Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yan flüt alıcam

St_Dreamer

Öne çıkan mesajlar

gitar için duyduklarımı okuduklarımı yazayım, ama ne kadar flüt için de geçerli olur bilemiyorum.

aynı fabrikada, aynı ağaçtan yapılan aynı model 10 gitardan hepsinin tonları az da olsa farklı olabiliyor diye duydum. bir arkadaşa squire marka bir gitar almak için epey dükkan gezmiştik.. denediğimiz her gitar hakikaten farklı farklıydı. kiminin klavyesi farklı, kiminin tonu.. ağacın hangi bölümünün kullanıldığı, yılın hangi zamanında yapıldığı gibi şeyler bile farklı özelliklere neden olabiliyormuş.

flüt için bunlar ne kadar geçerli bilmiyorum dediğim gibi. ama fiyat nette epey farkediyor. mesela ben de e-gitarımı netten almıştım. dükkanlarda ve orjinal dağıtıcılarında 270 euro olan yamaha gitarımı internette 200 euro'ya bulmuştum. 70 euro için ufak farkları, hatta denediklerimden kötü olmasına göze almıştım, ama hiç de öyle olmadı. tıpkı denediğim gibi bir gitar geçti elime, hem de orjinal ambalajında süper paketlenmiş şekilde. daha kimsenin eli değmemişti bebeğime.

ama başlangıç seviyesindeydim ve alacağım ilk gitardı. gidip de 1000 dolarlık bir gitar alacak olsaydım kesinlikle denemeden almazdım.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 03 Kasım 2004 21:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim hikayem şu ben flüt hastasıydım ve burdan parrot diye bir marka flüt alıp kursa başladım ama mali durumlar iyi gitmeyince kursu bırkatım ve gitar çalıştıran arkadaşlarım öğretir bahanesiyle gitar aldım ama gitara karşı çok hevessizimn şu günlerde durumlarımız iyi o yüzden yeniden flüt almak istiryorum o yüzden bu benim ilk flütüm diyebilirim :) yamahanın sitesini iblen vamrı?
Sosyal ağlarda paylaş

ALLAH.TAM BENLİK BİR KONU.

Şimdi ben bir Yan Flüt kullanıcısıyım ve elimde Maxton marka bir yan flüt var.

Eğer daha amatörsen Maxton'u öneririm.Ama eğerki orta halli birisiysen Yamaha.

Maxton hem ucuz hemde kaliteli.

Yamaha hem pahalı hemde süper kaliteli hemde ultra kullanışlı.

Şimdiden hayırlı olsun.[signature][hline]MSN : [email protected]
Radio eXiLe WJ
eXiLe UO Shard Staff Member
| ?Laistragon? | | My Photos |
Sosyal ağlarda paylaş

2. el,kaliteli bişey arıyosan,
www.yessmuzik.com.tr adresine bi bakmanı tavsiye ederim.

Yan flüt'e dudak pozisyonunu oturttuktan sonra çalması kolay bi alet.
Başta azda olsa ders al yalnız,teknik bir kere yanlış oturdumu zor düzeltirsin,düzeltemeyebilirsin.

Gitar ile dediklerin doğru ama flüt'lerde çok fark eden bişey yok.
Fagot yada obua'da çok fark ediyo,tahta sonuçta,üzerindeki damarlardan tutta ufacık çizikler bile tonu etkiler.
Flüt Gümüş olduğu için ve standart bi üretim stili olduğu için fark eden fazla bişey yok.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

jupiter cok iyidir.oyle ki yamah bazen siparişlerini yetiştiremeyince jupiter fabrikasında yapılanlara yamaha damgası basılır öyle satılır.fiyatı da yamaha'dan daha düşüktür.[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

son projem:yemek yerken ağzından ses çıkaranları öldürme derneği

progresifim progresifsin progresif

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

ha bir de tamamı olmasa da en azından baş kısmı gümüş olan bir tane almaya çalış.[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

son projem:yemek yerken ağzından ses çıkaranları öldürme derneği

progresifim progresifsin progresif

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

Bence perdeleri altın kaplama olsun :)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..