Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşten Ayrılma Durumu

SmithWesson

Öne çıkan mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Yarın istifamı vereceğim, şimdi ilk işim olduğundan dolayı ilk defa böyle bir tecrübe edineceğim. İstifa süreci az çok belli heralde ben ayrılıyorum tarzı bir dilekçe vericez. Peki şirketten alınacak olan bir belge falan var mıdır ?

Bir de işten ayrıldıktan sonra sigorta olayı nasıl oluyor bunlar bana açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Kolay Gelsin,
Sosyal ağlarda paylaş

tam benzer bi konuyu ben açıcaktım, bu hafta içinde bende işten ayrılma dilekçemi vericem, ben ayrılmak isteyince sanırım tazminat alamıyorum, bide sözleşme imzalatmıştı 2 nüsha halinde 3 ay önceden haber vermek zorundasın diye, 3 ay sorun değil burda amaç 3 ay içinde bi başkasını kendi yerime yetiştirmek, ama bu süreyi kısaltma şansım var mı?

Bir de tazminat alamam sanırım, bununla ilgili elinde net bi bilgisi olan varmıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

SmithWesson said:

Merhaba Arkadaşlar,

Yarın istifamı vereceğim, şimdi ilk işim olduğundan dolayı ilk defa böyle bir tecrübe edineceğim. İstifa süreci az çok belli heralde ben ayrılıyorum tarzı bir dilekçe vericez. Peki şirketten alınacak olan bir belge falan var mıdır ?

Bir de işten ayrıldıktan sonra sigorta olayı nasıl oluyor bunlar bana açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Kolay Gelsin,

ne kadar zamandır çalışıyorsun? 3600 gün ya da 15 seneyi tamamladıysan sana tazminatını da vermek zorundalar. Gerçi ilk iş yerim dediğine göre bu kadar uzun bir iş tecrüben yok sanırım?
Bunun haricinde arkadaşlar yazmış zaten gerekeni, sana çalıştığın sene sayısına göre 2 ile 4 hafta arası çalışma mecburiyeti koyabilirler. Senden "hiçbir alacağım yoktur" diye özetleyebileceğim bir imzalı kağıt alacaklar, sen sen ol, gerçekten de bir alacağın kalmadığından emin ol.

Ücretli çalışan adam profesyonel olmalı, ben kendi adıma hiç beceremedim, her çalıştığım yere bağlandım ve her istifa ettiğimde ya da işten çıkarıldığımda çok üzüldüm. İş hayatında da duygusallığa yer olmadığını zaman insana öğretiyor. Bundan ötesi...Hayırlı olsun kardeşim. Umarım maddi durumun seni bir süre idare edecek durumdadır çünkü bir süre kafa dinle, gez-toz, sevdiğin şeyleri yap.
Sosyal ağlarda paylaş

SmithWesson said:

kartı geri alırlar da içindeki bakiyenin hesabını sorarlar mı ? yani mesela günlük 10tl olarak hesaplandığını varsayalım ama ben 20 günlük ticket parası harcamışım 1 haftada falan mesela

yav çok çingene işyeri gördüm de o kadar da çingenelik yapmazlar diye düşünüyorum...umarım...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra teşekkür ediyorum iyi dileklerin için.

9 aydır çalışıyorum. İlk işim yani profesyonel anlamda ondan öncesi freelance olarak yapılan şeylerdi. Tazminat hakkım zaten yok, işten ayrılan arkadaşlara baktığımda ben çıkıyorum diyip aynı gün veya 2 gün sonra çıkıp gittiler.

Maddi durumumu ayarlamaya çalışıyorum onun planını zaten yaparak çıkıyorum :)

Açıkçası kendimi geliştirebileceğim bir durumu kalmadı işin o yüzden çıkıyorum. Oturup biraz kendime vakit ayırıp bir yandan yeni işler ararken, ev ortamında(evde de pek çalışıldığını görmedim) kendimi geliştirmeye devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

valla çok duydum hatta sene 2010 iş görüşmesindeyken yan tarafımda kadının biri çocuğuma bakıcam ben deyip istifa etmek istedigini belirtmişti ik'dan birine, "tamam ben ayarlayım, sen paranı al" şeklindeki konuşmaya tanık olmuştum.

tabi sene 2012 oldu yoktur öle şeyler artık..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...