Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şemdinli mevzusu-2 ve Aygün'ün kaçırılması

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

benim sorduğum daha kavramsal bi noktadaydı işkenceye cevabı ne olurdu bana cevap veren kişinin bilemem ama senin sorduğuna muhtemelen şöyle bir cevap gelecektir:

"isyan etmeyeceğim için bana cop sokmaya çalışan olmayacaktı."

ya da ne bileyim başka bi gerekçe çıkar. demagojilerde çareler tükenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar; pkklı ile, kürtçü ile empati yapıyorsunuz-yapabiliyorsunuz da neden bu ülkede aydınlıkçı,ulusalcı,kemalist,vs. gibi hitap ettiğiniz kişiler ile empati yapmıyorsunuz, yapamıyorsunuz?Sizin hümanistliğiniz askerleri,polisleri,öğretmenleri,imamları,şantiye işçilerini katleden-şehit eden hayvanlara mı işliyor sadece?Aydınlıkçı dediğiniz adamlar pkk ile ilk çatışmaya giren ve ilk kayıpları veren insanlardır.Ulusalcı dediğiniz insanlar kendilerine medyanın taktığı bu isme çok itiraz etmemekle beraber Türkiye'nin birliğinden ve bütünlüğünden yana Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya kararlı olan insanlardır, Atatürk milliyetçisidir her biri; keza Kemalistler'de öyle.Eğer sizi gerçekten rahatsız ediyorsa bu insanlar ve eğer sizi gerçekten mutlu ediyorsa teröriste empati,<> denilen her şeyin zaten gerçek,doğru olduğunu bizzat şu tartışma başlığı ispatlamış olacak.Biz MİLLET olmanın şartlarına ve kapsamına an itibariyle zaten uymuyoruz demektir.

Şu saatten sonra KÜRT SORUNU VARDIR diyen adam hala romantizmin derinliklerinde yaşıyordur. zamanında yasak olan her şey serbest, bir yapılmayan "alın kardeşim, bu topraklar sizin olsun" kaldı, onu da yapalım, tam olsun diyorsunuz herhalde. ya da öyle mi diyorsunuz? adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya yol kesiyorlar, milletvekilleri ile buluşup kucaklaşıyorlar ve o milletvekilleri gülerek-sırıtarak "istedikleri soruşturmayı yapsınlar,fark etmez" noktasında rest çekiyorlar devlete. siz daha neden bahsediyorsunuz?

Artık Türkiye'nin BÖLÜNME SORUNU VARDIR, yakın gelecekte de TÜRK SORUNU olacaktır çünkü Amerika'dan kontrol edilen iktidar özerk kürt devleti için gereken her türlü PR çalışmasının yapılmasına göz yummuş ve komşu kürt devletinin de bu kurulacak özerk devlet ile daha sıkı ilişkiler kurması için gereken her türlü zemini sağlamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Arkadaşlar; pkklı ile, kürtçü ile empati yapıyorsunuz-yapabiliyorsunuz da neden bu ülkede aydınlıkçı,ulusalcı,kemalist,vs. gibi hitap ettiğiniz kişiler ile empati yapmıyorsunuz, yapamıyorsunuz?Sizin hümanistliğiniz askerleri,polisleri,öğretmenleri,imamları,şantiye işçilerini katleden-şehit eden hayvanlara mı işliyor sadece?Aydınlıkçı dediğiniz adamlar pkk ile ilk çatışmaya giren ve ilk kayıpları veren insanlardır.Ulusalcı dediğiniz insanlar kendilerine medyanın taktığı bu isme çok itiraz etmemekle beraber Türkiye'nin birliğinden ve bütünlüğünden yana Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya kararlı olan insanlardır, Atatürk milliyetçisidir her biri; keza Kemalistler'de öyle.Eğer sizi gerçekten rahatsız ediyorsa bu insanlar ve eğer sizi gerçekten mutlu ediyorsa teröriste empati,<> denilen her şeyin zaten gerçek,doğru olduğunu bizzat şu tartışma başlığı ispatlamış olacak.Biz MİLLET olmanın şartlarına ve kapsamına an itibariyle zaten uymuyoruz demektir.

Şu saatten sonra KÜRT SORUNU VARDIR diyen adam hala romantizmin derinliklerinde yaşıyordur. zamanında yasak olan her şey serbest, bir yapılmayan "alın kardeşim, bu topraklar sizin olsun" kaldı, onu da yapalım, tam olsun diyorsunuz herhalde. ya da öyle mi diyorsunuz? adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya yol kesiyorlar, milletvekilleri ile buluşup kucaklaşıyorlar ve o milletvekilleri gülerek-sırıtarak "istedikleri soruşturmayı yapsınlar,fark etmez" noktasında rest çekiyorlar devlete. siz daha neden bahsediyorsunuz?

