Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

üniversiteye yerleştim ama kararsızım

zbn

Öne çıkan mesajlar

erzurum atatürk üniversitesi şehir ve bölge planlama çıktı bana.gidip gitmeme konusunda kararsızım.

bu ilk yılımdı ve hiç çalışmadım dershaneye falanda gitmedim.bütün gününü boş geçiren bir insandım.aklımdaki şey lise son yılımı sıkıntısız geçirip sonraki sene hazırlanmaktı.çünkü bulunduğum yerdeki dershaneler berbat eğitim berbat bende ikinci yıl şehir dışında gidiyim demiştim.bu yılki sıralamam 150 binlerdeydi.

ailem çok ısrar etti tercih yapmam için bende yaptım.ama mimarlık hedefliyordum ikinci sene için.hala aklımda var. şimdi ben bu üniversiteye gidersem aklımda hep ikinci sene kalacak.gitmezsem puanımı kıracaklar ikinci sene.

kimileri yatay geçiş yaparsın falan dedi.
bazıları git üniversitede hazırlan lysye dedi.
sizede sormak istedim.şu an %50-50 ağırlıkta iki tarafta. yani sınırdayım.
gitsemmi gitmesemmi arasında kaldım..sizce ne yapabilirim?
Sosyal ağlarda paylaş

Memphis said:

olm degmiceni bilip kararını vermissin zaten simdi karar verme zamanı deil verdin kararı özümseme zamanı oraya o uniyi yazarken kafandan ne gectiyse senin kafan o. benimse onu hayal kurmaya gerek yok

ben seninle kafamı ve geçmişi tartışmıyorum burda. sordum ve genel olarak bir fikir istedim.sorduğum şeyse ikini sene ne kadar şanslı olabileceğim . karar vermiş olsam buraya konu açmazdım
Sosyal ağlarda paylaş

Hey dostum! Biz senin neler yapacağını bilemeyiz, seni tanımayan biri olarak. 1 sene kapatıcam kendimi eve, gidicem dershaneye vs. diyosan neden olmasın. Böyle çok havadan uçmadan, ben bunu yaparım, şunu yaparım ne var ki demeden objektif bakarak karar vermen lazım. Başarabilir misin başaramaz mısın diye
Sosyal ağlarda paylaş

CaNNi said:

Hey dostum! Biz senin neler yapacağını bilemeyiz, seni tanımayan biri olarak. 1 sene kapatıcam kendimi eve, gidicem dershaneye vs. diyosan neden olmasın. Böyle çok havadan uçmadan, ben bunu yaparım, şunu yaparım ne var ki demeden objektif bakarak karar vermen lazım. Başarabilir misin başaramaz mısın diye

bilemezsiniz zaten size böyle bir sey söylemedim.sadece siz olsanız ne yapardınız bilmek istedim.bu sene çalışmadığım için yapamadım seneye çalışacağımı biliyorum.ama sorum şu ki kırılacak puanım ne kadar önemli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

işe bir de şöyle bak,şimdiki sistemden emin değilim ama bu üniversiteye gitmeyip seneye tekrar girdiğinde okul puanından 20-30 civarı bir şey kırılıyordu.şu an erzurum bölge planlama demişsin,atıyorum 450 ile girmiş olsan,1 sene oturup deli gibi çalışmayacağını inşallah kendinde biliyosundur.500 alsan 30 puanın gitse yine 470 kalıyor.şimdiki puanının üstüne 20 puan koyup istediğin şehir vs gidebiliyorsan gitme
Sosyal ağlarda paylaş

Trans said:

işe bir de şöyle bak,şimdiki sistemden emin değilim ama bu üniversiteye gitmeyip seneye tekrar girdiğinde okul puanından 20-30 civarı bir şey kırılıyordu.şu an erzurum bölge planlama demişsin,atıyorum 450 ile girmiş olsan,1 sene oturup deli gibi çalışmayacağını inşallah kendinde biliyosundur.500 alsan 30 puanın gitse yine 470 kalıyor.şimdiki puanının üstüne 20 puan koyup istediğin şehir vs gidebiliyorsan gitme

bu sene puan yok ortada.dedim ya çalışmadım.ailemin zoruyla tercih yaptım zaten yoksa ikinci sene kesin aklımdaydı . ama yerleşince kafamda soru oluştu tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

onu diyorum bende lisede orta okulda saglam bi alt yapın olsaydı zaten hiç calısmadan cok güzel yerleri konusuo olrduk, simdi bi alt yapın yokken 0 dan 6 yılı kurmak yalamak yutmak kolay deil hele bide zora gelemeyen biriysen ilk yıl calısmadım yattım takıldım falan, bence git
dgs konusunda hazırlık 2. sınıfı bitirmis olman gerekio diye biliorum emin deilim. ama dgs de cok farklı olmıcak okul puanın + öss puanını katıcaklar yani iyi yerlere inekler giricek sen yine ortalama yerlere zorlarsın en iyi..
ki onun içinde çok sınırlı bi secenegin var.. az bak uni sehir planlama dgs yle nerelere kabul alıo falan
benim fikrim insanlar baslarıncan tramvatik bi olay gecmedikce kolay kolay degismez neysen osun, git orda gelistir kendini
odtuye girip hiç bi bok bilmeden cıkan adama erzurumda okuyup kendini gelistirmis birini tercih ederim
Sosyal ağlarda paylaş

CaNNi said:

Şimdi ki durumu bilmiyorum. Öss zamanı işte okuldan 60 puan mı ne almıştım(50 tabandı sanırım asda). O halde bile yarısı yani 30 puan çok puandı. Şimdi ne ediyolar, yine yarısı mı gidiyor bilemiyorum. Yarısı gidiyosa çok puandır yine :)

şimdi de 60 puan en fazlası. bnmki 50ydi.yarısı gidecek büyük ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

dershaneye gitmedim sadece ikinci yıl için temel attım lise 1-2-3-4 konularında ders aldım.yani bir yıl sadece konu çalıştım test falan çözmedim. kapasitemi biliyorum zaten.ikinci sene denersem bu yıldan daha iyi olacağına da eminim.ama işte şu kırılacak puanda az değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...