Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

9 Eylül Üniversitesi Yüksek Lisans Mülakatı'nda soru: Dinin ne?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Joker said:

Yıllarca Atatürkçü çizgide eğitim gördük, çok başarılı olduğunu söyleyemem. birde yobaz bağnaz atgözlüklü tekniği denemekte fayda var.

yıllarca eğitim gördük ve başarılı olmadı, eğitim görmeyelim. bunun kesinlikle başarılı olacağına dair iddiaya girebilirim. sen girebilir misin ?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

haber yurt gazetesine ait...
isim vererek olayı anlatıyorlar.
söyledikleri oldukça ayrıntılı ve açıklayıcı.
habere inanıp,inanmamak senin bileceğin şey ama haberin içeriği beni şaşırtmıyor,seni şaşırtıyor mu ki "ulusal medyanın yazdıklarına şüpheyle yaklaşıyorum" diyorsun?

adamın nickinden de belli abi yeni osmancı bu ne anlayacak. başka gazete yada yayın organı yayımlasaydı zati chp li,gomunist,zati bizim cemaatden değil vb. yaftalamalar yapacaktı laf anlataman bunlara..
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

Yıllarca Atatürkçü çizgide eğitim gördük, çok başarılı olduğunu söyleyemem. birde yobaz bağnaz atgözlüklü tekniği denemekte fayda var.

Eğitimin başarısız olmasının nedeni içeriği değil sistematiği. Dolayısıyla kasım ayının en saçma mesajını atmış bulunuyorsun tebrik ederim.

Joker said:

yobazlar eğitime çok önem veriyor. eğitim görmeyelimle ne alakası var. en iyi dersaneler okullar hep feytullahçıların abilerin okulları çıkmıyormu.

en iyi hangi okul fetocunun bi söylesene? Ha mesele dershaneyse test ezberletip sınavda derece yaptırtan 1596859685 tane dershane var fetoculara özel değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

KuddusiMavra said:

haber yurt gazetesine ait...
isim vererek olayı anlatıyorlar.
söyledikleri oldukça ayrıntılı ve açıklayıcı.
habere inanıp,inanmamak senin bileceğin şey ama haberin içeriği beni şaşırtmıyor,seni şaşırtıyor mu ki "ulusal medyanın yazdıklarına şüpheyle yaklaşıyorum" diyorsun?

adamın nickinden de belli abi yeni osmancı bu ne anlayacak. başka gazete yada yayın organı yayımlasaydı zati chp li,gomunist,zati bizim cemaatden değil vb. yaftalamalar yapacaktı laf anlataman bunlara..

Çok iyi :) Nick'ten karakter okumada son nokta. Laf olsun, torba dolsun. Postlarımı okurken mehter marşı açın arkada maksimum etki öyle oluşuyor.

Ayrıca bu ülkede ben de hiç bir şeye şaşırmıyorum ama herşeyin medyaya yansıdığı gibi olmadığını iyi biliyorum. Kimse kusura bakmasın ama bunu bütün medya kuruluşları yapıyor. Bazen iyi niyetle, bazen salaklıkla, bazen öküzlükle cereyan eden olaylar medyadan bize farklı şeylerin göstergesiymiş gibi, birşeylere alet edilecek şekliyle yansıyor. Denk gelmişliğim var.

Şüpheyle yaklaşmam yancısından ulusalcısına kadar herkes için aynı. Salak bir hocanın inancın ne sorusu bile olabilir bu olay. Ha dediğim gibi anlatılanlar gerçek ise çok çok nahoş bir şey. İster müslüman olsun ister olmasın görev verirken aranak birinci unsur liyakattır. Gerisi yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Joker said:

yobazlar eğitime çok önem veriyor. eğitim görmeyelimle ne alakası var. en iyi dersaneler okullar hep feytullahçıların abilerin okulları çıkmıyormu.

en iyi hangi okul fetocunun bi söylesene? Ha mesele dershaneyse test ezberletip sınavda derece yaptırtan 1596859685 tane dershane var fetoculara özel değil.

adamlar test degil cevap anahtari ezberlettiriyolar. bariz daha basarililar.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

Yıllarca Atatürkçü çizgide eğitim gördük, çok başarılı olduğunu söyleyemem. birde yobaz bağnaz atgözlüklü tekniği denemekte fayda var. Herzaman mantıklı gözüken performans verecek diye bi kural yok. Asıl konudaki profesör'ün malmı olduğu yoksa bilinçlimi yaptığıda tartışılır. Zira patideki atheist arkadaşlar bile orda köküne kadar müslüman kesilebilir üni'ye girmek için. belkide mülakattaki profesör'de çok farklı bi durumda değildir. bilemeyiz.

okula girmek için müslüman olmam şart mı? bunu mu savunuyorsun? zira haberi savunur bir çizgin var.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Myshkin said:

Joker said:

adamlar test degil cevap anahtari ezberlettiriyolar. bariz daha basarililar.

akp döneminden bahsetmiyorum, 2002 öncesinde en başarılı okullar dershaneler dincilerin diye hatırlıyorum. hatta beni üniye hazırlık için FEM'e yazdırmıştı bizimkiler. Hatta o abilerin olduğu yere gittim bildiğin ayakkabı çıkarıosun etüd filan adı altında götürmüşlerdi. gördüğüm olay gerçekten enteresandı. ben o kadar ciddi ders çalışan öğrenciyi bir arada ilk kez görmüştüm. beni kovdular zaten düzeni bozuyorsun diye. bende zaten öyle bi yerde yapamayacak insan tipi olduğum için kovulduğuma sevinmiştim. kafayı sıyırırım herkez önüne eğilmiş ders çalışıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

adam olayım dimi. ben kim oluyorumda senin gibi düşünmeme lüksüne sahip olayım. ben gi gidip adam olup geleyim.

ahaha niye ağladın ki? sorum gayet normal bir soruydu.. demagoji yapacağına soruma cevap verebilirdin.

ama cevabının insan hakları ve özgürlüklere tecavüz eden bir tutumu yansıttığını sen de bildiğin için, cevap vermek istemedin sanırım(?)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...