Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun

ad3m

Öne çıkan mesajlar

kafalar güzel abi.

işte sadece bu yüzden "saygı duyulması gereken"e saygı duymak gerekir. "övretmenler günü" olduğu için değil

said:
Yoksa osmanlıca mı yazmak isterdin?

abi önemli olan yazabilmek.

said:
Onu nasıl küçümsersin ki? Atatürkün Harf Devrimi sayesinde türkçe yazmaktasın.

okuduğunu anlamıyorsun ki... zihnin o kadar kapalı... işte bu yüzden hocalarımı hiç sevmemiştim, zihinleri feci tıkalıydı.
küçümsediğim atatürk değil, öğretmen titri bulunduğu için hakketmediği saygı talep eden insanlardı.
capt obvious mode on yapmak zorunda kaldım işte.

said:
Atatürk sana Türkçe dili vermiş. Türkçe diliyle yazmakta ve konuşmaktasın.

ingilizce de yazıp konuşabiliyorum. bunu getirenlere de teşekkür etmek lazım kendimizi ifade etmemize izin verdikleri için.

Bu arada... NE GÜZEL! TÜRKÇE KONUŞUYORUZ!!! günü ne zamandı abi?
o da mı öğretmenler günü ile çakışıyor.

saçma bi şekilde konuyu atatürk'e çekmekten başka bişi yapamamışsın ve NE GÜZEL! TÜRKÇE KONUŞUYORUZ!! gününün tarifini yapmışsın sadece.

saygı duyulması gereken kişilere saygı duyulur.
benim tanıdığım öğretmenlerin çoğu saygı duyulmayı hakketmeyen insanlardı.
saygı duymuyorum, duymak zoruda da değilim.

bunların dışında, azınlıkta kalan, öğretmenlere saygılar efendim

böle gereksiz şeylere gün ayırmak ise hâlâ gereksiz geliyor, hâlâ manasız geiiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

KucukPrens said:

Fistan said:

bu ulkenin gidisatinin sorumluları, ogretmenler gununuz kutlu olsun...

Sorumluluları Öğretmenler değil, Anne Babalarıdır yani Büyüklerdir. Bu insanlar çocuklarını mahvediyorlar sizi mahvettikleri gibi bir gün doğacak çocuğunuzu mahvedeceksiniz. Bu insanlar çocuklarına her türlü önyargıyı, batıl inancı aşılıyorlar. Bu insanlar çocuklarının sırtına nesiller boyu taşıdıkları bir sürü saçmalığı yüklüyor ve bir sonraki nesil de bu yükü kendinden sonra gelene devrediyor. Delilik sürüp gidiyor... Çığ gibi büyüyor. Sizin yaptığınız da bu. Şarlatanların ve cemaatin varlığı bu. AKP'nin varlığı bu. Çocuğun bireyi oluşması ve çocuğun Topluma bağlı olmaması lazım. Atatürk'ten sonra onun devamlılığını sağlayan Öğretmenler sayesinde bu ülke ayakta. Öğretmenler olmasaydı bu ülkenin ömrü uzun olmazdı.

Benim annem de bir öğretmen. Bana önyargıyı ve batıl inancı aşılamak yerine "anne" sıfatından çıkıp "öğretmen" sıfatına bürünerek çok şey öğretti mesela "kendini sev sonra kendini tanı. O zaman araştırmaya başla", "insan sürekli yanılgı içindedir. söylentiyi duymak yerine kitap oku" sözleri gibi. İşitme engelliyim ama kendi bireyi olmayı başardım. Düzgün türkçem olmayabilir ama kendim olduğum gibi davranıyorum. Bir kez daha öğretmene teşekkür ediyorum.

adam haklı beyler, ergen sıtayla öğretmelerede saydırmışsınız yine

türkiye deki bütün sorunların nedeni, dinde dahil, hatalı ve yanlış aile yapıları ve çocuk yetiştirme sistemleri, yine açtığım başka bir konuda üstün körü değinmiştim, ama pek bu tarafından anlaşılmadı

şunda ekliyim, kişi geri dönüp baktığında öğretmenlerini, yaptıkları işin kalitesini ölçerek eleştirmesi kadar güzel ve doğal bir şey de yoktur, öte yandan bu eleştiriyi yapan bireyi de yine o öğretmen yetiştirmiş, tabi itiraz gelecek nasıl bu bilince bir katkı sağlmamış ise toplum mühendisliğide yapacak kapasitede değildir öğretmenler, eğtim-öğretim müfredatını kim yazmış/yaptırmış ise suç onundur, zira öğretmede geçim derdinde bir meğmurdur,

not, öğretmen tanıdığım yok, üni. deki 3-4 aslında öğretmen olmayan öğretmen haricinde hepsine notrüm
Sosyal ağlarda paylaş

neyi haklı ya. tanımadığı etmediği adamlara şöylesiniz böylesiniz, ananız babanız da öyleydi çocuğunuz da öyle olacak. bi de bana bakın nasıl elitim diye atıp tutuyor. öğretmenlere geçirenlerin de ondan aşağı kalır yanı yok sanki her öğretmen aynıymış gibi direk yak alayını, oh.
Sosyal ağlarda paylaş

tanıdıklarımıza göre diyoruz abi.

biz bireysel olarak saygı duymamayı tercih etmişiz.

kimseyi bağlamaz bu durum.

ama benim saygı duymamam karşısında birisi gelip de "usmunlucu konuşurdun!!!" derse dalgayı geçeriz.

bu da zevkli bi eylem hani.

ulan dili dünyada biz bulduk sanki. bizden önce alfabe falan yoktu anasını satayım.
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi iyi öğretmenlerim olduğu diye bilecek öğretmenlerim olmadı ama kötülüklerini de görmedim, değişik tipte insanlardı

birde darbe zamanı, öğrenci olan ve öğretmen olmak isteyen naif insanlar üzerinde olumsuz etki yaratmış olabilir, birisi bir incelese keşke
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...