Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kisa bir sinema tarihi

streamin

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar sizler icin netten derledigim bir sinema tarihi listesi cikardim .bunlara bakarak eksik kalmis klasik filmlerinizi tamamlayabilirsiniz eksiklerim varsa tamamlayabilirsiniz yok ya odegil bu diyeceginiz filmler varsa ekleyebilirsiniz .siteler adresler dc++ emule ++ torrent linki verebilirsiniz(izin verilirse )

80'lerin EN İYİ 10 FİLM

Bence:
1.Raging Bull(1980)
2.Once Upon A Time in America(1984)
3.Scarface(1983)
4.Blade Runner(1982)
5.The Shining(1980)
6.Rain Man(1988)
7.Amadeus(1984)
8.Full Metal Jacket(1987)
9.Rumble Fish(1983) 10.Fanny and Alexander(1982) ve Platoon(1986)

Bu filmleri seçmemdeki sebebler,sadece kendi fikirlerime göre:
1.KIZGIN BOĞA:Scorsese ve De Niro ikilisi müthiş,de Niro'nun en iyi performanslarından biri.
2.Bir Zamanlar Amarika'da:Muhteşem Sergio Leone dehası,süper oyuncu kadrosu,unutulmaz sahneler,Ennio Morricone'nin harika müzikleri.
3.YARALI YÜZ:Brian De Palma'nın en iyisi,Al Pacino'nun unutulmaz performansı
4.BIÇAK SIRTI:Scott'ın Alien'den sonraki ikinci şaheseri,Ford dahil çok iyi oyuncu kadrosu,en iyi bilim kurgu.
5.CİNNET:En iyi King uyarlamalarından biri,Nicholson'dan dehşet vericiibir performans,Kubrick'in dehasını konuşturduğu filmlerden
6.YAĞMUR ADAM:Hoffman'ın en iyi performansı,Cruise'un en iyi performansı,unutulmaz sahneler,olağanüstü Hans Zimmer müzikleri.
7.Amadeus:Süper bir Milos Forman filmi,Mozart'ın etkileyici hayat öyküsü,mütiş bir film.
8.FMJ:En iyi Vietnam savaşı filmlerinden biri.
9.Siyam Balığı:Coppola'nın en güzel,özel ve kişisel filmi.Mickey Rourke ve Matt Dillon ın unutulmaz performasnları,siyah-beyaz görüntüler ve siyam balıkları 10.FANNY VE ALEXANDER:Büyük usta Ingmar Bergman'ın 80'lerdeki en güçlü filmi.

1-E.T. :Hangimiz unutabiliriz ki
2-INDIANA JONES:RAIDERS OF LOST ARK :Çok sürükleyici,çok eğlenceli
3-BİR ZAMANLAR BATIDA : Yine Sergio Leone.Robert De Niro'yu da eklersen yemede yanında yat.
4-ANGEL HEART:Alan Parker'ın usta yönetimi altında en iyi Mickey Rourke performansı.
5-SCARFACE:De Palma'dan bir klasik daha.Al Pacino unutulmaz.
6-BACK TO THE FUTURE:Kaç kere izlersem izleyeyim sıkılmam.Devan filmleri de çok güzel.
7-SHINING: Kitaba sadık kalmadığı için Mr Halloran göğsüne baltayı yediğinde yerimden fırlamıştım.Jack Nicholson döktürüyor.O bakışı yok mu...
8-MISSISIPI BURNING:Wıllıam Dafoe Spiderman'lerle harcanmadan önce..Alan Parker'ın en iyi filmi
9-BIRDY,RAIN MAN VE TERMINATÖR de bunlara eklenebilir.

1-.bir zamanlar amerikada
2.scarface
3.terminator
4.platoon
5.angel hearth
6.amadeus
7.rain man(listeye eklemezsek en azından dustin hoffmana haksızlık yapmış oluruz)
8.back to the future..
olurdu herhal..:)

70'lerin EN İYİ 10 FİLMİ
Bu mesajla beraber her 10 yıllık zaman diliminde yapılan ve bunların arasından sizin için en iyi 10 yabancı filminizi göstermenizi istiyorum.İlk olarak 70'lere değinmek istedim,sonra 80'ler ve 90'lar gibi zamanlara da gireceğim.Ben 70'lerden seyrettiğim filmler içinde en iyi 10'umu yazacağım ama siz isteseniz 5 film de yazabilirsiniz.Bu seçimlerle tüm zamanların en iyi filmlerini bulmanın daha akıllıca bir yöntem olduğunu düşünüyorum.
Benim seçimlerim(Alfabetik,sıralamasız):
1.The Godfather(1972)
2.Godfather 2(1974)
3.Taxi Driver(1976)
4.Apocalypse Now(1979)
5.One Flew Over The Cuckoo's Nest(1975iyi
6.A Clockwork Orange(1971
7.Chinatown(1973)
8.Dog Day Afternoon(1975) 9.The Deer Hunter(1978) 10.Papillon(1973

1.BABA:cppola'nın en iyisi,unutulmaz oyuncu kadrosu,süper bir senaryo
2.BABA 2:En iyi devam filmi,harika oyuncu kadrosu,süper sinematografi
3.TAKSİ ŞOFÖRÜ:Scorsese'nin en iyisi,De Niro'nun en iyi performansı.
4.KIYAMET:En iyi savaş filmi,müthiş sinamatografi,harika oyuncu kadrosu.
5.GUGUK KUŞU:Milos Forman'ın en iyisi,Nicholson'un en iyi performansı
6.OTOMATİK PORTAKAL:En iyi şiddet filmi,Malcolm McDowell'ın unutulmaz Alex tiplemesi.
7.ÇİN MAHALLESİ:Polanski'nin en iyisi,Nicholsun'un süper performansı,çok iyi senaryo.
8.KÖPEKLERİN GÜNÜ:Lumet'in 12 Kızgın Adam'dan sonraki en güçlü ikinci filmi.Al Pacino ve John Cazale harika.
9.AVCI:En iyi savaş filmlerinden biri.De Niro dahil süper oyujcu kadrosu. 10.KELEBEK:En iyi hapishane filmlerinde biri,McQueen ve Hoffman'ın unutulmaz oyunculuk performansları

1-STAR WARS: Sinema tarihinin en iyi bilimkurgusu
2-ONE FLEW OVER THE CUCKO'S NEST(GUGUK KUŞU): Efsane mertebesinde çok çarpıcı bir başyapıt.Ana dallardaki tüm oscarları alan 3 filmden biri.
3-GODFATHER 1-2: Tartışılmaz
4-OMEN : Korku başyapıtı
5-BONNİE AND CLYDE: Stilize aksiyon ve devasa veda
GREASE: En iyi müzikallerden biri
6TAXI DRIVER : You talkin to me..
7CARRIE :De Palma'nın belki de en iyi filmi ve Sissy Spacek'in unutulmaz performansı
8EXORCIST: Kült korku klasiği

EN İYİ 28 DRAM
Dram.

1. RAGİNG BULL
2. I AM DİNA
3. REQUİEM FOR A DREAM
4. SMOKE
5. HABLE CON ELLA
6. ALL ABOUT MY MOTHER
7. THE SON’S ROOM
8. BUFFALO 66

9. DOLLS
10. THE WALL
12. THE HOURS
13. D
Sosyal ağlarda paylaş

Bende son listeye ekliyorum tanrı tüm insanları sürrealizm ve Bunuel, Dali ortak yapımı filmlerden korusun diyorum.[signature][hline]"Story of SadButcher"
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...