığı bir ortamda bulunsaydık benim yaptığım hareket saçma kaçardı ama maalesef öyle.

sigıl açıkladı kasti bir şey olmadığını, sorun yok. bir patinin ciddi bir şekilde öyle düşündüğünü görmek istemezdim açıkçası. üzerdi. zeka seviyesi yüksek bir topluluk diye sevdim burayı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...