Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

amerikan halkı bush'u yeniden sectikleri icin özür diliyor...

karakedi

Öne çıkan mesajlar

Sadece amerika değil zaten dünyanın 4 bir yanından yollanmış.

Mesela bu ingiltereden. Norveç, avustralya da gördüm.
Ben tepki yöntemini çok beğendim, son derece anlamlı demokratik ve günümüze yakışır bir tepki. Örgütleyenleri kutlarım bir resimle katılmayı düşünüyorum.[signature][hline]COH:
AdaSu Science Balster AR/Elec.Manup.
Usta Science Dark Melee/Regen
Baloncu Natural Defender Force Field/Radiation

Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel yaa... adamlar hep orjinal fikirler buluyorlar.amerika da ileride bir iç savaş çıkabilir belki ne dersiniz[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..
Creasy : Forgiveness is between man and God. My job is to arrange the meeting ...

(Denzel Washington - Man on Fire )
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadigim bi sey var; her konu acildiginda zaten amerikayi arkasinda oturan piyasa yonetiyo denir. peki o zaman bush gelmis kerry gelmis bi sey degisecek mi? ya da acaba baska birisi olsa cidden irak savasi olmayacak miydi? peki kerry olsaydi cidden iran savasi cikma ihtimali yok muydu?

guzelmis ya site. iyi dusunmusler valla ama cok obur tarafa cekilecek bi sey. yani mesaji tersten anlamaya cok musait...
[signature][hline][Golden Horde]Goyal Xar

[Bu mesaj riglous tarafından 12 Kasım 2004 05:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Resmen dalga geçmektir bu dunya ile . Sorry yazacagına bush a karsı propaganda yapıp sectirmeseydin Bush'u .

Unutulmamalı ki Bu secimde Bush 'un oyu azalmamış aksine yukselmiştir . Bu da Amerikalıların üzgünün ötesinde ne kadar salak olduklarının göstergesidir .

Bence Bin Ladin de Eline bir kağıt alıp "Sorry Americans" yazsın .

NE derseniz deyin , Her türlü terrorist faaliyeti hakediyor amerika .
Aynen bizim AKP yönetimini Hak ettigimiz gibi .[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
maxigenous, 12 Kasım 2004 08:06 tarihinde demiş ki:
Resmen dalga geçmektir bu dunya ile . Sorry yazacagına bush a karsı propaganda yapıp sectirmeseydin Bush'u .

Aynen bizim AKP yönetimini Hak ettigimiz gibi .

ehe hadi ya. madem bu kadar iddialisin sen sectirmeseydin bush`u karsi propagandayla.

ben turkiyedeki mevcut yonetiminin basa gelmesinde herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum, boyle afaki bir sorumlulugun varligini da iddia edemezsin. ne propagandasi yapicak misim, napicak misim ben eger yeterli cogunluk onu istiyosa?
eger turkiye dunya politikasinda onemli role sahip bir ulke olsa idi ve bu hukumetin basa gelmesi dunya icin olumsuz sonuclar dogursaydi benim de yapabilecegim tek sey ozur dilemekti.
amerikada da eger oyverenlerin yuzde ellibiri republicansa bunu herhangi bir propaganda filanla degistiremezsin. sen secim otobusunden ilham alip sagci olan komunist gorduysen basarilar dileriz sana propaganda calismalarinda.
Sosyal ağlarda paylaş

Kim ne düşünürse düşünsün bu düşüncelerin pasif olduğu konu da televizyondaki son haberler.. Yine aynı senaryo, yine aynı tablo.
Burada Amerika'ya karşı propaganda söz konusu da değil. Sonuçta ortada bir yanlış var ve dolayısıyla bu yanlış üzerinde tartışılması doğal birşiy.
En sevmediğim olaylardan biri de körü körüne Amerika karşıtı olanlar. Ya da herhangibir ülkeye?
Amerika o zaman batsın çünkü bazılarının laflarına göre Sodom ve Gomore gibi bi yer.
Değil işte. Peki neden ülkemizden binlerce mezun Amerika'ya gidiyor? Bunu da düşünmek lazım değil mi? Millet çok mu meraklı cehenneme gitmeye?
Pardon dağıttım yine konuyu. Ama içimde tutmaktan iyidir.
Lütfen önyargıyla ve bilgisizce yorum yapmayalım.
(not : bu bi önceki mesaja cevap niteliğinde değildir)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
PiJAJE, 12 Kasım 2004 11:21 tarihinde demiş ki:
bence akp başarılı(konu dışına çıkmıyorum baya karşı yazı vardı bende fikrimi söylüyorum)

woerh derim ben anca akp ne yapmis da basarili oluyor. enflasyon dustu efenim. ulasim icin petrole verdigin para gittikce yukseliyor ama? heh paramiz hala degersiz? heh, iste senin gibi dusunenler de amerikada busha oy veriyor.

