Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Adam İnsansa Ben İnsan Değilim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

gerçek islam bu değilin farklı versiyonuna geliyorsun dworgian. genelleme yapma diyorsun bana, tamam yapmayayım. ama sen de önceki sayfada bi harita var, git bi bak bakalım o haritaya. bi düşün ordaki koyu renkli ülkelerin durumlarını, özgürlük seviyelerini, kadınlara nasıl davranıldığını, ne kadar hakları olduğunu, farklı din veya görüştekilere ne gözle bakıldığını, . sonra bi daha tekrar oku son attığın mesajını.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

gerçek islam bu değilin farklı versiyonuna geliyorsun dworgian. genelleme yapma diyorsun bana, tamam yapmayayım. ama sen de önceki sayfada bi harita var, git bi bak bakalım o haritaya. bi düşün ordaki koyu renkli ülkelerin durumlarını, özgürlük seviyelerini, kadınlara nasıl davranıldığını, ne kadar hakları olduğunu, farklı din veya görüştekilere ne gözle bakıldığını, . sonra bi daha tekrar oku son attığın mesajını.

farketmez. genellemeler saçmadır. benim çevremdeki müslümanlar ile sapık bilimum tipleri bir tutmanız saçmadır.

bunu diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Aluriel said:

farketmez. genellemeler saçmadır. benim çevremdeki müslümanlar ile sapık bilimum tipleri bir tutmanız saçmadır.

bunu diyorum

yani gerçek islam bu değil diyorsun öyle mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Nigger_of_the_sand said:

Yaşlanana kadar kafir yaşayıp 60 yaşında tövbe ederim, hatta bu calculativeliğim için de pişman olurum ve içten tövbe etmiş biri olarak cennete giderim. Müslümanlar bunu da açıklasın!

Allah, Tanrı herşeyi bilir ve görür olarak inanır inananlar. Bu bağlamda senin o yapacağın mini çakallık olur, sonucu da malum zaten :)

Ha 60 yaşında gerçekten bir şekilde yürekten inanmaya başlarsan, o yaşa kadar yaptıkların için cezası çeker oradan gidersin cennete. İnanış bu.

Ha cezanın süresi ve şiddeti de değişken inanışlara göre. Bir de tabii yaptığın öyle bir sevap olur ki, işlediğin günahların çoğunu hesabından siler vs gibi hesaplama yöntemleri mevcut.

Şimdi böyle yazılınca zaten gülmek isteyen ateist arkadaşlara iyice muhasebeci defteri gibi gelecek ama işte naparsın =)

Daha 1 sayfa geride başka bir Müslüman hapis gibi cehennemde yatma diye birşey olmadığını, insanların ebediyete kadar gittikleri yerde kalacağını söylüyor.

Katibim said:

Nigger_of_the_sand said:

Tabulaştırmayı medikal bir şekilde açıklamaya çalışıp Kuran'a öngürülü sıfatını yüklemeye kalkarsan alacağın cevap budur.

Dünyada zararlı olabilecek bir sürü şey var, hepsinin önünü kapatıp yasaklayarak mı irade sınanıyor?

valla dünya müslümanlarının hiçbirşeyi tabulaştırdığı filan yok aç kuranı kerimi oku sureeri bak bakalım neler yazıyor

Öle oturduğun yerden atması kolay olsa gerek

Oturduğum yerden konuşuyorum evet, oturduğum yer de Vanuatu zaten Müslümanlar hakkında sadece uzaktan yorum yapabiliyorum o yüzden.

Zina yasak, domuz eti yasak, alkol yasak, mahremiyet diye bir kavram var sonra kadınsan ninja gibi kapatmak zorundasın vücudunu bu yüzden.

Müslümanlar tabulaştırmıyosa bunları yapanlar kim o zaman? Kendine Müslüman deyip ama senin oturduğun yerden "onlar gerçek Müslümanlar değil" dediğin insanlar mı?

Katibim said:

Nigger_of_the_sand said:

Sigara içmek, terli terli su içmek, televizyonu yakından izlemek de günah mı? Kitap kaç yıl önceden biliyodu hani, sigarayı da bilseymiş o zaman.

