Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Adam İnsansa Ben İnsan Değilim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

Ayrıca ateizm için insanların öldürüldüğü bir rejimde yaşasan eminim ateizm savunucusu olmazdın. Şimdi zamanında Mao, Stalin bu uğurda insan katletti diye ateism kavramı mı kötü? Yoksa o adamların yolları mı? Bu cümleye cevap ver. Sonra cümlede ateism yerine tek tek dinleri koy
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

sen de beni sadece islam düşmanı sanıyorsun hala.

debelendiğim falan yok bu arada verecek cevap yok çünkü o soruya, farkındayım bunun.

Soruyu okumadım. Çünkü amacım din savunuculuğu değil =)

Ayrıca din savunucusu olacak tarih ve din bilgim yok. Sadece "benim çevremde hep gördüğüm müslümanlık ise, bu kadar rage alacak bir inanç değil?"
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Sanmıyorum ki Kamboçya'da insanlar boynuna buda heykeli taktı diye "pis teyiz" diyip linç edilmiş olsunlar. Bunlar tek kişinin totaliter rejimleri, Pol Pot bizi görse bizi de öldürtürdü muhtemelen.

sanmamak yetmez ama işte. orada yazan aynen o. o bilgiyi çürüt bizi de aydınlat madem?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Aluriel said:

sen de beni sadece islam düşmanı sanıyorsun hala.

debelendiğim falan yok bu arada verecek cevap yok çünkü o soruya, farkındayım bunun.

Soruyu okumadım. Çünkü amacım din savunuculuğu değil =)

Ayrıca din savunucusu olacak tarih ve din bilgim yok. Sadece "benim hep gördüğüm müslümanlık ise, bu kadar rage alacak bir inanç değil?"

şu tırnak içinde yazdığına çok güldüm ya. hele bi de soruyu okumadım dedikten sonra yazınca daha da güzel oldu.

neyse kolay gelsin sana.
Sosyal ağlarda paylaş

aluriel said:
'aa islamın daha fazla bilindiği ülkelerde daha fazla savaş, huzursuzluk var demek ki islam huzursuzluğun nedeni' diyen ve bunu bu yargıyı bu kadar iteleyen biri; islam ülkesi dediğin her ülkenin dünyadaki egemen güçlerden bağımsız olduğunu mu düşünüyorsun yoksa domine eden güçlerin doğrularına tam olarak iman edip huzursuzluğu sona erdirmekte geciktiler diye mi kızıyorsun? 1.dünya savaşından sonra 'make it a puppet state' yapılan yerler civ tabiriyle müslüman gördüğün yerler. kuklalar falan değişiyo arada buralarda halkın gazını almak için. mesela türkiye için ulusalcı/militarist kuklalar yerine siyasi olmayan geleneksel islamcı kukla geldi çağın gereklerine daha uygun olacak şekilde. bide tabi batı ırağa, afganistana falan savaşa girdi ondan kargaşa biraz büyüdü bu aralar. amerikaya pakiler göç etti o güzelim medeniyet pınarını kuruttular, amerikanlar bile masum bombalar oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

şu tırnak içinde yazdığına çok güldüm ya. hele bi de soruyu okumadım dedikten sonra yazınca daha da güzel oldu.

neyse kolay gelsin sana.

ne güzel gülmen. bu durum daha önce söylediğim "çevremde gördüğüm" lafını anlamadığını gösterir. yoksa ben de tv izler haber okurum "görmek" olarak o yozlaşmış olayları kastetmediğimi anlayacak kapasite vardır da işine gelmeyince işte.

salla boşver
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Nigger_of_the_sand said:

Sanmıyorum ki Kamboçya'da insanlar boynuna buda heykeli taktı diye "pis teyiz" diyip linç edilmiş olsunlar. Bunlar tek kişinin totaliter rejimleri, Pol Pot bizi görse bizi de öldürtürdü muhtemelen.

sanmamak yetmez ama işte. orada yazan aynen o. o bilgiyi çürüt bizi de aydınlat madem?

Orada öyle bir bilgi yok ki? Senin koyduğun şeylerde Kızıl Khmer ve Maocuların yaptıkları yazıyor, bu adamlar ne seçimle başa gelmiş ne de başına geçtikleri halka kendilerini sevdirmiş insanlar, yönettikleri insanları değil kendilerini temsil ediyorlar yani.

