Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft Sertifikalari?


-Nae

Öne çıkan mesajlar

Türkiye'de geçerliliği yüksektir avrupada çok dikkat edileceğini sanmıyorum ancak ne biliyorsun dendiğinde x bir programlama dilini bildiğini ve microsoft sertifikanı gösterdiğinde sertifika sahibi olmayan tüm rakiplerini elemiş oluyorsun...[signature][hline]Kürşad'ın narasıyla indik Tanrı Dağından
Ruhumuzu kandırdık Orhun'un kaynağından
Bu kaynakdan içenin yürekleri tunç olur
Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur...
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

hayatta tum sertifikalarin insan hayatina etkisi oldugu gibi bu sertifikalarin da (ozellikle bilgisayar, bilisim caginda oldugumuz dusunulurse) cok faydasi var!
benimde ms sertifikasi almak gibi bir dusuncem var.
Turkiyede bu sertifikayi veren yerler var bildigim kadariyla. Ancak nerelerde veriliyor?
Ornegin Izmir'de nerde veriliyor?
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

criminal haklı.

sertifikalar tek başına hiçbir işe yaramıyor. bende bir tane var (mcp) fakat mcdba ya da mcsd olmak için sınavlara girmeyi düşünmüyorum. (kendimi fazlasıyla yeterli gördüğüm halde)

bence o sertifikaları hakedecek duruma gelinmeli, alınıp alınmayacağına o zaman karar verilmeli. (o duruma gelince almıyorsunuz :D)[signature][hline]İnsanlar çabuk yükselenleri severler. Fakat hiçbirşey toz ve tüy kadar çabuk yükselemez.

en ince yerim bileğim..!?!
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

sertifikalar hiçbir yerde uzun süreli artı puan kazandırmaz.

sadece ilk izlenimi değiştirir. ve yazılım sektöründe ilk izlenim pek önemli olmuyor :D projeyi bitiremediğin sürece..[signature][hline]İnsanlar çabuk yükselenleri severler. Fakat hiçbirşey toz ve tüy kadar çabuk yükselemez.

en ince yerim bileğim..!?!
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sertifikalar avrupada tek basina cok etkili olmasina karsilik malesef ulkemizde sanki olmazsa olmaz gibi illaki birde yaninda uni diplomasi istenmektedir. Yani isi bilin bilmeyin onemli degil mcse sertifikasini ulkemizde bilen cok degil. Yani uni diploman yoksa mcse sahibi bir insan onlarin gozunde cokda iyi system mühendisi degil. Malesef bu boyle umarim duzelir.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
  • Yeni Oluştur...