Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmam Nikahı yaptırdınız mı/bekarsanız evlendiğinizde yaptırır mısınız?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar,burada bu konuyu tartışmak istemiyorum,çünkü cidden kavga çıkar.islam dininin koyduğu kurallara göre,devlet dini olarak islamı kabul etmeyen bir ülkenin,dini konularda referans yani içtihat ve müçtehid konumunda olan diyanet işleri başkanının imanı bile tehlikededir.velhasıl o devletin faizle borç alarak,memurlarına dağıttığı paranın dine göre haram olduğu da ortadayken,ben kendimi dinen garantiye alıp gidip,namaz kıldırgaçlarına nikahımı kıydırmam .şimdi bu işi akılla,mantıkla açıklamaya çalışanlara tek lafım da,kardeşim beni eleştireceğinze bu ülke laik iken neden diyanet işleri var onu açıklayın da aydınlanalım.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

resmi nikah olmadan dini nikah allah'ı aldatmak kafana göre. rahatça seks yapmak için nikah kıyıyor adamlar.

şu tespit süper oldu.
cuk. (tu)

gerçi resmi nikahcılar için de geçerli bu; yasal sex=nikah - vergiye tabii olmayan, allah katında da hesap tamam vs. -.

edit: de ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Bir kadınla beraber olucam diyelim, buldum bi imam nikah yaptım işimiz bitince de imam boşadı bizi. Bu hangi İslami esaslara göre doğru veya yanlıştır?

şiilerde var bu. muta nikahı deniyor.

peygamber zamanında bir kere izin verilmiş buna. o da sefere çıkmışlar uzun süre kadınlarından ayrı kalınca askerler izin verilmiş.

hz. ömer tamamen yasaklamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Bir kadınla beraber olucam diyelim, buldum bi imam nikah yaptım işimiz bitince de imam boşadı bizi. Bu hangi İslami esaslara göre doğru veya yanlıştır?

şia inancın da mut'a nikahı kaidelerine göre yaklaşık doğru diyebiliriz.
fakat ehli sünnet kurallarına göre,imam belde sakinlerince tanınmalı ve,kendisi nikah defteri gibi not tutmalıdır.fakat şu anda,imam nikahı resmi olarak tanınmadığından dolayı,ve imamların %80'i maaş+pazar günü tatil eylemi yaptıklarından dolayı umurlarında değil...
Sosyal ağlarda paylaş

xunn bambaşka bi şey. hayranlık duyuyorum ama onun gibi olmaya çalıştığım söylenemez. eğlenmeye çalışıyorum bazen benzer çizgide oluyor bu vs. ama kendisi ayrı bi seviyede. get on my level temalı postlarında AYE! diyip çabalamıyorum da yani asdf.

imam nikahı da yaptırırdım herhalde. elime yapışcak değil ya. eğer inanmıyorsam bana giren çıkan yok yalnız yaptırılmazsa aileler garip karşılayabilir. gerek yok bu tarz bir çıkıntılığa (doğru kelime mi bilemiyorum)

ama kilisede yapılan > imam nikahı gibi geliyor bana her açıdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

xunn bambaşka bi şey. hayranlık duyuyorum ama onun gibi olmaya çalıştığım söylenemez. eğlenmeye çalışıyorum bazen benzer çizgide oluyor bu vs. ama kendisi ayrı bi seviyede. get on my level temalı postlarında AYE! diyip çabalamıyorum da yani asdf.

imam nikahı da yaptırırdım herhalde. elime yapışcak değil ya. eğer inanmıyorsam bana giren çıkan yok yalnız yaptırılmazsa aileler garip karşılayabilir. gerek yok bu tarz bir çıkıntılığa (doğru kelime mi bilemiyorum)

ama kilisede yapılan > imam nikahı gibi geliyor bana her açıdan.

tamam şımarma da mesaj trollemeye devam hade...
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

arkadaşlar,burada bu konuyu tartışmak istemiyorum,çünkü cidden kavga çıkar.islam dininin koyduğu kurallara göre,devlet dini olarak islamı kabul etmeyen bir ülkenin,dini konularda referans yani içtihat ve müçtehid konumunda olan diyanet işleri başkanının imanı bile tehlikededir.velhasıl o devletin faizle borç alarak,memurlarına dağıttığı paranın dine göre haram olduğu da ortadayken,ben kendimi dinen garantiye alıp gidip,namaz kıldırgaçlarına nikahımı kıydırmam .şimdi bu işi akılla,mantıkla açıklamaya çalışanlara tek lafım da,kardeşim beni eleştireceğinze bu ülke laik iken neden diyanet işleri var onu açıklayın da aydınlanalım.

açıkladık ya geçen dini kontrol etmek için gerekli çünkü islam kanser gibi yayılarak corrupt eden bir şey diye. amerika'ya da lazım gerçi bi tane bence hıristiyanlıkta az zararlı değil. ha şimdiki amacı küçük halifelik oynamak o ayrı.

birde müslümansan dinin gereği kıyarsın imam nikahını. x dinine ait olsan o dinde kafanda dönmek gerekse evlenince onuda yapardın o seni bağlar kimseyi bağlamaz ama devlet nikahın yoksa evli değilsin kusura bakma bu böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

oahahah!!
imamlara bak be abi ::o

böyle bir hakları var ve de şu gündemde sessiz sedasız, mutlu mesut hak kaullnıyorlar öyle mi?
vay anası be!!!!!

edit: "fakat şu anda,imam nikahı resmi olarak tanınmadığından dolayı,ve imamların %80'i maaş+pazar günü tatil eylemi yaptıklarından dolayı umurlarında değil" maess.
Sosyal ağlarda paylaş

ben yok demedimki 2.planda dedim,tabii ki nikahlıyım,ama diyanet işleri başkanlığının olması bu ülkede,sünni,alevi,hıristiyan,musevi,bütün inanç sistemlerini,inanılmaz derecede tahrip etti.1945-50 li yıllara kadar,ölen vatandaşı yıkayacak imam bulamadıklarından,imam-hatip açtı devlet,oda elinde patladı tayyip yüzünden ahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

ben yok demedimki 2.planda dedim,tabii ki nikahlıyım,ama diyanet işleri başkanlığının olması bu ülkede,sünni,alevi,hıristiyan,musevi,bütün inanç sistemlerini,inanılmaz derecede tahrip etti.1945-50 li yıllara kadar,ölen vatandaşı yıkayacak imam bulamadıklarından,imam-hatip açtı devlet,oda elinde patladı tayyip yüzünden ahahahaha

:) ya birader, nerede yetiştiriyorlar sizi? nasıl kafalara sahipsiniz siz? nasıl imam yokmuş ölen vatandaşı yıkamak için? yav yalan günah değil mi islam dininde? utanma yok mu bunları söyleyenlerde? hadi anlatanlarda utanma yok, eyvallah; yav beyinleri bu kadar mı kiraya verdiniz, bu kadar mı sorgulama yeteneğiniz sınırlı?
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

vah vah napacaz şimdi o inançlar tahrip olmasa üretimde birinciydik
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...