Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Limited şirket hk. bilgisi olanlar yardım...

Liebe

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Ben dersimi aldım; tanıdık, arkadaş, akraba sınıfındaki kimseyle iş/ticaret yapmıyorum. O gruptan birine borç vereceksem de geri gelmeyecekmiş gibi düşünüp beni sarsmayacak tutarları vermeyi tercih ediyorum. Dünyanın 40 türlü hali var.

Ama amca/dayı etkisi inanılmazmış ülkemizde :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

...İki ortak da çok çakallar nasıl desem işin kaşarı olmuşlar her türlü çakallığa kafaları çalışıyor...

...ayrı şirket açılacak şirketi de benim üzerime açmayı teklif ettiler. formalite icabı olacak tabiki herhangi bir hakkım olmayacak gelir-giderden sadece kağıt üstünde benim olacak şirket....

şu iki yazı sonrası girme derim. çevremde aile bireylerinden bile ne kazık yiyenler gördüm. sakat işler bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

Churel said:

Çok anlamam ama üniversite yıllarında (12 sene kadar önce) dayımın benim üstüme açtığı şirket yüzünden, geçen sene vergi affından faydalanarak, faizsiz ve cezasız olarak "28 bin TL" vergi borcu ödedim (ana para 50k üzeri bişeydi). Ticaret odasında 8 bin küsür TL ödedim. (Tabi sağda solda çek, senet vs.. yoktu ondan yırttık en azından) Şirketi tasfiyeye soktuk kapanmasını bekliyoruz öyle zart diyede kapatamıyorsun kapatmak istersen 1 sene sürüyor sanırım. Ben üni den sonra bütün kazancımı birikimimi bi tane daly***ak yüzünden bunlara harcamak zorunda kaldım. Dayım tabi yok ortalıkta gitti gider. Sen burdan kendine pay çıkarıp güvenip güvenmeyeceğine karar verirsin tabi.

bu da feciymiş ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...