Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'nin bölünmeye doğru gittiğine inanıyor musunuz?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Turkiye bolunmeye gitmiyor siyasi olarak. Pkk 30 yilda savassa, turkiye yi bolemez.

Fakat Turkler bolunur, ki bolucu turk sayisi, bolucu kurt sayisindan daha hizli artista benim gozlemim. PKK ninda erismek istedigi oydu zaten.

Bu politikalarla oraya gittigimiz dogru bence de, ama surer daha 20-30 yil daha gibi geliyor. O surecte cozuledebilinir ama su an oyle bir sey gorunmuyor ufukta.

Bolucu kurtlere ne kadar karsiysam, bolucu turklere de o kadar karsiyim. Denklemin icinden devlet ve pkk yi cikardiginda, siviller arasinda cok bisi olmadi bugune kadar. Bi taraf molotof atiyo otobuse vs, digeri kurtce konustugu icin olduruyo, arabayla eziyo vs. Genelde iki tarafinda psikopatlari kivilcimi cakamadi. Ama her an olabilir, bu isler oyle cok kolay, iki uc olay olur her yer karisir, bi noktadan sonra onunu alamazsin, uluslararasi bir boyut alir, turklerin ikinci soykirimi geliyo derler, kurtler de facto kendi ulkesinde yasamaya baslar, orta dogu batakligina saplanir, turklerde bi 100 yil daha ikinci soykirim/vahset davasini silmeye calisir.

Yani dunya nin bu olaya yanli bakmasina gerek bile yok, birbirimizi kandirmayalim, ortalama bir turk insani irkci biridir, Dunya'nin koydugu irkci tanimina gore. Ama bizim kulturun bi parcasi oldugundan yadsinmaz cogu sey. O yuzden yurtdisindaki tv ler gelse sokaktan hangi insani cevirse 10 insandan 8 i irkci tanimlamalarla konusacaktir, yani istemesende bi ton malzeme vericeksin, o yuzden soykirimci tanimi gelir, bi de ermeni olayi oldugundan o ismi takmak kolay olur, ermeni diaspora ikinci soykirim vs der. ben cok kolay gorebiliyorum oraya gittigini isler sarpa sararsa.

Yurtdisinda bi Turk olarak surekli asagilanirsiniz. Iranli bi arkadasim vardi uni de, adama AIDS li gibi davraniyodu insanlar, cok az insan yanasiyo vs. Sirf iranli diye, oyle bi resim cizilmis cunku dunyada.

Turkler o noktada hic degil ama zaten malzeme veriyoruz surekli, bi turk burada bi ton insanin gozu onunde afis yirtti universitenin duvarindan. Sebep, konferans varmis, irakta iranda suriyede tr de kurtlerin durumu gibi bisi. Yirtti paramparca etti, 50 kisi gordu adami.

Yani kafanizdaki misafirperver guzel turk insani imaji cok bi ise yaramaz. Eed bu yonden de cok bilen insan var, saygi da aliyosun, ama saygi kurmak yillar alir, onu yoketmek 1 gun.

Ben hic bisiden korkmuyorum bu konuda, bi kokrtugum bizim genlerde olmayan, ama yillar icinde yanlis politikalardan olusmus irkcilik kulturunden korkuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bölüneli çok oldu da, sorunsuz bir geçiş için vakti bekleniyor.
keşke üçe bölünsek de, bi tarafa da demokratik, bilinçli, ateist-dinini kendi içinde yaşıyan, bilime-sanata-eğitime önem veren bir kesimde ayrılsa, onlar ayrı, rte yi halife yapacak olanlar ayrı, güneydoğu ayrı. en temizi olur cidden. malesef imkansız bir hayal sadece.

ama şuan günde 100 şehit verilmeye başlansa ve bütün türkiye ayaklanıp "yeter ak verin kursunlar kürdistanı" dense, kürdistan kurulsa güneydoğuda bile,gene hiç bir değişiklik olmayacak, ülke haline gelemeyecekler, bir düzen oturtamayacaklar, terör bu sefer savaş halini alacak, çünkü pkk'nın yakıtı çocukluktan itibaren "türkler bizi eziyü" diye beyni yıkanarak büyütülen kürt çocukları. büyüdüklerinde ya pkk militanı oluyor ya maddi manevi destekçisi oluyorlar. belli bir ideoloji belli bir istekleri de yok, ülke olsalar kurabilecekleri bir düzen oturtabilecekleri bir yönetim şekli falan hak getire. şuan itibariyle tek istedikleri kan, tek ellerinden gelen de o, insanlık görmedikleri, "insanca" bir aile hayatı, şevkat, sevgi vs gibi kavramlardan uzak yetiştikleri için böyle bu.

500bin askerle girip dağ bayır tarasan, güneydoğudaki kürtlerin çoğu pkk militanlarını evinde saklıyacak, bir çoğu kurtulacak. senin askeri müdahalen bittiğinde, bu sefer türkler soykırım yaptı olacak, yeni nesil kürtler pkk ya daha çok destek verecek.

güneydoğudaki kürt kardeşlerimize daha iyi bir yaşam sunalım desen, 100 okul 100 hastane 100 cami 15 üniversite açsan güneydoğuya, hepsi yağmalanacak , "ııhhh geçti artık slk istemiyom" diyecekler, verilenlerin anasını silkeyelip çalıp çırpıp yağmalayacaklar çünkü artık dönülecek insanlık ve medeniyet sınırını geçtiler.

