Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BBC yöruk hayati belgeseli

Nekro

Öne çıkan mesajlar

Bir ulkeyi yansitmak tv programiyla cok zor. Ya amerika gibi olucan dunya da cogu insana her gun ulkenle ilgili bisi izleticen. Ya da o ulkeyi ziyaret edicen.

Takilmayin bunlara. Turkiye'de develer var zanneden adamlar var tabii, bende rastladim. Gorunce bu adamlari inceden dalga gecin. Tr de gorunce laf arasinda nasi dalga geciyosak bu tip cahillerle.

Bazen ya kotu niyetli ya da cidden cahil adamlarin programlari oluyo o ayri, ama bunlara takilinmaz.

Mesela bi belgeselde izledim. Bi cift anadolu da bi koye yerlesmis. Tv de roportaj yapiyo. Adam anlatiyo turkleri. Diyo ki, turkiye de bir suru kucuk komunite var, herkes ayri bir dil konusuyor. Baska bir koye gidin orada ayri bir dil var. Bu komunitiler cok izole birbirinden. (adam siveyi ayri dil zannetmis, senelerdir orada yasiyo bi de)

Bu tip okuzlukler disinda normaldir.

Bir de zaten tr de kadinlarin yuzde kaci zaten icki iciyo ki? Anadolu da bi cok sehirde tekel bayii bulamazsiniz. Buyuk sehirlerden cikinda anadoluyu gezin. Hem muhtesem bi guzellik, hem de asil hayatin nasil oldugunu gorursunuz. AKP nin nereden guc aldigini gorursunuz.

Bir cok internet startuplarinin gelirlerinin bir cogu anadoludan gelir mesela, istanbul ankaradan degil. Gelir dedigim 3-5 bin dolar degil. 100 milyon dolar cirosu olanlar bile.

Anadolu farkli.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine bir paticik klasigi yasanmis onceki postlarin icerigi kopi pasta yapilmis. Benim bahsettigim filmde sürekli türkiyenin adi geciyor zannedersin tüm ülke olarak cadirda yasayan hayvan otlatan insanlariz hepimiz sikayet ettigim sey buydu. yok elitizmdi burjuvaziydi bilmem ne dedelere kadar gitmis komedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...