Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BÖBREKLERİNDE KUM ŞİKAYETLERİ OLAN KEDİLER İÇİN MAMA TAVSİYESİ

zuzum

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 7-8 yaşlarında tekir erkek kısırlaştırılmış bir kedim var.Belinde problem olduğu için arka ayaklarını kullanamıyor ve tuvaletini sağarak ben yaptırıyorum. Kum dökmeye başladığı zaman bizim için kabus gibiydi. Veterinere götürdüm sonda takmak zorunda kaldı ve sonra bir süre idrar yolu antiseptiği PİYOLESEPTİL i kulandık.Artık ömür boyu kum önleyici bir mama kullanmam gerektiğini söyledi.3 paket HİLLS İN kum eritici s/d sini kullandım sonrada kum oluşumunu önleyici c/d yi kullandım. Kum problemi tuvaletini yapmasına engel olmasada hala devam etti ve kabızlık problemi vardı.En azından tuvaletini yapabildiği için bu mamanın bir velinimet olduğunu düşündüm. taki bir gün firmadaki sorunlardan dolayı bir süre mamanın piyasaya sürülmemesine kadar. Eskişehirdeki veterinerlerin altını üstüne getirdim hiçbir yerde yoktu. Mecburen bir süre veterinerimde bulunan idrar yolu problemi olan kediler için başka bir mamaya geçmek zorunda kaldım. PROFİNE NIN STERİLİSED . Hiç mama değiştirmediğim için çok tedirgindim ama mükemmel çıktı. artık Paşa nın bir gram kum problemi yok kabızlık problemide bitti.Arka ayaklarını kullanamadığı için hareket kısıtlılığından dolayı kilo problemi vardı. şu kilosu çok normal hatta arada ek gıdalar bile verebiliyorum.herkese tavsiye ederim yalnız muhakkak veterinerinerinize danışın çünkü idrar yolu problemlerinde mama değişimi kediler için çok hassas bir dönemmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...