Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

başka ülkenin vatandaşlığına geçme

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

ya anlamadığım adam gibi ülkelere gidip orda çalıştığında hertürlü olanaktan yararlanabiliyorsun zaten hatta çalışmasan bile yıgınla destek sağlıyorlar. niye illa vatandaşlık değiştirmeye kasıyor millet?

yaya geçidinden geçerken ezilme tehlikesi geçirmeyeceğim bir ülkede yaşamak istiyorum ben. kaldırımların her dört senede bir sök-tak yapılmadığı bir ülkede yaşamak istiyorum. demokrasi, insan hakları, insanca yaşamak buralardan başlıyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

BramStoker said:

tamamen vatandaşlıktan çıkmak istiyorum.

yürü git.

sanane abi? belki kaldırımda yürürken durduk yere ölen adam akrabasıydı. çok değil bir sene sonra aynı şekilde başkası ölecek. belki toki yüzünden öldü akrabası, çok değil bir sene sonra yine biri aynı şekilde ölecek. karşısına bi problem çıkmıştır, bir sene sonra yine çıkacak. bıkmıştır.

şu forumdan sen yürü git artık.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

KuddusiMavra said:

BramStoker said:

yürü git.

sanane abi? belki kaldırımda yürürken durduk yere ölen adam akrabasıydı. çok değil bir sene sonra aynı şekilde başkası ölecek. belki toki yüzünden öldü akrabası, çok değil bir sene sonra yine biri aynı şekilde ölecek. karşısına bi problem çıkmıştır, bir sene sonra yine çıkacak. bıkmıştır.

asıl sana ne? öğretemedim şu forumda senin gibi adamlara düşünce özgürlüğünün tek tarafa ait olmadığını. adam öyle düşünüyorsa ben de böyle düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

KuddusiMavra said:

ya şimdi cevap verecektim de vazgeçtim sonra

senin ülkenin bilmem ne bakanı ingiliz vatandaşı, milletvekilleri gidip amerikan elçiliğine brifing veriyor falan. git onları düzelt önce. sonra gelir burada artislik taslarsın.

sen endonezyalısın galiba? benim ülkemin bilmem nerenin vatandaşı olan bakanını seçme hakkım olsa değil bakanlık bu ülkede barındırmam bile. kardeşim, sizin bu ülkeyi sevmeme hakkınız var, kabul. ama benim de sizin gibi düşünmeme hakkım var.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

moriarty said:

KuddusiMavra said:

BramStoker said:

yürü git.

asıl sana ne? öğretemedim şu forumda senin gibi adamlara düşünce özgürlüğünün tek tarafa ait olmadığını. adam öyle düşünüyorsa ben de böyle düşünüyorum.

kimse senin farklı düşünmene bişey demiyor zaten, sen başka birinin farklı düşünmesine gelemeyip yürü git diye cevap veriyorsun. şu yaşta adamsın, bunlara görememen çok yazık.

ben çıkmak istiyorum bu ülkenin vatandaşlığından yazan birine, "yürü git" yazan bi adamın konuyu özgürlüğe getirmesi? özgürlükten anladığın bu kadar senin, her gün millete ders veriyosun. şu yaşa gelmişsin, şu kadar tüm birikimin. çok yazık.

senin yetiştirdiğin, zehirleyeceğin çocuklarınada yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

kardeşim, sizin bu ülkeyi sevmeme hakkınız var, kabul. ama benim de sizin gibi düşünmeme hakkım var.

benim ülkeyle bir derdim yok. senin gibi tiplere gelemiyorum ben. her yere yerleşmişsiniz. sen kendini diğerlerinden (örneğini verdiklerimden) daha hayırlı görüyorsun ama değilsin. kimse öğretemez de bunu sana.

ha şimdi aklıma geldi. sen benim ilk mesajımı görüp olayı hemen vatan, millet, sakarya meselesine getirmişsin. o mesajın neresinde böyle bir konuya değiniliyor? senin gözündeki gözlükler tek bir konuya odaklı. ne istersen onu anlıyorsun sen.
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl da rahatsız oluyorsun aykırı düşünce ile karşılaşınca? ne farkın var senin yobazlardan?
"yürü git" 'in nesi rahatsız etti seni, anlamadım? şöyle dersem rahatsız olmayacak mısın? "yürüyüp gider misin?"
ama bak şimdi de gey gibi algılanacağım B)-
yetiştireceğim çocuk benim çocuğum,onun için en doğrusunu ben bilirim, sen kendine bak, kendini kurtar,benim çocuğumu düşünme.
seviyeyi de bel altına indirmenin gereği yok, sakin ol. karşı düşünceye saygılı olmayı öğrenmek vatandaşı olmak istediğin-istediğiniz ülkede sizden ilk beklenen davranış olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

