Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kristal/pearl/lightsaber craft hakkında


heyd

Öne çıkan mesajlar

yavaş yavaş pahse lerin sonuna yalşıyoruz ve benimle beraber bir çok kişide jedi açıcak. çoğumuzunda lightsaber craftı konusunda pek bilgimiz olmadığını düşünerek deneyimli jedilerimizden biraz bilgi ihtiyacım var. forumlarda biraz dolaştım ama anlaşılabilir bir guide bulamadım bu konu hakkında.

-kristal ve pearl konusunda merakım var açıkçası. kristallerde tek bakmamız gereken nokta condition değildir herhalde. condition dışında dikkat etmemiz gereken noktalar hangileri?

-hangi tip resourcelar gerekiyor iyi lightsaberlar için?

şu anda aklıma ilk gelen sorular bunlar.şimdi içinizden diyenler olucaktır "jedi olunca görürsün" falan gibi :) görücemde görüp öğrenene kadar (-) milyon exp lerde dolaşmak istemiyorum :) :)

yardımlar/bilgiler için şimdiden teşekkürler[signature][hline]SWG
Heyd Spinner Ranger @ Eclipse Galaxy
CoH
Muntasar @ Justice
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğim kadarıyla hem power hemde renk kristallerine examine ettiğinde jedi olunca, şimdi göremediğin özellikleri okuyabileceksin. Renklerde çok gereksiz ama renginin ne olduğu yazacak. Sarımsı bi kristal vardı bi jedi ark examine et yazar demisti ordan biliyorum.[signature][hline]To be or not to be;
Thats the problem after economy!

Alomatik the Quenker Slayer.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

renk kristalde bakacağın birşey yok. rengini beğen yeter :)

power kristalde ise bakacağın son şeydir condition. nonforce karakterler kristalde conditiondan başka özellik göremedikleri için doğal olarak fiyatlandırmayı cond. üzerinden yapıyorlar ama sağlam statları olan bir kristal olsun 500 condition olsun yani:)

kristal özelliklerinden ilki damage. examine edince min ve max damage olarak gözükür ama bu iki rakam hep eşittir. bu rakam maksimum 50 oluyor (diye biliyorum). ben genelde 30+ damage kristalleri (diğer özelliklerinin durumuna göre) pvp için değerlendirilecekler kısmına ayırırım.

ikincisi speed. bu da -.55'e kadar düşebiliyor. ben -.5'ten düşüğünü görmedim ama varmış. bu değer de epeyce önemli ama damage ve FC değerleri yeterince iyiyse kötü bir speed değeri göz yumulabilecek bir durum olabilir.

son önemli özellik ise FC yani force cost. neredeyse en önemli özellik diyebiliriz. 0'dan -9'a kadar aralığı var. -9 force costu olan bir kristal diğer özellikler ne olursa olsun kaliteli sınıfına girer. damage ve speed değerleri yüksek olanlarını pvp için ayırırsın, çok çok düşük olanları ise grind için idealdir. savaş esnasında bir jedi'ın en çok ihtiyacı olan ve 1. derecede dikkat etmesi gereken şey force olduğundan düşük FC'si olan kristallere her zaman ihtiyacı olacaktır. FC değeri -4'ten kötü olanları her ne kadar kıyamayıp bir süre saklasam da sonunda yer kalmadığı için diğer statları max değerler cıvarında olmadığı sürece destroy ediyorum.

wound değeri de diğer silahlardan bildiğimiz wound özelliğinin karşılığı olan bir rakam.

bunlar dışında ham cost değerleri de var ki süper derecede önemsiz. combat revamp'ten sonra ne olur bilemem.

bir kristaldeki özellikler direk olarak saberın ilgili özelliklerine eklenir. mesela 100-150 damage, 15 FC, 5.0 speed özellikleri olan bir saber ürettiniz. buna 30 min/max damage, 0.3 speed ve -5 FC değerli bir kristal taktığınızda saberın özellikleri 130-180, 10 FC, 4.7 speed olacaktır. ekleyeceğiniz her yeni kristal bu özelliklerin üstüne ilave edilir.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004

[Bu mesaj Sufi tarafından 07 Kasım 2004 18:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

lightsaber craft ederken refined crystal pack denen ara ürüne ihtiyacınız olur. bir anlamda sahte kristal :) steel, gemstone ve copper ister. refined crystalin statı olmadığı için kalite önemsiz. grind kalite madenlerle üretilebilir.

training saber; mineral, chemical, metal ve gas ister. daha üst seviye saberlara gittikçe bu ana gruplardan dallanmış özel madenlere ihtiyaç olur:

- 1st gen saber: training ile aynı. mineral, chemical, metal ve gas ister.
- 2nd gen saber: metal, non-ferro metal, inert PC ve known iner gas ister.
- 3rd gen saber: ferro metal, titanium alu, polymer, culsion inert gas ve polysteel copper ister.
- 4th gen saber: duralloy steel, titanium alu, polymer, culsion inert gas ve polysteel copper ister.

tüm resource çeşitleri için CD, OQ, SR ve UT değerleri önemli. tabi her resource bu özelliklerden hepsine sahip değil. sadece o resource tipinde var olan özellikler için geçerli. mesela gas çeşitlerinin sadece DR ve OQ özellikleri olur. gas'larda dikkat edeceğimiz şey sadece OQ değerinin yüksek olması. her türlü metalde bu saydığımız 4 özellik de mevcut oladuğu için metal türlerinde bu 4 özelliğin de yüksek olmasına dikkat etmek gerekiyor.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 08 Kasım 2004 00:34 tarihinde demiş ki:
Oh oh, P10 cedaylarını seviyoruuuum!

/eyeshot /eyeshot /eyeshot /eyeshot /eyeshot


/channel force /heal all /channel force /heal all

huahauhaa[signature][hline]SWG
Heyd Spinner Ranger @ Eclipse Galaxy
CoH
Muntasar @ Justice
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Birde LS novice bitene kadar craft konusunda o kadar da kasmanın bir anlamı yok. iyi kılıç için 0004 LS kolunu lazim. Bir de FS sırasında craft'tan experimetation kolonunu almissaniz onun da faydasi olur. Ama başta en kaliteli malzemeyi kullansanizda belli bir uretim kakitesinin üzerine çıkamıyorsunuz. Burada kullandığınız krisatl daha önem taşıyor. O yüzden iyi bir kristal bulmaya bak. Padawan olunca bir süre münzevi bir hayat yaşayacağın için stoklarını iyi yap:))

Birde kristallerin kullanımı var. Kristaller LS'in uretimi için gerekmiyor. Hep oyle sanırdım:) Meger LS in içinde Slot'lar varmış. Kullanacağın kristal/pearl gibi ekstraları bu slotlara koyuyorsun. (Inventory aslında slot yanşlış oldu) Yani LS'i urettikten sonra istediğin an renk kristalini değiştirip LS'in rengini değiştirebiliyorsun. Aynı şekilde Güç kristalini de istediğin zaman değiştirebiliyorsun. Training LS'de sadece renk kristali kullanılabiliyo. Güç kristali kullanamıyorsun

[Bu mesaj Eylul tarafından 08 Kasım 2004 10:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
  • Yeni Oluştur...