Zındık teyizlerden iffetini koruyan bir ateist ümmeti yok yani oralarda, adam bir devrimle başa geçip kendi ütopyasını oluşturma yolunda din kavramına, aile kurumuna, kendine engel olabilecek ve insanları düşünmeye sevkeden unsurlara savaş açmış. Adamın derdi ateizmi yaymak değil, okumayan, düşünmeyen, kendine karşı gelemeyen bir toplum yaratıp herkesi kendi kölesi yapmak. Yanlızca teistler değil, gözünde gözlük kolunda saat olanlar da idam edildi Kamboçya'da, bütün nüfus toplama kapmlarında işçi yapıldı. Aramızdaki en allahsızlığı yayma kürsü başkanının bile burada yaşatılma imkanı yok yani, ateizmle falan alakası yok bunun. Ateizm bir din ya da ideoloji değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Aluriel said:

neyse kolay gelsin sana.

ne güzel gülmen. bu durum daha önce söylediğim "çevremde gördüğüm" lafını anlamadığını gösterir. yoksa ben de tv izler haber okurum "görmek" olarak o yozlaşmış olayları kastetmediğimi anlayacak kapasite vardır da işine gelmeyince işte.

salla boşver

ben alıntıladıktan sonra editlemişsin mesajını farkında değilim. neyse kıvır bakalım sen yine de
Sosyal ağlarda paylaş

abi bence boşa konuşmayalım siz inanmıyorsanız inanmıyorsunuzdur allah kitap vermiş kitabında da bahsetmiş inanmayanların ne ile karşılaşacağını ee peygamber de göndermiş insanlara bu yazdıklarını öğretsin onları doğru yola soksun diye

Sen inanmıyorsan sen bilirsin ama bırak ta inananların inançlarına karışma

Bir kaç kendini bilmezin yapmış olduğu eylemleeri bütün bir islam a maletme

Tümevarımcılık iyi bir şey değil özellikle İslam gibi hassas bir konuda

Bence artık bu postun kilit zamanı gelmiş malum konu -bir şey yarışına- döndü birbirinize sadece soru soruyorsunuz ama cevap bile vermiyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

clownbaby said:

'aa islamın daha fazla bilindiği ülkelerde daha fazla savaş, huzursuzluk var demek ki islam huzursuzluğun nedeni' diyen ve bunu bu yargıyı bu kadar iteleyen biri; islam ülkesi dediğin her ülkenin dünyadaki egemen güçlerden bağımsız olduğunu mu düşünüyorsun yoksa domine eden güçlerin doğrularına tam olarak iman edip huzursuzluğu sona erdirmekte geciktiler diye mi kızıyorsun? 1.dünya savaşından sonra 'make it a puppet state' yapılan yerler civ tabiriyle müslüman gördüğün yerler. kuklalar falan değişiyo arada buralarda halkın gazını almak için. mesela türkiye için ulusalcı/militarist kuklalar yerine siyasi olmayan geleneksel islamcı kukla geldi çağın gereklerine daha uygun olacak şekilde. bide tabi batı ırağa, afganistana falan savaşa girdi ondan kargaşa biraz büyüdü bu aralar. amerikaya pakiler göç etti o güzelim medeniyet pınarını kuruttular, amerikanlar bile masum bombalar oldu.

sudanda kot giyen kadının kırbaçlanmasının sorumlusu kim? aynı şekilde ilk posttaki tipe verilen cezayı dünyaya egemen güçlermi verdiriyor yoksa sapık kültür mü? iranda filmde oynadı diye hapse atılan kadını kim atıyor hapse? dış güçlermi hep?? bi de bakayım hemen öyle sadece savaş, huzursuzluk değil olay sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Nigger_of_the_sand said:

Adamın derdi ateizmi yaymak değil, okumayan, düşünmeyen, kendine karşı gelemeyen bir toplum yaratıp herkesi kendi kölesi yapmak.

peki bu adamın yaptığı ateizmi "kötü" bir kavram yapar mı?

Adam ateizmden referans alarak yapmıyo ki yaptığı hiçbişeyi? Ateizm diye referans alınabilecek bir ideoloji yahut doktrin yok zaten. Adam kendi gibi olmayanlara yaşama hakkı tanımıyosa chaotic evildır yani ama işlediği suçlara referans olarak tutup da "müşriklerin ellerini bacaklarını çaprazlama kesin" diye bir ayet gösteren adam varsa karşında kendisi gibi kötü olan başka bir ideoloji tarafından yontulmuş olması muhtemeldir.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

saçma sapan konuşma. üşenmezsen önceki mesajlarımı oku. daha farklı yerlerde de söyledim "benim çevremde ailemden akrabamdan gördüğüm müslümanlık bu sizin nefret ettiğiniz ile benzeşmiyor" diye

saçma sapan konuşan sensin. işine gelmeyen kısımları okumayan, bunu itiraf eden de sensin. beni mesaj okumamakla suçluyorsun bi de. senin çevren kaç kişi bi oranla bakalım...
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

abi bence boşa konuşmayalım siz inanmıyorsanız inanmıyorsunuzdur allah kitap vermiş kitabında da bahsetmiş inanmayanların ne ile karşılaşacağını ee peygamber de göndermiş insanlara bu yazdıklarını öğretsin onları doğru yola soksun diye