geldigimiz nokta budur sedat abi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 12 Kasım 2004 16:43 tarihinde demiş ki:
said:
maxigenous, 12 Kasım 2004 08:06 tarihinde demiş ki:

Aynen bizim AKP yönetimini Hak ettigimiz gibi .

ehe hadi ya. madem bu kadar iddialisin sen sectirmeseydin bush`u karsi propagandayla.

ben turkiyedeki mevcut yonetiminin basa gelmesinde herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum, boyle afaki bir sorumlulugun varligini da iddia edemezsin. ne propagandasi yapicak misim, napicak misim ben eger yeterli cogunluk onu istiyosa?
eger turkiye dunya politikasinda onemli role sahip bir ulke olsa idi ve bu hukumetin basa gelmesi dunya icin olumsuz sonuclar dogursaydi benim de yapabilecegim tek sey ozur dilemekti.
amerikada da eger oyverenlerin yuzde ellibiri republicansa bunu herhangi bir propaganda filanla degistiremezsin. sen secim otobusunden ilham alip sagci olan komunist gorduysen basarilar dileriz sana propaganda calismalarinda.

Bahsettigim seyi tam olarak anlayamamışsın ya da ben yanlış anlatmış olabilirim .

Türkiye'de yeterli cogunlugun AKP 'yi secmesinden dolayı Türkiye Olarak Bu yonetimi hak ediyoruz . Senin kişisel sorumlulk hissetmemen bunu degistirmiyor . Yeterli cogunlugun yanlıs olanı desteklemesi (gerci yanlısın ne oldugunu tartısmak gerekir once) o ulkenin yanlıs yonetilmesini getiriyor ve bunun icin hicbirsey yapmıyorsan bal gibi sorumlusun ilerdeki problemlerden .

Bir de Amerikada cok merak ediyorum oy verenlerin % kaçı idialist duygularla oy veriyor ? . Ben oy veren kısmın cok cok az bir kısmının bu şekilde dusundugunu iddia ediyorum . Amerikalıların cogunlugu da "Secim otobusunden" , Medyatik propagandadan etkilenip seciyorlar başkanlarını .

Aynı Türkiye gibi . (Bakınız : Cem Uzan'ın Seçim başarısı)[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
maxigenous, 12 Kasım 2004 23:10 tarihinde demiş ki:
Bir de Amerikada cok merak ediyorum oy verenlerin % kaçı idialist duygularla oy veriyor ? . Ben oy veren kısmın cok cok az bir kısmının bu şekilde dusundugunu iddia ediyorum . Amerikalıların cogunlugu da "Secim otobusunden" , Medyatik propagandadan etkilenip seciyorlar başkanlarını .

Aynı Türkiye gibi . (Bakınız : Cem Uzan'ın Seçim başarısı)

Hayir, oyle olsa Kerry 100% secilirdi. Debate'lerin sonucunda Kerry daha fazla oy topladi. Kerry daha fazla palavra atti. Ama kazanan Bush oldu. Kararsiz kesim cok az; o kesim Kerry'e oy vermesine ragmen alamadilar... eger amerikada olsaydin propagandalarin ne boyutlara geldigini gorurdun. Unutma ki amerkada oy vermek zorunlu degil. bu sene oy verenlerin sayisi gecen seneye gore daha fazla. o nedenle, herhangi bi sekilde % olarak yapacagin karsilastirma (oy dagilimindaki) yanlis sonuca goturur.

haklisin, her millet hakettigi sekilde yonetilir. ama bi insan ugrasip da bi sey yapamamissa, ustelik %49 ile kacirmissa, yazik. AKP konusunda pek soze gerek yok. yani ulkenin 70%'i akp'ye karsi, ama adamlar hala basta. burada kuskusuz soyledigin gecerli, ama amerika da degil.
[signature][hline][Golden Horde]Goyal Xar

[Bu mesaj riglous tarafından 13 Kasım 2004 19:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...