Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük şehirlerde zengin yaşam ve lüks

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

Livered said:

dün eşime sevgililer günü için atasaydan bir kolye alırken bir kadın magazaya girdi. Özel koleksiyon yüzüklerden 2 tane aldı 30.000 tl ödedi ve gitti agzım açık kaldı. Kadın her ay 200000 tl lık takı vs.. alıyormuş.

yuh dedim içimden bu paranın kaynagı nedir dedim.

xaty said:

haftasonu biriyle konuşuyodum da adam ayda 1trilyon kazandığından bahsediodu. muhtemelen ciddi bi miktarını bağış yapıyor ilgili yerlere

barbu said:

Ayda 1 milyondan fazla kazanıyorlar.ve birikmiş paraları var

bu tip adamlar ne yaparak bu kadar kazanıyor çok merak ediyorum lan.
hadi aydın doğan'ı, sabancıyı felan gibi zenginler var, onları anladık.

da piyasada ayda 1 trilyondan fazla kazanan tonla insan var, nereye elini atsan birileri trilyon liralar götürüyor.
bunlar kim, nedir, nasıl yaşarlar, ne ile geçinirler...

hepsi mi iş adamı, üniversite okumuş kişiler olarak boşa mı okuyoruz biz şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

bizim bankanın bir müşterisi var borsa bölümüne geliyor her gün sabah 8.30 da geliyor akşam 17.30 çıkıp gidiyor. tüm gün yukarda ekranlardan cnbce yi takip ediyor. adamın bizim portföyler 3-4 milyon tl si var.

Bu adam ne iş yapar kimse bilmiyor bu paralar çalışmadıgı halde nereden geliyor oda belli degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

bizim bankanın bir müşterisi var borsa bölümüne geliyor her gün sabah 8.30 da geliyor akşam 17.30 çıkıp gidiyor. tüm gün yukarda ekranlardan cnbce yi takip ediyor. adamın bizim portföyler 3-4 milyon tl si var.

Bu adam ne iş yapar kimse bilmiyor bu paralar çalışmadıgı halde nereden geliyor oda belli degil.

Sen simdi bankaci misin bir de :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi benim en çok merak ettiğim şey mesela toplam paranın %90 civarı %1'de oluyor ya hani. devrim gibi bi şey olsa o paranın değeri direk olarak düşmez mi ? çünkü o %90'lık parayı üretimde falan kullanıyor %1lik kesim, tüketimde kullanamıyor (bi yere kadar) anlatamadım bile uykuluyum asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Bir de herkes esit her sey ulasilabilir olursa insanlarin ne icin hirsi olacak? Tam bilemedim

her şey ulaşılabilir olmasın ona bişi demiyorum da,
gençliğini üniversitelerde çürütmüş, tüm vaktini işe ayırmış, kişisel hayatı yok denecek kadar az olan insanlar ayda 3milyar-5milyar arası kazanırken,
çok daha az vasıfa sahip kişilerin ayda 3-5 trilyon kazanması tuhaf, enteresan geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dolu var öyle millet kredi kartını kapatmak için kredi çekiyor sonra o krediyi kapatmak için başka bir bankadan gene kredi çekiyor böyle devam ediyor olay.

Pek çok firma sahibi aynı durumda nakit sıkıntısından mallarını teminat gösterip kredi alıp işlerini sürdürüyorlar .

Peki bu tonla parası olanlar kimler ?
Sosyal ağlarda paylaş

Neyi söylememi istiyorsun ki anlamadım. Ben sana şu kuruluşun şu vizyonunu git oku öğren diyemem ki. Zira herhangi bir kuruluş çok rahat herkesi kandırıyor olabilir de.

Sadece ortada bir "hayal" var ve o da gerçek anlamda dünya kaynaklarının herkes tarafından eşitçe kullanılması. Şu an ki sistem senin de söylediğin gibi %1'in menfaatine çalışıyor yani ortada bir bozukluk saçmalık olduğu bariz. O yüzden bu sistemi değiştirmekten ya da yenisini getirmekten (devrim diye tabir edildi konu da) bahsedilince agresifleşip karşı tarafa "gerçek hayata hoşgeldiniz, dünya böyle yürür vs." gibi laflar edilmesi komik geliyor.

Sanki yaşadığımız hayatı veya sistemi yaratan yine biz insanlar değiliz, bir başka sistemin oluşması ihtimaline imkansız gözüyle bakılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Dworgian said:

Bir de herkes esit her sey ulasilabilir olursa insanlarin ne icin hirsi olacak? Tam bilemedim

her şey ulaşılabilir olmasın ona bişi demiyorum da,
gençliğini üniversitelerde çürütmüş, tüm vaktini işe ayırmış, kişisel hayatı yok denecek kadar az olan insanlar ayda 3milyar-5milyar arası kazanırken,
çok daha az vasıfa sahip kişilerin ayda 3-5 trilyon kazanması tuhaf, enteresan geliyor.

O konu bir tek o trilyon kazananlara tuhaf gelmiyor zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...