Bence artık bu postun kilit zamanı gelmiş malum konu -bir şey yarışına- döndü birbirinize sadece soru soruyorsunuz ama cevap bile vermiyorsunuz

Tamam o zaman sen de birak elalemin avukatligini yapmayi. Adamin yaptigi ortada, verilen cezaya müslüman toplumun tepkisi de ortada. Ney savunuluyo ki burda anlamis degilim? Bazilari kendine görev edinmeye bayiliyo. Sen dinini yasa, namazini kil orucunu tut. Baska kimseyi baglamaz. Ama gelip de Islam böyle islam söyle siz bilmiyosunuz cehennemde yanicaksiniz demek komikti hala da komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

clownbaby said:

sudanda kot giyen kadının kırbaçlanmasının sorumlusu kim? aynı şekilde ilk posttaki tipe verilen cezayı dünyaya egemen güçlermi verdiriyor yoksa sapık kültür mü? iranda filmde oynadı diye hapse atılan kadını kim atıyor hapse? dış güçlermi hep?? bi de bakayım hemen öyle sadece savaş, huzursuzluk değil olay sadece.

Sen böyle bir takım münferit olayları İslamın yolu olarak mı düşünüyorsun

Ben sana daha nice nice böyle olaylar sayabilirim

E şimdi bu olaylar oldu diye İslam kötü bir din mi oluyor

Peki o zman hitlerin mensup olduğu din neydi

Ve onun dininde yahudileri sabun yapmak veya toplu biçimde yakmak varmı

Yada senin dilinle konuşayım

Bosna hersekte müslümanları öldürenler kimlerdi

Irakta masum sivil halka yapılan işkenceleri yapan kimdi

Ordaki müslüman kadınlara tecavüz edenler

Peki kurtuluş savaşında Maraş ta kadınların peçesini yırtan fransız askerleri?

sabaha kadar sayarım sana

Hadi bizler müslüman olarak kötüyüz peki bu adamlar melek mi ?

Demokrasi meleği mi ?

Ve ben daha bir çok ateistin yaptıklarını da yazarım
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

tamam işte aynı şeyi istiyoruz zaten. ama bukarışma işini yapan taraf senin tarafın şu an sokağa baktığımda. onu napıcaz?

Katibim said:

bi kaç mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Katibim said:

Tamam o zaman sen de birak elalemin avukatligini yapmayi. Adamin yaptigi ortada, verilen cezaya müslüman toplumun tepkisi de ortada. Ney savunuluyo ki burda anlamis degilim? Bazilari kendine görev edinmeye bayiliyo. Sen dinini yasa, namazini kil orucunu tut. Baska kimseyi baglamaz. Ama gelip de Islam böyle islam söyle siz bilmiyosunuz cehennemde yanicaksiniz demek komikti hala da komik.

Dostum ben burada yapılan hakaretlere yanıt verdim ne yani susayımmı

yada sizi tebrik mi edeyim sizin kadar güzel hakaret edeni duymadım diye ?

Benim inanışım bunu söylüyor sen inanmıyorsan neden üsstüne alınıyorsun ki
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Sen böyle bir takım münferit olayları İslamın yolu olarak mı düşünüyorsun

Ben sana daha nice nice böyle olaylar sayabilirim

E şimdi bu olaylar oldu diye İslam kötü bir din mi oluyor

Peki o zman hitlerin mensup olduğu din neydi

Ve onun dininde yahudileri sabun yapmak veya toplu biçimde yakmak varmı

Yada senin dilinle konuşayım

Bosna hersekte müslümanları öldürenler kimlerdi

Irakta masum sivil halka yapılan işkenceleri yapan kimdi

Ordaki müslüman kadınlara tecavüz edenler

Peki kurtuluş savaşında Maraş ta kadınların peçesini yırtan fransız askerleri?

sabaha kadar sayarım sana

Hadi bizler müslüman olarak kötüyüz peki bu adamlar melek mi ?

Demokrasi meleği mi ?

Ve ben daha bir çok ateistin yaptıklarını da yazarım

Onlar yapti biz de yapabiliriz mantigi. Aferin böyle devam.

edit: Yazilanlardan sikayetci olup konuyu tikletmek istiyorsun. Yani tartismayalim. Espri de yapmayalim. Islam'in elestirilmesi sana dokunuyosa üzgünüm ancak bunu söylemek zorundayim ki bu konuya girmeyeceksin. Cünkü benim özgür düsünmemi ve elestirme hakkimi kisitlayamazsin. Zorla okutulmuyo cünkü bu yazilanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...