Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuran'ı öğretemediği çocuğunu döverek öldüren anne

fenn

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

fenn said:

Alıntı: Olay İngiltere'de oluyor; kadın Kuran'ı öğretemediği çocuğunu döverek öldürüyor sonra da yakıyor.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2226408/Sara-Ege-beat-son-Yaseen-death-set-body-struggled-learn-Koran-heart.html

Yazık, bazısı çocuk sahibi olmak için onbinlerce Lira döker, olamaz; bazılarına da yaratan verir ve onlar da böyle yapar.

Not: lan soyadı da EGE, Türk müymüş bu kadın yoksa? gerçi yobazın Türk'ü,Amerikalısı yok ya...neyse.

yobaz??
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu kadın dine inanmasaydı da çocuğu evde koşarken küllük falan kırsaydı gene aynısını yapıcaktı.

bonepart ile 1.sf'de yazışırken şöle bişi yazmıştım. yollamadım. bi kısmı da şu şekildeydi.

__
görüntüleme teknolojileri daha daha gelişirse, bir ihtimalle farklı beyin taramaları ile milletin beyninin nerelerinin çalıştığını görebilir ve sayıların kaça kaç olduğunu farkedebiliriz.

giderek basitleşiyoruz. giderek sıradanlaşıyoruz.
al mesela bu başlık. konuda din unsuru olmasa, sadece "ders çalışmayan oğlunu öldürdü" tarzı bişi olsa, başlık açılmazdı büyük ihtimalle.

diğer taraftan bu başlık altında saçma din muhabbetlerinin -henüz?- dönmüyor olması bu siteye toplanan adamların yakın seviyelerde olmasındandır bence.
__

bu konuda kadının manyaklığını manyaklıktan çıkartıp dine bağlamak için hakikaten güzel bi kafa gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ders calismayan cocugunu oldurdu olsa yine konu olur, ama anliyorum ne dedigini.

Fakat sunu unutmamak gerekiyor. Bi tane psikiyatri profesoru diyodu. Akil sagligi olaylari ile din cok birbirine geciyor bi cok yerde. Kisilik sorunlarinda, iste veya allahtan emir aldim vs gibi.

Zaten dinin kendisi toplumda kabul gordugu icin akil sagligi sorunu kabul edilmiyor, oyle bir tartismada vardi. Yani bugun ben ucan makarna canavarina gonulden inansam, gunde 5 vakit tapsam onun posterine vs, birak ilacla tedaviyi, muhtemelen hastaneye kapatirlar beni. Dinde inanilan bi cok sey tipta akil sagligi sorunu olarak kabul edilen seyler. Dinin kendisi oyle yani.

O yuzden zaten o sinir cok ince, biraz gecilince cidden sorunlu olarak tedavi gormeye basliyosun, ki tipta cok vaka varmis boyle o prof un dedigine gore.

Tabii ayni adam dini kotu gostermemek icin, dinin bi cok insanda iyi bi etkisi, psikolojik olarak iyi bi etkisi oldugunuda soyluyodu, ki buna bende bazi durumlarda katilabilirim. Zaten ana konuda kimin ucan makarnaya veya tanriya inandigi degilde, bunlari digeri insanlara dayatmak, veya bunlari kullanarak insanlara maddi manevi zarar verdirmek. Bu haberdeki gibi. Yoksa isteyen istedigine inanir kimsenin onla sorunu yok, dalga gecilir o ayri tabii inanilan seye gore.

Ha dinler olmasa bu insanlar halen ayni suclari islermiydi, o ilginc bir tartisma konusu olabilir. Ama aslinda dinede baglanabilir.

Yani burada konu musluman, veya dine inanan birinin suc islemesi degil. Sorun dini kullanarak suc islemesi.

Yani intihar bombacisina da akil sagligi yerinde degil diyebiliriz. Ama intihar bombacisini din ekseninde elestirirken, adam musluman diye elestirmiyoruz. Adam dinden guc aldigi icin elestiriyoruz, din ona boyle bir guc verdigi icin dinin zararini elestiriyoruz. Yoksa o adamda da illa ki bi akil sagligi sorunu var, ama nedense muslumanlarda daha cok akil sagligi sorunlu insan var bu anlamda.

Bu kadinin durumu biraz daha farkli ama yine paralel alinabilinir. O eksende tartisilabilinir, o kapiyi bastan tamamen kapatmak dogru degil gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu kadin kafayi yemis de, kurani yeterince ezberlemedi diye doven tek kadin bu degildir. bir cok insan da bulursun bu tarz doverek kuran ogretmeye calisanlari hakli bulacak. sadece kuran da degil olay, bizde acaip bi "ogretmenin vurdugu yerde gul biter", "eti senin kemigi benim" mantigi var. tamamen yobazlik iste.

bu kadinin ayari kacmis sadece. baya bi kacmis hem de.
Sosyal ağlarda paylaş

oyledir boyledir demiyorum bu arada. dine yuklemiyorum tamamen.

bu arada zaten dovseydi ayri, oldurmus ve oldururkenki sebebi de seytan soyledi diye olay.

okul odevini yapmadi veya xxx yapmadi diye cocugumu oldurdum, ve cok da mutluyum diyen cok insan okumadim. ama bu tarz haber cok okuyoruz. o yuzden dedim.

neyse konuyu oraya cekicem diye degilde dasaa oyle yazinca soyliyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

bu konuda kadının manyaklığını manyaklıktan çıkartıp dine bağlamak için hakikaten güzel bi kafa gerekiyor.

vallahi beni tanıyanlar kafamın her daim güzel olduğunu söylerler.
ve burada bu kadının manyaklığının nedeninin din olmadığını görmek için de en az benim ki kadar iyi bir kafa gerekiyor.
Kur'an'ı öğrenemdiği için çocuğu öldürmek ne ya?
ne küllüğü?

abilerden marx'ın dediği durum söz konusu....DİN BİR AFYONDUR, UYUTUR.
ahanda bu hatun kişiyi din öyle güzel uyutmuş ki olan kendi canından,kendi kanından çocuğu öldürmeye varmış.
Sosyal ağlarda paylaş

din bir afyonudr uyutur ile toplumların afyonudur uyutur arasında çok uçurumlar yaratacak anlam farkı olmadığını düşünüyorum.

verdiğin linkteki anne direk manyak. her manyaklık dinle ilgilidir diye bir iddiası olan yok sanırım yukarıda yazanlar arasında. söz konusu haber içeriği ile ilgili yazdım,yazdılar.
alıntıladığın linkteki anne ve bu haber başlığının konusu olan annenin ortak 2 noktası
1.anne olmaları,
2. manyak olmaları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...