Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cumhuriyeti sevenlere kutlu olsun

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Tüm Türkiyenin ve Türkiye dostu milletlerin vatandaşlarının şerefli, ve şanlı, Cumhuriyet Bayramını kutlarım

Türk bayrağını görünce anasına küfredilmiş gibi sinirlenen polisi yaratan zihniyetide; önce günü geldiğinde yüce divana, yargılanıp idam edildikten sornada, allaha havale ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

olayları dışardan izlemek çok değişk ya.

cumhuriyetçiler vs osmanlıcılar.

millet resmen bir travma yaşıyor.

zamanı gelmişti ama artık 90 yıl ertelenmiş bir dava şimdi kendini tekrar gösteriyor.

demokrasi kazansın bari önemli olan o.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam'in demek istediği "acı çekerek öldürmek"ten önce bir kaç adım daha olması bence.

ortada bir suç varsa, cezası bellidir. türkiye'de idam veya acı çekerek öldürme diye bir ceza yok. devran dönünce yeni cezalar yaratmak evrensel hukuk ilkelerine aykırı.

böyle yazınca Taraf yazarı gibi hissettim lan ahah. demek istediğim, ne olursa olsun asmak kesmek olmasın. bakın 50 yıl önceki idamlar yüzünden şimdi bu tip şeylerle uğraşıyoruz.

gereksiz hoşgörü de olmasın tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yaptı benim zihniyetimdekiler? İnsanların başından türbanlarınımı aldı? Camiileri mi yıktı? Müslümanlıktan mı çıktık? Vatanını severler, bu ülkenin halkının dinine naapmışlarda şimdi antilaik bir zihniyet bize keser döner, sap döner yapıyor?

Adnan Menderes idam edildi. Bunlar şimdi menderesi sahipleniyor. Biride çıkıp demiyor ki sizin sahiplendiğiniz adam aslında sizin kafadan biri değil, zevki sefa bir adamdı rahmetli.

O dönem, bir şarkıcı ile olan birlikteliğinin kamuoyunda tepki çekmesi, kötü yönettiği ekonomi yüzünden önce amerikada şifa araması, amerikada bulamayınca bu sefer sovyetleri denemesi, o dönem halkın büyük bir kesiminde infial uyandırdı. İdam edilmesi doğrumuydu dersen, edilmeyedebilir di, ben öyle vatana ihanet suçu pek göremiyorum menderesde ama yanlış olan birşey varsada, birilerinin hiç alakaları olmadığı halde menderese sahip çıkmaları ve zamanında ona zülm edildi die bize zülm etmeye kalkmalarıdır.

Yani hesabın bu vatandaşa döneceği birşey göremiyorum, ben Sam. Ha ne olabilir. Çok çok çok eskilere gidebiliriz. Atatürk Cumhuriyeti kurdu, hilafet sona erdi. Ancak bu olabilir. Ama birşeyi unutuyorlar. Ülkeyi kim kurduysa, kurallarınıda o koydu. Onlar bizi ingiliz mandasından kurtarsalardı, onlar atsalardı yunanlıları izmirden, onlar kurtarsalardı ülkemizi, onların kuralları ile yaşardık.

Ama onlar kıllarını bile kıpırdatmadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

o zaman acı çekerek ölümlerini izlemek şu an acı çeken milyonlar için zevk olacak.

ban yetkin olması ve böyle sözler sarfetmen olayın ciddiliğine rağmen nedensiz yere güldürdü beni.

edit: ciddi konular devam ediyormuş kavgayı ayırırken dayak yiyenlere dönmiyim de. asdf
Sosyal ağlarda paylaş

oski anlamış ne demek istediğimi, yeterli ifade edebilmişim kendimi sanıyorum ki. ekmek çalmaya 30 yıl hapis mantığını devam ettirerek bu işler çözülmez. bugün şikayet ettiğiniz şeylerin kaynağı zaten geçmişteki "keşke tekrar yapılsa" dediğiniz o hatalar. kısır döngünün sürüp gitmesini arzulamıyorsanız başka şeyler düşünmek lazım.

ya neyse şu bayram kutlama başlığında politika tartışmayı cidden istemiyorum şahsen, bayramın bütün manasına ters.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

yani tepedeki adamların değil de milyonların hareketi bu "bayrağı tekmeleyen polis", öyle mi ? bu tepedeki adamların da devri bitecektir. ama bugün, ama 20 yıl sonra. o zaman acı çekerek ölümlerini izlemek şu an acı çeken milyonlar için zevk olacak.

80 yil idam ede ede getiremediğini halk bugün intikamını polis çocuğuyla, asker çocuğuyla soke soke alıyor.siz zevkle izlemelisiniz menderes idamini, a.alma biz hiç bir duygu hissetmiyoruz.sadece guc bizim elimizde o kadar.zaten 20 yil sonrada siz kalmayacaksiniz.bismillah! Birde ben kızmıştım merak ettim soylesene
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...