Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bingölde 6 şehit 36 yaralı

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

merak etmeyin beyler kış ayları geliyor yakın RTE cıkar pkk silah bıraksın operasyonlar dursun nidaları atmaya başlar . kış aylarında bilindiği gibi pek terör olayı olamdığından bizim gerizekalı miletimizde helal lan akp bitirdi pkk yı diye toz kondurmaz . hele bide kömür aldımın yanında anasını bilee satar .

acık ve net söylüyorum PKK bu seneki son saldırısını RTE nin gene bi abd ziyareti sırasında yapacaktır..

sanırım bu sıralar gene bi abd ye gitmesi söz konusu . dikkatle takip ediyorum .
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bunlar bir yana bu adamlar niye operasyonlarını bu kadar arttırdılar. hükümete bişey yaptırmaya çalışıyorlar, hükümette muhtemelen tahmin ediyordur ne olduğunu. suriyeye girmek mi acaba diye düşünüyorum.

tersten bakıyorsun. suriye 2000 civarında gerillayı koşulsuz serbest bıraktı hapishanelerden. sonra iran ciddi mücadele veriyordu, o rahat bıraktı. bütün güç şu anda türkiye'ye kanalize edildi.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Ardeth said:

bunlar bir yana bu adamlar niye operasyonlarını bu kadar arttırdılar. hükümete bişey yaptırmaya çalışıyorlar, hükümette muhtemelen tahmin ediyordur ne olduğunu. suriyeye girmek mi acaba diye düşünüyorum.

tersten bakıyorsun. suriye 2000 civarında gerillayı koşulsuz serbest bıraktı hapishanelerden. sonra iran ciddi mücadele veriyordu, o rahat bıraktı. bütün güç şu anda türkiye'ye kanalize edildi.

E bunların da sebebi olabilir yani tam tersine Türkiyenin isyancuları desteklemesi sebebi ile yapılmış hareketler olabilirdi. Gerçi salınan 2000 kişi de PKKlı mı onu bilmiyorum. Ama sonuçta bu kadar artmasının bence bir şekilde Suriye politikamızla ilgisi var. Gerçi düşünüyorum gerçekten PKK kuzey suriye topraklarında şu an yerleşmeye çalışıyor olsaydı (biraz bizim medyanın dolduruşu gibi duruyor o ama neyse) herhalde savaşın uzamasını tercih ederdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ntvmsnbc said:
Öte yandan, saldırının hedefi olan askeri konvoyun oldukça korunaklı olduğu görüldü. Konvoyda jammerlı araçların da yer aldığı bildirildi.

Genellikle mayınla pusu kuran PKK’lıların, bu kez roketatarla -hem de gündüz vakti- saldırı düzenlemesi dikkat çekti.

jammer'ın nesi korunak? bizzat jammer şöförler yol boyunca telefonla konuşuyolar. Korunaklı konvoy olsa karşı ateş açılır en azından, bu kadar yanlı haber olmaz.

Ha bi de bizim insnsız hava araçları vardı dimi bbg evi gibi izliyoduk, ok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalım bu sefer gündemi değiştirmek için akşam haberlerine kadar ne ortaya atılacak;
CHP ile kavga-Yeni Anayasa-Yerel Seçimlerin öne alınması-Türban-Ekonomi-İsrail-Suriye-AB-(4+4+14)-CHP ile bidaa kavga-Adnan Menderes-12 Eylül-İsmet İnönü-ABD seçimleri-Camiler ahır yapılırdı-Ermeniler-vsvsvsvsvssvs seç beğen al
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Bakalım bu sefer gündemi değiştirmek için akşam haberlerine kadar ne ortaya atılacak;
CHP ile kavga-Yeni Anayasa-Yerel Seçimlerin öne alınması-Türban-Ekonomi-İsrail-Suriye-AB-(4+4+14)-CHP ile bidaa kavga-Adnan Menderes-12 Eylül-İsmet İnönü-ABD seçimleri-Camiler ahır yapılırdı-Ermeniler-vsvsvsvsvssvs seç beğen al

türban ? imam hatip ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...