Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony Xperia Z

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

ya z1 kullanıyorum, bi şey sürüklerken parmağımı kaldırmışım gibi algılıyo bazen telefon. menüde gezerken saçma sapan appler açılıyo, bi şey sürükleyemiyorum, oyunlar da ggnore

üstüne bi de, oyun oynadım kapattım diyelim. üstüne facebook bilmemne takıldım. saatler geçti, birisi ararken sessize atarsam telefonu ve arama bittikten sonra tuş kilidini açarsam saatler önce oynadığım oyun karşımda oluyo. yine aynı şekilde bazen bi app'i kapatırken daha önce açmış olduğum bi şey ekrana geliyo, 2sn durup kapanıyo kendi kendine. garantiye götürüp ne diyebilirim ben şu aptal sorunlar için?

dokunmatik sanırım herkeste oluyo ama ikinci problemi nette nasıl aratacağımı bile bulamadım.

yeni update ile sorunlar düzelir diyerek bekliyodum bi süredir. 4.4.4 ile daha da bok oldu telefon.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi kendine düzelmişti aslında zamanla o dokunma olayı, koruyucu yok ekranda. son update'le tekrar başladı eskisinden de çok bi şekilde. bi de sony açıklama yapmış zaten bi ara, farkındayız update'le düzelticez gibi. bozdular askfh

bu arada z için de sorum var. sony'nin emma bilmemne diye bi programıyla firmware(sonynin kendi firmwarei) yüklemiştim xperia z'ye 2 ay önce bootloader kasıp failleyince. şimdi update görünüyo ekranda, ama türkiyeden update edemezsin bu yazılımı. tr firmware'ini yüklemen lazım gibi bi uyarı veriyo. bi guide bulabilir miyim basit yoldan bunun için? kardeşimde telefon, suçlu hissediyorum bozmuşum gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

son güncellemeden sonra bok oldu telefon ya.hiç bir şey yapmasam bile 1 gün anca dayanıyor şarj.pilin %90 ını google hizmeleri yiyor.üstüne çılgın gibi yavaşladı telefon.anında ısınmasını geçtim bazen dokunmatik bile çalışmıyor akfsnjfsa.

nette baktımda son güncellemeden sonra oluşan bug gibi bir şeymiş bu.yeni güncelleme gelene kadar telefonu fabrika ayarlarına döndürüp kullanmak en iyisi sanırım :P
Sosyal ağlarda paylaş

http://telefondestek.vodafone.com.tr/web/sony-xperia-z/kisisellestirme-ve-baglanti/tekrar-baslatin/fabrika-ayarlarini-yeniden-olusturun/

ben yapmadım yemedi açıkcası.yapmadan önce resimleri,rehberi falan yedeklemekte fayda var :P

1-2 gavur forumunda tek yöntemin bu olduğunu ve son güncellemenin yapılmaması gerektiğini söylemişler.son güncellemeye kadar her şey iyi çalışıyordu zaten son güncellemeden sonra bok oldu telefon
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

son güncellemeden sonra bok oldu telefon ya.hiç bir şey yapmasam bile 1 gün anca dayanıyor şarj.pilin %90 ını google hizmeleri yiyor.üstüne çılgın gibi yavaşladı telefon.anında ısınmasını geçtim bazen dokunmatik bile çalışmıyor akfsnjfsa.

nette baktımda son güncellemeden sonra oluşan bug gibi bir şeymiş bu.yeni güncelleme gelene kadar telefonu fabrika ayarlarına döndürüp kullanmak en iyisi sanırım :P

yalnız belirtmek lazım, bahsi geçen güncelleme google apps güncellemesi. Sadece Xperia Z değil htc'lerde falan da aynı sorun vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
aldığımın 18. ayında sorun çıkarttı :(

konuşurken ahizeden ses gelmiyordu, bir de ful çektiği yerlerde şebeke yok demeye başlamıştı.

benim telefon paralel ithalat, garanti şirketini aradım gönderin ilgilenelim dediler.

gönderdim, sesi düzeltmişler şebeke sorunu aynı. Şebeke almıyor, bir daha bakın diyerek tekrar yolladım, düzelttik diye yolladılar.

bu sefer de arka kapak resmen açık, su direncini geçtim tozdan yanacak. onarırken bozmuş ayılar nasıl becerdilerse :<
Sosyal ağlarda paylaş

eveeett ilk yılını tamamladı 13. ayında resmen kendiliğinden ortadan ikiye ayrıldı.

feribotta telefon cebimdeydi zaten korkuyordum çok sıcak çeşme de falan elime alınca telefon patlayacak gibi duruyordu.

feribotta cebime koyduktan 1 dk sonra tekrar çıkarttım çalışmıyor bi baktım ekran içerden 2 ye ayrılmış boydan boya çatlak var.

-arka kapak esnedi açılma var
-arka kapak açık olduğu için ahizeden ses gelmeme sorunu var
-kapakçıklar yalama oldu
-ekran çatlak

maşallah :)

garantisi var da bunu nereye nasıl vericem?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...