Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

e tamam. bildiğin fatih çarşambayı adamlar mahallece almışlar havaalanına transfer etmişler. birkaç ay önce bangladeşe giderken bana da denk gelmişti; o zaman da hac zamanıydı. havaalanının her tarafı hacı adayları ile doluydu ve cemaatler kendi grupları ile etrafı pis pis kesiyorlardı. ben son derece inanıyorum olan olaya. ve ayrıca anlatan kişinin salak olduğuna da inanıyorum. bu adamlar fırsat bulurlarsa sürü halindeyken yalnız yakaladıkları adamı linç ederler, inandıkları dinde de var bu. hiç bu adamların tuzağına girilir mi? neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi, böyle bir getto grubun şans eseri yada bir etkinlik nedeni ile bir araya gelmiş olma ihtimali herzaman için var, bunu kısmetsiz bir vaka olarak kayıtlara geçirebiliriz şayet gerçek ise. sonuçta o grubun yerine 2. kümeden ABC fanatiklerinin bir maç'a uçakla giderken CDE takımının taraflarlarından birine bulaşmasından farklı bir olduğunu düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

KuddusiMavra said:

@joker...
neden gerçekçi gelmedi yahu? sen fatih çarşamba'da uzun saçlı, küpeli, sırtında gitar, elinde "tanrı yok olm" türünden bir kitapla ve hatta maçan sıkıyorsa diğer elinde bira ile yürümeye başla bakalım caddenin başından...Kaçıncı metrede çiviliyorlar seni diyerek biz buradan iddiaya girişelim...

olay fatihte gerçekçi.
ama sıkıntı şu aslında. insanlar bunun nadir yerlerde gerçekçi olduğunu bildiği için, öyle hikayeler uyduruyor ki sanki tüm Türkiye'de böyleymiş imajı veriyorlar.

ya kardeşim, bu mantıkla bakarsan nişantaşında da öyle ortamlar var ki gece yatağa girdiğin kız sabah arkadaşının yatağından çıkıyor. elbette ki bütün türkiye böyle değil. Ama bu dinci tipitiplere imkan verilirse (ki şu an alabildiğince özgürlük içerisindeler) virüs gibi tüm Türkiye'yi saracaklarından da en ufak kuşkunuz olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

evet. delikanlı gibi bu soruya evet demesi gerekir demokrasiye gerçekten inanan adamların. demokrasiyi amaç değil araç olarak kullandıklarını bizzat sultanımızın kendisi söylememiş miyidi? eğer karşımdaki insanlar demokrasiyi kendi teokratik düzenlerini inşa etmek için kullanıyorlarsa-ki ben dahil milyonların artık bundan herhalde kuşkusu yoktur-elbette ki karşıyım öyle adamın özgürlüğüne. Adamın özgürlüğü benim içki içmemi engelleyecek. Adamın özgürlüğü benim halka açık yerlerde "Allah yok, ben varım lan"şeklinde kitap okumama engel. Çünkü tahrik olarak görüyor bunu. Adamın özgürlüğü benim halka açık tuvaletlerde içime sinerek elimi yıkamama engel. Adamın özgürlüğü bir başkasının kız arkadaşı ile el ele parkta bankta oturmasına engel.

Sonuç olarak...Evet kardeşim, ben öyle özgürlüğün içine tüküreyim. Ohh,be...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

cempostaci said:

KuddusiMavra said:

@joker...
neden gerçekçi gelmedi yahu? sen fatih çarşamba'da uzun saçlı, küpeli, sırtında gitar, elinde "tanrı yok olm" türünden bir kitapla ve hatta maçan sıkıyorsa diğer elinde bira ile yürümeye başla bakalım caddenin başından...Kaçıncı metrede çiviliyorlar seni diyerek biz buradan iddiaya girişelim...

olay fatihte gerçekçi.
ama sıkıntı şu aslında. insanlar bunun nadir yerlerde gerçekçi olduğunu bildiği için, öyle hikayeler uyduruyor ki sanki tüm Türkiye'de böyleymiş imajı veriyorlar.

ya kardeşim, bu mantıkla bakarsan nişantaşında da öyle ortamlar var ki gece yatağa girdiğin kız sabah arkadaşının yatağından çıkıyor. elbette ki bütün türkiye böyle değil. Ama bu dinci tipitiplere imkan verilirse (ki şu an alabildiğince özgürlük içerisindeler) virüs gibi tüm Türkiye'yi saracaklarından da en ufak kuşkunuz olmasın.

ben senin kardeşin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

WoT

KuddusiMavra said:

cempostaci said:

KuddusiMavra said:

@joker...

olay fatihte gerçekçi.

ben senin kardeşin değilim.