aslında görebildiğim en insancıl çözüm: pkk'nın başına çaktırmdan içten bi lider getirmek, bu adama "bak bilader bütün türklerin ve kürtlerin insan gibi mutlu mesut yaşamasını istiyoruz,kürtlerin kötü yaşaması bizi mutlu etmez, kürdistan mı kurmak istiyosunuz ona da ok, tayyip gibi çocuktan elegeçirin, bu nesilden bi skm olmaz ama bir sonraki nesili insan gibi yetiştirin, alın güneydoğuda kurun ülkenizi, kendiniz çalışın kendiniz yiyin" demek, ve maddi destek vermek. zaten elektrik vs kaçak kullandıkları, yağmaladıkları, askeri masraf vs trilyonu geçiyo. onu destek ver hem onlar hem biz mutlu yaşayalım. toprak falan hikaye şu saatten sonra, ordaki toprak kurtarmaz bu ülkeyi. sokayım toprağına sen bilim adında sıfır bi ülkesin git ona yatırım yap. ver gitsin güneydoğuyu en azından hersene binlerce insan bok yoluna ölmesin.
ha buna da dış mihraklar izin vermez,böyle bi sorunu halledip büyümemizi istemezler, askeri teçhizata ödediğimiz paraların durmasını istemezler. vs vs.

bir şekilde türkler ve kürtler barışmadan bir halt olmaz yani iki topluma da. ırkı mırkı geçmek gerek artık 2012 senesindeyiz, insana önem verip insan gibi insanlar yetiştirip öyle yaşama vakti gelmiş olması lazım ama nerdeee. ülkenin zaten iç anadolusu bile cehaletten geberiyor, bırak karadenizi doğuyu falan.rte de iyice körükleyecek cehaleti yeni nesilde, hitlerin yapamadığını yaparak koyun gibi güdebileceği bir nesil oluşturacak önümüzdeki 10-15 senede. bizim gibi "3-5 entelektüel takılan lavuk" dışında hepsi "işte benim başbakanım bu" diyip "islama uygun yönetilmek istiyoruz" diyorken tabi, zor bişeylerin düzelmesi. bütün ülke sefaletten geberirken rte ve yandaşları trilyonlara para demiyor.
bu arada bkz : http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=30295861

türk-kürt kardeştir geyiğini artık geçiniz, öyle olmasını tabiki isterim şahsen, ama şuan öyle değil.ve hayır ırkçı değilim kürtlerle bir problemim yok ama güneydoğuda bulundum hayatım boyunca 50-60 kürt tanıdım içlerini biliyorum. gerçekten %50-%75 arası çoğunluğu cani, pis, vicdansız, dolandırıcı, yavşak,insan öldürebilecek kapasiteye sahip, hırsız, sapık vs.
ha insan dediğin canlı yetiştiği çevreye,aileye ve eğitime bağlı olarak şekilleniyor. bi şekilde bu yaşam stilini, bu kafayı kırmak, insan olmak gerek ama, nasıl olacağı problem.
kendi kuzenim de dahil olmak üzere "ezilen halkların kardeşliği", "kürtler doğuda eziliyor" vs gibi salak salak konuşsa da. doğuya 3 bina dikip 5 öğretmen göndermeyle olmaz o kafayı kırmak.en iyi ihtimalle 2 nesil sonraya meyvesi alınacak bir değişime gidilmesi gerekiyor.
ha rte baştayken olur mu ? olmaz.
ülkede herşeyin değişmesi gerek, o kadar çok kusur var ki.
cidden yazmaya devam etsem sabah olacak,arada da aynı şeyleri söyleyip duruyorum zaten toparlayamadım. kaçayım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

baal ve nedanko çok güzel yorumlar yazmışlar. çoğuna katılmamak elde değil. buraları biraz aşan yorumlar olmuş. gerçi o da eskidendi. şu 2 post bundan 4 sene önce yazılsa kıyamet kopardı. zihinler zamanla değişiyor, normal olmayanlar normal sayılıyor.

en çok katıldıklarımı da söyliyim: nedanko'nun ortalama bir türk ırkçıdır tespitiyle baal'in kürdistanı kursalar da ülke olamazlar tespiti.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

üçe bölünsek de, bi tarafa da demokratik, bilinçli, ateist-dinini kendi içinde yaşıyan, bilime-sanata-eğitime önem veren bir kesimde ayrılsa, onlar ayrı, rte yi halife yapacak olanlar ayrı, güneydoğu ayrı. en temizi olur cidden. malesef imkansız bir hayal sadece.

olm ne güzel olur lan düşünsene güzel bi ülkede yaşıyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Olacaklari soyleyeyim; bir olay olur Akp gider ZKP gelir ZKP liler Laik kesime hitap ederler Askeri toparlarlar marslar filan herkes bir anda kan kizili kesilir. Ramazanlar silik gecer bayramlar silik gecer Milli Bayramlar kan kizili olur. Sonra AKp gelir Bayramlar Yemyesil olur bu duzen boyle surer ve gider Taa ki ne zaman mi ? Tum dunya ayvayi yer duzeni ve kurali kuranlar ayvayi hepten yer o zaman perde yerle yeksan olur ve anlasilir ki aslinda ulke irk din hepsi hepsi birer kart oyunundan ibaret iste ozaman birseyler bolunur insanlar icin ama o bolunen ulke toprak degil uyuyan ve uyumayan olarak bolunurler.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Türkiye'de aydın bi %25'lik kesim çıkabilir gibi, onlar kendi topraklarına sahip olsa benim için bi sorun olmaz ben de oralara kaçarım.

Bölünme illa sert olacak diye bir şey de yok, zaten yakında AKP din kardeşleri Kürtlere federal yapıda idare edilebilecek şekilde güneydoğunun bir kısmını verir heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...