Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürtaj ve uygulama ile ilgili şikayetler

Umuruk

Öne çıkan mesajlar

ota boka narkoz verilmez

sedative bişilerin verilmemesi saçmalık.
tavır yanlış

ama kime yanlış?
allahın her günü 30-40 kişi gitiyorsa, sadece az sayıda adam şikayet ediyorsa uygulama uygun demektir.

verilen haplar ise ibuprofen benzeri şeyler hani. evinizdeki ağrı kesiciler.

bu kadar bişi için "dur tamamen uyutalım seni!" denileceğini sanmak ise ayrı bi salaklık

ayşe arman muhteşem bir insan ama.
tüm insanların bir gün gazetede yazarlık yapabileceği umudunu veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

hikayenin gerçekliğini doğrulamıyor verdiğin link. Devlet hastanelerinde kürtaj yapılırken narkoz verilmediğini doğruluyor sadece. Ve bunun da hep böyle olduğunu söylüyorlar zaten.

Suçlu doktor falan değil. Sistemi bu hale getiren hükümetler. Sen her hastaya max 5 dakikalık muayene hakkı tanırsan o doktor ne yapacak ? Tabi bakabildiği kadar hastaya bakmaya çalışacak. Narkoz verilmemesinin nedeni süreci hızlandırmak. Süreci hızlandırmanın nedeni para kazanmak değil zaten bir bok kazandıkları yok devlet hastanelerinde.

Sistem A'dan Z'ye bok gibi ve inatla düzeltmiyorlar daha fazla kötü duruma düşmesi için değişiklikler yapıyorlar ama her zaman suçlu doktor. Ulan doktorun işine gelir daha az hastaya bakmak bir hasta için daha fazla vakit ayırmak. Devlet hastanesinde muayeneye giriyorsun hasta bakıcı Doktor'a daha fazla benziyor. Çünkü doktorun olayı bitmiş 5 dakikada bir farklı hastayla ilgilenmekten.

abi olay zaten "hikaye" değil. "narkozsuz kürtaj". sen konsepti yanlış anlamışsın sanırım. yapılan uygulama çağdışı
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=2RQ3H2tnxfw&feature=youtu.be

tecavüze uğrayan kişilerde de oran öyle ise, haklarını savunmuyorlara benim şeyimde olmaz.

haklarını savunan alır.

o ses çıkacak arkadaş. çıkmazsa hiçkimse kendisini geliştirmez, değiştirmez.

bu ülkede yapılan en büyük hatalardan birisi hakketmeyene hak vermek oldu.
bi gece "al sana seçme-seçilme hakkı, al sana insanca yaşama hakkı" dediğinde adam bunun kıymetini bilmiyor.

biraz koşsun peşinden. yokluğunun ne manaya geldiğini görsün.

halkın genelinin koyundan farkı yok. muhakeme yapmıyor, düşünmüyor, şiakyet etmiyor.

onun yerine her şeyi eğitimli 3-5adam düşünecek.. yok ya!
çalıştıracaklar o saksıyı abi.
Sosyal ağlarda paylaş

narkoz verilmez dediği gibi her operasyon için. zaten narkoz olarak bahsedilen o değil tam olarak. mesela endoskopi olmuştum seneler evvel. damar yolu açıp ilaç veriyorlar. tamamen uyutulmuyorsunuz bilinciniz açık ama uyuşuksunuz. bu bile olsa o kişinin birkaç saat yatırılması ve kontrol altında tutulması gerekiyor. işlem bitince tekrardan ilaç veriliyor açılıyorsunuz birazcık ama birkaç saat yatırıyorlar sizi. Gene devlet hastanesinde olmuştum bu operasyonu ve benden sonra sırada en az 20 kişi vardı. denildiği gibi fiziksel olarak mümkünatı yok bu uygulamaların bu boyutlarda gün aşırı gerçekleştirilmesinin. Çoğu hasta sedye üzerinde koridorlarda falan bekliyordu. Bir hasta bakıcı geliyor sedyeyi almam lazım acile hasta geliyor diye sizi kaldırıp kenarda sandalyeye oturtuyor falan. yapacak birşey yok çünkü. İçine sıçtığımın sistemini böyle kuruyorlar sen git oluk oluk özel sektöre para akıt diye.
Sosyal ağlarda paylaş

o serum abi.
millete "uyut beni ya" dedirtecek saçmalıklara gerek yok.

