Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boğaziçili öğrenciler kampüse mescid istiyor...muş

GERGE

Öne çıkan mesajlar

zeper said:

fizban said:

islam'da kaza namazi diye birsey var, onu kullanabilirler. bilmiyorlarsa ogretiyim, ya da acip kuran falan okusunlar ne biliyim.

işte hocalar da buna benzer şeyler söylmeiş sanırım.Ondan sizin ördüğnüz kazak does not fit our body yaniiii dedi=)

hep de şunla geliyorlar
kaza namazı (bkz. deadline, x tarihinden sonra kağıdını getirenler 70 puan üzerinden değerlendirilir, kredi kartı borcu zamanında ödenmmese günlük faiz uygulanır vs.) diye bir şey yok namazı vaktinde kılmak esas
cami uzak, su soğuk, yerim dar diye kazaya bırakılmaz namaz

ders vardır kılamıyorsundur, dersten sonra vakit azdır yetişemessin kaza edersin ya da derse geç girer namazını kılarsın

binanın dibindeki 5m2 oda ve halının kimseye zararı olmaz

odtü cami var ama çoğu bölümde mescid yok ya da ben bulamadım
5-10 dk sürcek abdest-namaz 20-25 dkya çıkıyor camiye gidip gelene kadar

çalıştığım yerde cami var ama 2 tane binanın altına halı sermişler mescid olmuş, bir tane tahta koymuşlar arşiv odasına üstünde kılabiliyorsun
hızlı abdest hızlı namaz teşekkürler halıflex
Sosyal ağlarda paylaş

is yapmaya/okumaya gittigin yerde yaptigin isi birakip namaza bilmemneye gidiyosan sorun sende.
10 dk ara varmis ders arasinda. vaktin yetiyosa gidersin. yetmiyosa sonra yaparsin namazini duani.
bu sekilde kabul olmuyosa da git daha anlayisli, isi gucu, okulu dersi anlayan bi tanri bul kendine.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bizim gibi ülkelerde kati şekilde din ile dğer işleri ayıramadığın zaman olay boka sarıyor işte.

hani okul boun da olsa böle garip kafalar var ne yazık ki.

tr'de ünide kalite denildiğinde bayağı bi gülüyorum bu sebeple.

din olayından değil, kafasızlıktan.

ulan okulun yanında camii var. adamların derdine bak. bunun sebebi her zamanki gibi "üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek"
"üniversiteye mescid açtırdık!!!" demek. ulan okulun çok alanı var da açılsın abi. şuna verilecek kuruşu boi a4'e verseler acımam. en azından bi işe yarama ihtimali var.

saçma adamlar.

ama kerane açılsın. kütüphanedeki odaların camlarının siyaha boyanıp içeride muamele çekilmesinin kime zararı olur ki?
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

zeper said:

fizban said:

islam'da kaza namazi diye birsey var, onu kullanabilirler. bilmiyorlarsa ogretiyim, ya da acip kuran falan okusunlar ne biliyim.

işte hocalar da buna benzer şeyler söylmeiş sanırım.Ondan sizin ördüğnüz kazak does not fit our body yaniiii dedi=)

hep de şunla geliyorlar
kaza namazı (bkz. deadline, x tarihinden sonra kağıdını getirenler 70 puan üzerinden değerlendirilir, kredi kartı borcu zamanında ödenmmese günlük faiz uygulanır vs.) diye bir şey yok namazı vaktinde kılmak esas
cami uzak, su soğuk, yerim dar diye kazaya bırakılmaz namaz

ders vardır kılamıyorsundur, dersten sonra vakit azdır yetişemessin kaza edersin ya da derse geç girer namazını kılarsın

binanın dibindeki 5m2 oda ve halının kimseye zararı olmaz

odtü cami var ama çoğu bölümde mescid yok ya da ben bulamadım
5-10 dk sürcek abdest-namaz 20-25 dkya çıkıyor camiye gidip gelene kadar

çalıştığım yerde cami var ama 2 tane binanın altına halı sermişler mescid olmuş, bir tane tahta koymuşlar arşiv odasına üstünde kılabiliyorsun
hızlı abdest hızlı namaz teşekkürler halıflex

İbadetin önemliyse git 25dk yap, ne var? 25dk gayet iyi bence. Ders varsa kazaya bırak, varsa baktin git yarımsaatte gel.
Sosyal ağlarda paylaş

Üniversitelerdeki eğitim sistemini geliştirmek için böyle video yapılmaz ama. Proje diye verilen copy pasteler, kullanılmayan lablar, her sene artan kontenjanlar.

Konu din olunca koy arkaya acıklı müzik, "gidemiyoruz mescide :(", ver duyguyu ver coşkuyu.

Ayrıca videonun ortasından itibaren herkesi namaz kılıyor gösterip, "kaç dk" sorusu sormalarıda ayrı bir kafa yapısıymış.
Sosyal ağlarda paylaş

mizansenin dibine vurmuşlar videoda. "ben de kediyle bahçede namaz kılıyodum, tam bitti sen geldin hah bi muhabbet edelim" diyen adamla, "derse geç kaldım ama boşver senle muhabbet edelim hep böyle oluyo ya" diyen kızda çok belli oluyor özellikle.

neyse asıl konuya gelecek olursak, üniversitenin böyle bir yükümlülüğü olmadığına inanıyorum ben. ha imkanı varsa ve öğrencilerin de bir talebi varsa yapılması hoş olur. ama üniversitenin amacından, yani eğitimden veya bilimsel araştırmadan kısıp da böyle birşey yapıcaksa, yani atıyorum kullanılan bir sınıfı veya labı mescide çevirecekse kesinlikle karşıyım. sonuçta olay şu: imza toplarsın vesaire, dilekçeni verirsin değerlendirir üniversite rektörlüğü; sonuçta dibimizde cami var gereksiz der veya yapamıyoruz yerimiz/kaynağımız yok der veya da gider bir mescid yapar oraya. gerçi dilekçe vermişler de gereksiz demiş rektörlük anladığım kadarıyla. en azından insanlar seslerini duyurmaya çalışıyorlar, iyi birşey bu.

müslüman olmayanların veya daha doğrusu namaz kılmayanların haklarına ihlal olmadığı sürece sorun yok bence. yok eğer birgün derlerse ki ne bileyim, ders saatleri namaz saatlerine göre ayarlansın, insanlar kendilerini bizim isteklerimize göre ayarlasınlar; o zaman karşı çıkmak lazım. yoksa bir mescidin varlığından kimsenin rahatsız olacağını zannetmiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...