Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su

Killer

Öne çıkan mesajlar

Çeşme sularının zararsızlığı bölgeden bölgeye değişiyo sanırım. Kuzenim üsküdarda oturuyo, apartmanda haftada bir su deposunun mu ne orda çalışma denetim oluyomuş. İçebilirsiniz çeşme suyunu diyolarmış. Firmaların dağıttığı sudan daha sağlıklı ama yüksek devirdaim olduğu için mineral eksiği varmış sanırım.

Evine arıtma motoru takrııp ayrı çeşme kullananlar var. Bizde var mesela, takan adam içebilirsiniz dedi. Meyveleri falan orda yıkıyoruz, ben makarna suyunu falan ordan koyuyorum. İçmiyorum ama içilir heralde yani.

Plastik su şişelerinin içinde yüksek miktarda kanserojen madde var diyolar. Zaten plastikler güneş ışığına maruz kalınca içindeki madde suya karışıyo olayı var. Bide artık büyük damacanalar tekrar tekrar kullanılıyo. Biraz sıkıntılı bir durum.

Görüşler plx
Sosyal ağlarda paylaş

Valla plastik şişe olayını şu şekilde çözdüm ben

http://urun.gittigidiyor.com/saglik/coolgear-paslanmaz-kapali-matara-940-ml-kir-68622174

Daha bugün sipariş verdim evde plastik sürahiden içiyordum hep o bi kere iptal
Spordada normal şişeden içiyordum o da iptal
Dışarı çıktımıda cam alırım oda öyle çözülür

Su arıtma için çok param yok şu an ama araştırmıştım en iyileri ters ozmos metodu kullanan arıtıcılarmış

http://www.bmbsuaritma.com.tr/su-aritma-fiyatlari.html

Şöyle bir site bulduydum.

Damacana aklandı diye bir yazı var ama hiç hiç inanasım gelmiyor haha
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Arıtma olayını biz de kullanıyorduk da o aletlerin filtre ömürleri söylendiği kadar uzun değil bence, 3 ayda bir değiştirilmeli diyorsa 2. aydan tadı değişiyor.

Şuan içi en iyisi adam akıllı bir firmadan damacana

abi onun bakımını yaptırıyosun zaten 2 3 ayda bir. sürekli kullan değil o. 30 tl falan bakımı da yaptırıyoruz biz ama içmiyoruz ordan. dün baya kuzen söyleyince kıllandım yani damacana var plastik erikli, gelen giden için tutuyo sırf.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

musluk suyuna ne diyosunz ?

dediğin gibi musluk sularının zararsızlığı bölgeden bölgeye değişiyor. arıtma tesisine bağlı.

ama yemeklerde kullanmak/kullanmamak falan o kadar takılmaya gerek yok. kimyasalı bazen fazla da olsa sonuçta su temiz.
içsen de öldürmez ya da hasta etmez.
fakat içmiyoruz tabii...
Sosyal ağlarda paylaş

Sakınılan göze çöp batar. İnsanlar aman o mikrop bulaşmasın, bu virüs girmesin, şu bakteri cozurtmasın diye diye bağışıklık sistemlerinin azına sıçtılar çok afedersin. Arada mikrop lazım. Elmayı avucunda parlatıp dişlemek lazım. Yüz yıl öncesine kadar insanlar çeşme suyu nedir bilmezdi. Kana kana pınardan (marka değil), şırıl şırıl derelerden, buz gibi dağ kaynaklarından içerdi suyunu. Dalından meyvesini koparıp dişlerdi. Kanser nedir bilmeden 100 yıl dinç yaşardı. Şimdi neremizi tutsak dökülüyor emenike.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...