Seksten doğabilecek sorunların önlemini alıp da anal ve oral yüzünden sağlığı bozulmuş insan var sanki.

sana değil sen farklı kontejyandasın istediğini yapabilirsin

Sağol alah razı olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

ırkla din aynı şey değil

ırkını değiştiremiyorsun ama din konusundaki görüşlerini eğer beynini kullanıyorsan değiştirebilirsin

ve hayır ne kadar ısrar edersen et "ateistler de şunları yaptı ama" diyerek organize dinlerin 2000 senedir döktüğü kanı aklayamazsın üzgünüm.

tanıdığım ne kadar ateist varsa çocuk kafatası koleksiyonu yapıyor, halbuki kuran'ın ilk sayfasında yazar öyle şeyler yapmayın diye
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

ateistler insana zarar vermiyor ile ateizm için insanlara zarar verilmiyor ayrı şeyler, anlayamamışsın.

besides;

Religion in the People's Republic of ChinaFurther information: Religion in China

The People's Republic of China was established in 1949 and for much of its early history maintained a hostile attitude toward religion which was seen as emblematic of feudalism and foreign colonialism. Houses of worship, including temples, mosques, and churches, were converted into non-religious buildings for secular use.

This attitude, however, relaxed considerably in the late 1970s, with the end of the Cultural Revolution. The 1978 Constitution of the People's Republic of China guaranteed "freedom of religion" with a number of restrictions. Since the mid-1990s there has been a massive program to rebuild Buddhist and Taoist temples that were destroyed in the Cultural Revolution.

[edit] Religion in Democratic Kampuchea

Pol Pot, leader of the Khmer Rouge regime, suppressed Cambodia’s Buddhist religion: monks were defrocked; temples and artifacts, including statues of Buddha, were destroyed; and people praying or expressing other religious sentiments were often killed. The Christian and Muslim communities were among the most persecuted, as well. The Roman Catholic cathedral of Phnom Penh was razed. The Khmer Rouge forced Muslims to eat pork, which they regard as an abomination. Many of those who refused were killed. Christian clergy and Muslim imams were executed.[14][15]

Burada yapılanlar, ateism kabul edilsin diye değil mi temelde?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Dworgian said:

Aluriel said:

bunu diyorum

ne dediğimi anlayacak iq vardır diye umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Ben sizi bilmem ama benim inancımda sizleri cidden çok kötü bir azap bekliyor öbür tarafta

Hacit sen boyle durup durup oh neyseki bu insanlar yanacak ben yanmiycam diye kendini rahatlatip gobek atiyorsan, ve ben iyi (karakterli) bir insan olmaktan gidim bisey anladiysam enjoy diyorum sadece.

Katibim said:

Ama birde işe şu açıdan bakmak lazım tüm inançlar içerisinde inanmayanlar olarak küçük bir azınlıksınız ve olayı şöyle değerlendirmek lazım

İnanmayan olarak %10 sanız inanlar olarak %90 ız

öldükten sonra bakacaz ya %90 biz haklı olacağız

yada %10 siz

hesap ortada

%90i nerene bakip salladin adam egocentrizmde oyle bir doruk yapmis ki sadece turkiyeye baz almis inanc demografisini cikarirken. Anketler ve istatistikler ne kadar dogrudur bilmem ama onlara bakarsan ateist ve ve dini inanclari olmayan insanlarin populasyonu %15-20 arasi dunyada. Bunu gectim 3000 sene once dunyanin cogu cok tanrili sisteme inaniyordu. Demek ki %90la olmuyormus bu isler.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Aluriel said:

Dworgian said:

Aluriel said:

bunu diyorum

senin anan, baban, yakının yada her neyinse artık, o şekilde değil diye genellemeler saçma diyip, diğer olan biten herşeyi görmezden gelelim öyle mi?

neden? gerçek islam o değil çünkü.

peki.

p.s
o haritaya bakıp sorduğum soruya bi cevap versene sen asıl.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Dworgian said:

Aluriel said:

Dworgian said:

Aluriel said:

bunu diyorum

senin anan, baban, yakının yada her neyinse artık, o şekilde değil diye genellemeler saçma diyip, diğer olan biten herşeyi görmezden gelelim öyle mi?

neden? gerçek islam o değil çünkü.

peki.

p.s
o haritaya bakıp sorduğum soruya bi cevap versene sen asıl.

Alla alla. bir kavramın yozlaşmış olabileceği hiç mi gelmez insanın aklına?

İyi ki İslam var. daha doğrusu din var. olmasa, o zaman tüm kötülüklerin suçlusu olarak neyi belirleyecektiniz acaba
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...