Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vodafone 3G Baz Sorunu

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Abim 1 yıla yakın bir süredir vodafone 3g şu vınn gibi zımbırtılar var ya, ondan kullanıyor. Bi süre iyiydi, bi sorun yoktu. Son 2 aydır bağlanma fln yok. Bağlansa bile çat diye düşüyor hemen.

Müşteri hizmetlerini aradık, "bölgenizde baz yok, çalışmalar devam ediyor" gibi bişeyler söyledi. Baz yok mu dedi tam bilmiyorum da ona benzer bişey söylemiş, bi baz var yani sdf. Neyse 2 ay sürünce bu iş bugün burdaki vodafone merkezi gibi bi yere sormuş abim, yine aynı cevabı vermişler.

2 aydır zerre hizmet alamıyoruz ama 2 aydır tıkır tıkır fatura gönderiyorlar. Nasıl yaparız da bu işi hallederiz. Taahhütü iptal ettirebilir miyiz bi ücret vermeden. Boşa para veriyoruz çünkü.

Bide bahsettiğim bölge de mahrumiyet bölgesi değil ki arkadaş, 100k nüfuslu ilçe, büyükşehir içindeki en büyük ilçelerden yani. Turkcell çatır çatır, avea aynı şekilde, vodafone niye böyle?
Sosyal ağlarda paylaş

benim işyerindeki yan komşum bir benzerini turkcell'de yaşadı bunun. Evinin olduğu yerde vınn çekmiyordu. Turkcell e bildirdi. "Baz istasyonu dikçez biz panpa" tarzı bir cevap aldı. 1 ay falan geçti yine bişey olmadı, Turkcell "cumaya gittik geliyoz" "elim bulaşıkta birazdan gelcez" "üstüme kalın bişey alıyım kurucam" lara başladı. Bayiye gitti bigün kavga etmiş çıngar çıkarmış iptal ettirmiş. Bi dene istersen şansını abi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yengem öğretmen, sanırım bu kamu kurumlarında çalışanlara kampanya fln filan olayından aldılar. Zaten artık telefon görüşmesini tamamen şirket hattından yapıyor, o da avea. İşte vodafone zamanından da 3g kaldı, taahhüt bitene kadar kullanılsın diyor da, yok abi mümkün değil.

Şimdi madem 1 baz istasyonu 50 aktif kullanıcı, o zaman bölgedeki baz istasyonu sayısına göre abone versinler bölgeye. Tabi 3g mobil birşey sonuçta, dışarıdan gelen biri de o baz istasyonuna bağlanabilir de, geçici olur bu durumlar. Ama burda 2 aydır bi doluluk var, demek ki bunlar bu bölgede sabit olan kullanıcılar.

Bi şekilde öyle ya da böyle bölgemizde hizmet alamıyoruz ve hizmet alamadığımız halde para ödüyoruz. Abd'nin 4g'sine bin basıyoruz kanka diye reklam yapmak güzel de, işin bu yanını ne yapıcaz?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Ya baz istasyonu baya pahalli bi yatirim, risklide ole he diyince dikemiyorlar ki halk tepkisi, kirasi vs vs problemli bi is

2-3 abone sikayet ettiyse ciddiye alip dikmezler , oncelik vermezler yani cunki sizden kazanicagi para baz istasyonu maliyetini 20 senede zor cikarir, idare ettiriyor oysliyor o yuzden

Burda arada şebeke yok falan diyor veya aramaya çalışinca bağlantı yok diyor, salak vodafone onu bile düzeltmiyor onca şikayete, yıllık taahhüt vermeyeydim direk geçerdim turkcele ama onunda fiyat çok işte.
Sosyal ağlarda paylaş

saha muhtemelen kaldırılmış ya da servis veren sahada bişiler yapılmıştır hacı, ya da bu salak çinlilerin malları saolsun, saha ordadır, servis veriyodur ama sinyal yaymıodur. Oluo öle ve vodafone bunu bilmio heh.

tam olarak nerde oturuosn, bana google dan coordinat versene.

Bir de,
artık baz istasyonları öle pahalı deil ya, çinliler nerdeyse beleşe yapıolar zaten. Halk tepkisi falan sıkıntılı.
bide gelirler o kadar muazzam olmadığı için, bide göt korkusundan paso reklam verdikleri için, para yok sdsfs. Pek pintiler kendileri.

nese sen bana koordinat ver bakayım ne alemde
Sosyal ağlarda paylaş

Beykoz'a taşınmadan önce (yıllar oluyor) telsim kullanıyordum. İşte taşındık ettik telefon hiç çekmiyor. Ev ormanın içi dağın tepesi. 50 aktif kullanıcı fln mümkün değil. Neyse aradım vodafonu ne yaparız ne ederiz diye. Biz size dönüş sağlayacaz dediler. Aradan 10 gün geçti, telefona mesaj geldi bölgenize baz istasyonu yerleştirdik diye. Eve geldim telefon her noktadan full çekiyor. Terbiyesizler aramak yerine mesaj atmışlar çok kızgınım.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

saha muhtemelen kaldırılmış ya da servis veren sahada bişiler yapılmıştır hacı, ya da bu salak çinlilerin malları saolsun, saha ordadır, servis veriyodur ama sinyal yaymıodur. Oluo öle ve vodafone bunu bilmio heh.

tam olarak nerde oturuosn, bana google dan coordinat versene.

Bir de,
artık baz istasyonları öle pahalı deil ya, çinliler nerdeyse beleşe yapıolar zaten. Halk tepkisi falan sıkıntılı.
bide gelirler o kadar muazzam olmadığı için, bide göt korkusundan paso reklam verdikleri için, para yok sdsfs. Pek pintiler kendileri.

nese sen bana koordinat ver bakayım ne alemde

40.44613874753032 [N]
29.139711856842037 [E]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...