milyonlarca vatandaş to beleri peçetede soykırıma uğrattım.
BU ÜLKE BUNU HAKEDİYOR ! MİLYONLARIN SOKAĞA DÖKÜLÜP BİBER GAZI VE COPLARLA ÜLKELERİNDEN SOĞUTULMALARINI GÖRMEK İSTEMEDİM. bir ebeveyn olarak yapılması gerekeni yaptım. evet... peçetede soykırıma uğrattım onları.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

nasıl da rahatsız oluyorsun aykırı düşünce ile karşılaşınca? ne farkın var senin yobazlardan?
"yürü git" 'in nesi rahatsız etti seni, anlamadım? şöyle dersem rahatsız olmayacak mısın? "yürüyüp gider misin?"
ama bak şimdi de gey gibi algılanacağım B)-
yetiştireceğim çocuk benim çocuğum,onun için en doğrusunu ben bilirim, sen kendine bak, kendini kurtar,benim çocuğumu düşünme.
seviyeyi de bel altına indirmenin gereği yok, sakin ol. karşı düşünceye saygılı olmayı öğrenmek vatandaşı olmak istediğin-istediğiniz ülkede sizden ilk beklenen davranış olacaktır.

sen forum artificial intelligencesı mısın çetin taş? şu mesajında en ufak bir cevap verilecek nokta, bir fikir, bişi yok yani. kuru laf, gürültü, mesaj atmak için atılmış mesaj. her mesajında tek konu, tek bakış açısı. ne diyeyim ki ben sana? özellikle yapıyorsun galiba. senin istediğinden başka bişi konuşulmasın diye falan galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım, Türkçe yazıyorum ama nasıl anlamıyorsun ben onu anlamıyorum. burada tartışılan mevzu belli...
-vatandaşlıktan çıkarım arkadaş,
-e çıkın o zaman...

bundan başka tartışılan, tartışılacak bir şey yok ki. sen belli ki vatandaşlıktan çıkarım, kim ne karışırcısın. ben de yahu çıkın kardeşim o zamancıyım. tabii ki bu konuda tek bakış açım olacak, her yolladığım mesajda dansöz gibi kıvırmamı mı bekliyorsun? bu nefret nedir arkadaş?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

ya anlamadığım adam gibi ülkelere gidip orda çalıştığında hertürlü olanaktan yararlanabiliyorsun zaten hatta çalışmasan bile yıgınla destek sağlıyorlar. niye illa vatandaşlık değiştirmeye kasıyor millet? Avrupa Birliği ayrıcalıkları cart curt olsa anlarım da gidip yeryüzündeki ülkelerin yarısını yazıyor herifler bu olur bu olur diye

o ülkenin vatandaşı olunca o ülkenin sosyal haklarından faydalanıyorsun direkt. vatandaşı değilsen ise oturma izni için sürekli bir sebep olması gerekiyor, mesela ben burada öğrenciyim, ben burada çalışıyorum, gibi. işsiz kaldın, süren kısıtlı, bas git diyollağ
Sosyal ağlarda paylaş

yav beni rahatsız etmiyor,neden etsin? taa ilk mesajımda yazdım zaten, yürü git dedim...ama anlaşılan derinden bir eziklik var bazı arkadaşlarda, benim ya da diğerlerinin bu konuda ki tarzımızı beğenmiyorlar sanırım. herhalde "tabii be olm, ne işiniz var Türkiye'de, kaldığınız hata zaten, lan gidin olm amerika'ya, kanada'ya, avustralya'ya...fıstık gibi senede 4 hafta tatiliniz olur, dünyayı vizesiz gezersiniz, terör merör derdiniz de olmaz zaten." falan gibilerinden bir şekilde cevap vermemi-vermemizi bekliyorlar sanırım...
enteresan...

edit: yahu bramstoker, vallahi komik oluyorsun birader, yapma böyle. ben şurada akıllı birkaç adamı okumak ve birkaç adamla yazışmak için bulunuyorum. meşgul adamım, saatim bile kıymetli benim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...