iv için +40$ falan ödeme alyorlar dışarıda. eş değeri kadar alsınlar gelenlerden.
sonrasında da ödeme parasını da istesinler hatta.

olması gereken bu.

yoksa ibuprofen tablet. aslında genelde paso ibuprofen yazmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

tecavüze uğrayan kişilerde de oran öyle ise, haklarını savunmuyorlara benim şeyimde olmaz.

haklarını savunan alır.

bi gece "al sana seçme-seçilme hakkı, al sana insanca yaşama hakkı" dediğinde adam bunun kıymetini bilmiyor.

halkın genelinin koyundan farkı yok. muhakeme yapmıyor, düşünmüyor, şiakyet etmiyor.

bu ülkede tecavüze uğrayan kadın hor görülüyor, dışlanıyor ve hatta öldürülüyorken, kürtaj yaptırmak isteyene de benzer bir tavır uygulanıyorken, kolay öyle bol keseden "arasın hakkını" demek. tüm hayatı siz ve çevreniz sanacak kadar kör müsünüz yoksa gerçekten umursamaz mı onu bilemiyorum.

kürtaj olanların en az tecavüze uğrayan kadarı "duyulmasın" diye sessiz kalmak zorundayken bu ülkede, suçu onlara atmak abes kaçar.
Sosyal ağlarda paylaş

umursamaz olmadım.

siz sadece "ezilenler" geyiği yapmayı çok seviyorsunuz.

lan şimdi kürtaj olan, yarın komşusu kürtaj olduğunu duysun, gerdan kıra kıra dedikodu yapıcak büyük olasılıkla.

siz hep pislikler, aşağılıklar, rezillikler ufo'dan iniyor sanıyorsunuz da halk bu abi.

ezileni daha çok eziyor, daha çok pislik yapıyor aslında.
birbirlerine baskıyı da kuran bunlar, durumdan çıkarlarına geldiği sürece memnun olanlar da bunlar.

şu konu gazetede yorumlara açılsa, altına gerizekalıca yorumlar yapıcaklar da bunlar.

sonra bi tane eğitimli kadın yazı yazınca hepsi kurtulacak öle mi?
kurtulmasınlar abi.
Sosyal ağlarda paylaş

toplumun bu durumda olması "o an o durumda olan ve evet ezilen" kişinin daha da yıpratılmasını haklı çıkartmaz.

empati yapsanız sorun kalmayacak da, empati yeteneğinizin sıfır olduğunu düşünmeye başlıyorum.

edit; "halk" diye komik, abes, anlamsız bir genelleme yapıp "komşusu yaptırsa dedikodu yapar ama kendine olunca ağlar. ağlasın lan" diyebilmek de ayrı bir yetenek. sen bu tavırda olduğun sürece ve mantıksız genellemelerle dediğini savunduğun sürece benim yazacağım herşey sıfır. o yüzden diyeceklerim bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

baskıyı yapan kim?

kürtaja uzaylılar mı gidiyor?

bunlar o toplumun parçası değil mi?

sizin tüm yaptığınız "abi aspirin verilsin de toplumun ateşi düşsün" den ibaret.

ben toplumun iyileşemeyeceğini biliyorum. onun için takılsınlar işte diyorum.

abi geçen gün bi yazı vardı ya, fransız yazarın yazdığı.
kültürlü vs kültürsüz

hah ben bugün kültürsüzün yükünü taşımak istemiyorum. yarın değişebilir belki bu durum. yine adamların çaldığı elektriğin parasını öderim. kendisinin savunmadığı haklarını savunurum. üstüne de kültürlü kesime attıkları çamuru da görmezden gelirim.

ama bügün iplemiyorum. inan hiiiiiiiiiiiiiiiiiiç şeyimde değil bugün.
"bilinçlenemiyorsa silinsin" mode on şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de şeyi anlamadım. ismi falan belli değil haber olsun diye yapılmış olabilir denmiş de. isterseniz mektubun altına açık adres yazıp telefon bıraksın? ertesi gün de ben kürtaj yaptırdım diye tabela asıp bakkala gider.