Rewendor said:

"ad hominem"

...tartışmanın gidişatında haksızlığını gören veya mantıklı argüman üretemeyen bireyin tartışılan konu dışına çıkarak karşısındakini hakaretle, işi kişiselleştirerek veya o sırada tartışma konusu olmayan başka konularla vurmaya çalışması.

??
Sosyal ağlarda paylaş

yok canım, ben de o öyle diyor demedim, öyle bir anlaşılma varsa baştan düzelteyim yani ben joker böyle düşünüyor demedim.
ama bu olaylar münferit falan da değil. her sene ramazan ayında ülkenin dört bir yanında üniversitelerde, yurtlarda yaşanan "niye oruç tutmuyon lan?" dayaklarını senelerdir okuyoruz. Sokakta ramazanda sigara içti diye dayak yiyen kaç tane adam var, gugıllasanız şimdi bile kaç tane örnek düşer. Ne münferiti?
Sosyal ağlarda paylaş

herşey ölünce belli olacak neyi tartışıyonuz ki.

her iki taraf da olmayacak şeyin mantığını tartışıyor.
ateist diyor ki mantıken düşünürsen olmayan şey olmaz.
dinci diyor ki mantıken düşünürsen birisi yapmadan bunlar olmaz.

iki taraf da kendini kanıtlayamaz hiç bir şekilde. iki taraf da bazı şeylere gözünü kapamış kendini savunmaya çalışıyor.

bu işi kanıtlayabilen bir teknolojinin gelebileceğine de inanmıyorum zaten. dünya kendisini yiyip bitirecek ölüp gidicek aha o zaman dincilerin dediği kıyamet olacak insanlık bitecek o kadar.
dinciler ahirete gidecek ateistler yok olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

yobazlık abi sorun olan.
dincinin yobazı
ateistin yobazı
atatürkçünün yobazı
komunistin yobazı
vs.vs. herşeyin yobazı tehlikeli. birbiriyle tartışanlar zaten ateistlerin yobazlarıyla dincilerin yobazları lol. aklı başında olan inancını da inançsızlığını da efendi efendi yaşar saygı duyar geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

kuddusi bu tarz şeylerde görüşünü bildirirken uslu uslu dinleyin lan. siyasi şeylerini okumuyorum ama genel anlamda görüşü-anısı falan iyi.
haklı da bence. "kardeşin değilim ben !1!" nedir lan ?

konu son sayfalarını yaşarken "bu bölümde neler öğrendik :)" tadında konuşulması güzel olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Yaşamış olduğun bu saçma ve vahim olaydan ötürü bir inançlı müslüman olarak özür dilerim

Evet belki ateist olabilirsin belki allaha inanmayabilirsin ancak sırf insan olduğun için hakkın olan özgürlüklerini kullanmaktan kimse seni alı koyamaz ve kendi düşünceleri için seni darp edemez hakaret edemez

Senin içki içmene karışmalarını da anlamam ; ben ne alkol kullanırım nede sigara içerim ama içene ve kullanana asla kalkıpta sen utanmıyormusun deme ihtiyacı hissetmedim...

Okuyunca açıkçası üzüldüm... Bunu yapan ve yapılmasına vesile olan tüm insanları da kınıyorum inşallah örümcek beyinleri zamanla değişirde insanların haklarına hukuklarına saygılı olmayı öğrenirler

Tekrar söylüyorum inançlı bir müslüman olarak ben , müslümanlığın her türlü insana -ateist olur yahudi olur hristiyan olur- karşı saygılı bir tutumda olduğunu onların ne olursa olsun haklarının gasp etmediğini son möslömön döğölsön TÜÜ tadında olmayan insanlar olduğunu düşünüyorum... Haa o insanlar Türkiyede varmı vardır ama biz göremeyiz sanırım...

Iyi niyetini takdir ettim ama malesef dinin yapisi geregi ateist vs din surtusmesi her zaman olacak her ne kadar insanlarin akillari baslarinda olsa bile. en nihayetinde sen ateist insanlara ne kadar sevecen ve yakin davransan bile hayatinin ve dunyaya bakis acinin merkezine oturttugun inanis bicimi onlarin cehennemde acilarin en buyugunu cekerek sonsuza kadar yanmasi gerektigini dusundurtecek, bu kisiler ne kadar iyi* olurlarsa olsunlar. yani sorun sadece insanlarda degil, inananlardan kadar, inanmayanlara verilecek cezalara odaklanan din mantiginda.

*burda 'iyi' kelimesini cevresel normlar dahilinde kabul edebilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...