Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kasko - Tamirat

baton

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var. Bundan bir yıl önce arabamı park ederken arkamda park eden bir arabaya dokundum ve benim arka tamponum içine göçtü tampon bağlantısını sağlayan klipsler kırıldı. O zaman servise götürdüğümde servis değişmesi gerektiğini söyledi tamirat olmaz dedi. Bende kasko şirketine gittim onlarda bana 750 tlye kadar hasarsızlık indirimini bozmadan kaskonun hasarımı karşılayacağını söyledi. Ancak geçenlerde babam tamponu tamir ettirmek için kasko şirketiyle görüşmüş(Ray Sigorta) bize söyledikleri şey şu- tamam hasarınızı karşılarız ama bizim anlaşmalı tamirhanelerimizde tamir ettireceksiniz. Neyse bizimkilerde aracı oraya götürüyorlar tamirci -abi eksper gelir bakar ama buna değişim vermez tamir verir demiş.

Şimdi benim ilk sorum şu kasko nasıl olurda bana aracımı yetkili servis dışında bi yerde tamir ettirmemi söyler (böyle birşey var mı)

İkincisi diyelimki öyle birşey var ve benimde tamponum çalındı yandı yok oldu yani tamir edilemez durumda o zaman bu adamlar bana ne diyecekler yine anlaşmalı yere mi gönderecekler ?

Buna benzer sorunlar yaşayan veya daha önce böyle bir tamir işine girenlerde deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

yetkili serviste tamir ettirmen sart değilki aracı.
kasko şirketinin anlasmalı oldugu firmayla calısman sart sadece,para ödememek icin.bide hasarsızlık bozulmasın sartı var tabi.
aracın yetkili servisi kaskoyu opeceginden onlarda kendileri cesitli servislerle anlasıp olayı ucuza kapatıyorlar.

varsa fırsatın 2 tane vur tampona tamir edilemeyecek sekle sok eksper görmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aynı şeyi düşündüm ama büyük olasılıkla sözleşmede kendilerini savunan bir maddeleri vardır bunun için yoksa bende tamponu parça parça ederim eksper mecburen değişim verir bu durumda ben adamları kandırmış oluyorum ama diğer türlü değişmesi gereken tamponada sırf eksper efendi yok bu tamir olur hemde burada olur derse o zamanda ben kandırılmış oluyorum.

Sözleşme şu an yanımda değil iyice okuyup ona göre bişeyler yapacağım artık.

Zaten biraz sordum soruşturdum eksperlerin o anlaşmalı tamircilerle aralarının "baya" iyi olduğunu düşünüyor herkes. Değişim 50tl tamirat 300tl gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

baton said:

Şimdi benim ilk sorum şu kasko nasıl olurda bana aracımı yetkili servis dışında bi yerde tamir ettirmemi söyler (böyle birşey var mı)

İkincisi diyelimki öyle birşey var ve benimde tamponum çalındı yandı yok oldu yani tamir edilemez durumda o zaman bu adamlar bana ne diyecekler yine anlaşmalı yere mi gönderecekler ?

Buna benzer sorunlar yaşayan veya daha önce böyle bir tamir işine girenlerde deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

bir kaza ve hasar durumunda, genelde hep anlasmali yer derler, ama orjinal serviste gene de israr eder yaptirirsin.

ancak burada durum farkli. karsi tarafin kaskosuna/trafik sigortasina rucu edilemeyen bir hasar durumunda, eger hasarsizlik indirimini kaybetmek istemiyorsan anlasmali yere yaptirmak zorundasin. orjinal serviste israr edersen, gene yaptirirsin ancak hasarsizliginin gozunun yasina bakmazlar.

ayrica anlasmali serviste para vermezsin. orjinal servis eger anlasmali degil ise orada once pamuk eller cebe, sonra eksperin raporuna oranla sana odeme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...