sen ben yadırgamayabiliriz ama kahvedeki hamit, köftecideki zülfikar yadırgıyor. ne düşünüyorlar anlamıyorum ama düşünüyor*(nasıl bir ironidir ki) adamların beyinleri.
Sosyal ağlarda paylaş

yalandır diyen filan olmuşta, devlette yaptırırsanız aynen bole. bize temizlige gelen ablada dış gebelik oldu, o da aynen bu şekilde devlette narkoz ve ya en ufak bi ilac vermeden kazımışlar.almışlar.

hatta sonra anlattıgında cok şaşırdık filan tanıdık doktora filan soruduk devlette prosedur bole dedi.

dava açsan kime açıcan neye açıcan.ayrıca kızda en ufak bi sikayet yok.hatta halletigi icin cok mutlu.toplumun durumu bu devlet hastanesinden filan uzak durun.
Sosyal ağlarda paylaş

imam osurursa cemaat sıçar. sezaryen olaylarından sonra da sezaryen yapmak istemeyen gerzek bir doktor bebeği zorla çıkarmaya çalışınca kafası mı ne zedelenmişti bebeğin.

aptallık parayla değil artık eşinizi doğuma bile götürürken doktor danışmak zorundasınız ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

dasaaa said:

haklarını savunan alır.

bu ülkede tecavüze uğrayan kadın hor görülüyor, dışlanıyor ve hatta öldürülüyorken, kürtaj yaptırmak isteyene de benzer bir tavır uygulanıyorken, kolay öyle bol keseden "arasın hakkını" demek. tüm hayatı siz ve çevreniz sanacak kadar kör müsünüz yoksa gerçekten umursamaz mı onu bilemiyorum.

kürtaj olanların en az tecavüze uğrayan kadarı "duyulmasın" diye sessiz kalmak zorundayken bu ülkede, suçu onlara atmak abes kaçar.

dasaayı leylekler getirmiş, kadın akrabaları falan yok yani ve türkiyede de yaşamıyor, türkiye halkına kafadan dahil değil zaten bu yüzden gönlü rahat
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

imam osurursa cemaat sıçar. sezaryen olaylarından sonra da sezaryen yapmak istemeyen gerzek bir doktor bebeği zorla çıkarmaya çalışınca kafası mı ne zedelenmişti bebeğin.

aptallık parayla değil artık eşinizi doğuma bile götürürken doktor danışmak zorundasınız ya.

abi kolayi var?

cocuk yapmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet kürtaj olurken ölecek kadın arıyor belli ki, sonra da çıkıp bakın millet ölüyo yaa diyecekler.

O sezaryen/normal doğum olayında da artık doktor sorumluluk sahibi değil. Kafasına göre ben normal doğurtacam diyip, çocuk kadın vs zarar görürse suçu gene hastaya atabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben hala anlamıyorum kendinin sebep olduğu, çevreyle zerre alakası olmayan birşeyin kararı ya da dışlanması falan nasıl doktorun ya da devletin sorunu olur. İnanamıyorum abi, hayır ölüm tehlikesi ya da kürtajın olmadığı durumlarda tabi ki yapma ama onun dışında yapacaksın.Aha modern totaliter devlet ve devlet anlayışı bu maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ota boka narkoz verilmez

sedative bişilerin verilmemesi saçmalık.
tavır yanlış

ama kime yanlış?
allahın her günü 30-40 kişi gitiyorsa, sadece az sayıda adam şikayet ediyorsa uygulama uygun demektir.

verilen haplar ise ibuprofen benzeri şeyler hani. evinizdeki ağrı kesiciler.

bu kadar bişi için "dur tamamen uyutalım seni!" denileceğini sanmak ise ayrı bi salaklık

ayşe arman muhteşem bir insan ama.
tüm insanların bir gün gazetede yazarlık yapabileceği umudunu veriyor.

en kötü ihtimalle bi lokal anestezi de yapılamaz mıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

4 kadınında ağzı dili yokmuymuş napıyosun arkdaşım sen bu cam niye açık hani hijyen diyememişler mi?Ben nezaman hastaneye gitsem birileri kavga dövüş hakkını arıyor kimse kolay kolay yedirmiyor.İlginç böyle ciddi bir konuda bu kadar pasif kalması kadınların.Doğruluğundan şüphe ettirdi beni
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...