Artık Türkiye'nin BÖLÜNME SORUNU VARDIR, yakın gelecekte de TÜRK SORUNU olacaktır çünkü Amerika'dan kontrol edilen iktidar özerk kürt devleti için gereken her türlü PR çalışmasının yapılmasına göz yummuş ve komşu kürt devletinin de bu kurulacak özerk devlet ile daha sıkı ilişkiler kurması için gereken her türlü zemini sağlamıştır.

iste herseyi boyle gorursen yapacak bir sey yok. Ulusalci hassasiyeti kemalist hassasiyeti anlayabiliyorum ancak genel sorun basma kalip ifadeler ve korku uzerine kurulmus bir politika. laiklik konusunda zaten hemfikirim ama bu ulke kurulurken diyanet gibi bir makamin olmasi en basindan laiklige ters bir durumdu. Bugunlere geldik laiklik elden gidiyor oldu sanki laik bir ulkeydi turkiye de birden laik olmaktan vazgecti bir durum ciziliyor ki en basindan hata. Bu laikligi belirttim ozellikle konumuz ile alakasi yok gibi gorunen mevzu aslinda cok alakali neyse.

gelelim ulusalcilarin kurtlere bakis acisina maalesef ki ulusalci kesimde irkci cok. Olmayanda var ama olmayanlarda kurtceye tepkililer daha yeni yeni siyasi tablonun degisimi ile beraber bu duruslari degisti. Daha yeni olan bir degisim hemde bu. isin kotu tarafina gelirsek pkk sayesinde aslinda bugun kurtler bazi haklari elde etmeye basladilar iste bu durum cok kotu cunku devletin en basindan durumu idrak edip pkk palazlanmadan once bu duruma dur demesi kurtlerinde turkiye cumhuriyetinin asli vatandasi olarak algilamasi gerekirdi pkk bolgede kok saldiktan sonra gec gelen adimlarla bu durum duzeltilmeye en azindan bir nebze giderilmeye calisildi ki o bile yeterli degil.

Kurt sorunu vardir diyen romantiktir artik kurt sorunu giderildi diyorsun. Dikkat edersen sakirtlerle ayni ifadeyi kullaniyorsun bir tek bunu akp cozdu demen eksik. Devlet guney dogu da ki faili mechul cinayetleri aydinlatti mi zamaninda masum insanlara iskenceler yapan kontrgerillalari iceri atti mi ? Diyarbakir cezaevinde iskence yapanlar suan hala serbest hatta nazi doktorlarini aratmayan bir doktor da suan hastane zinciri kurmus durumda bunlar yargilandi mi ? Devlet irkciliga karsi bir politika gelistirdi mi ?

Bir kurtce kanal ve kurt kimligini tanimakla sorun cozuluyor mu ? Cozulmuyor. Aydinlikci tayfa kusura bakma ama revizyonist ve oportunist nasil basladilar suan ne noktadalar bunu idrak ettiginde zaten durumun biraz farkinda olacaksin.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

iste herseyi boyle gorursen yapacak bir sey yok. Ulusalci hassasiyeti kemalist hassasiyeti anlayabiliyorum ancak genel sorun basma kalip ifadeler ve korku uzerine kurulmus bir politika. laiklik konusunda zaten hemfikirim ama bu ulke kurulurken diyanet gibi bir makamin olmasi en basindan laiklige ters bir durumdu. Bugunlere geldik laiklik elden gidiyor oldu sanki laik bir ulkeydi turkiye de birden laik olmaktan vazgecti bir durum ciziliyor ki en basindan hata. Bu laikligi belirttim ozellikle konumuz ile alakasi yok gibi gorunen mevzu aslinda cok alakali neyse.

gelelim ulusalcilarin kurtlere bakis acisina maalesef ki ulusalci kesimde irkci cok. Olmayanda var ama olmayanlarda kurtceye tepkililer daha yeni yeni siyasi tablonun degisimi ile beraber bu duruslari degisti. Daha yeni olan bir degisim hemde bu. isin kotu tarafina gelirsek pkk sayesinde aslinda bugun kurtler bazi haklari elde etmeye basladilar* iste bu durum cok kotu cunku devletin en basindan durumu idrak edip pkk palazlanmadan once bu duruma dur demesi kurtlerinde turkiye cumhuriyetinin asli vatandasi olarak algilamasi gerekirdi pkk bolgede kok saldiktan sonra gec gelen adimlarla bu durum duzeltilmeye en azindan bir nebze giderilmeye calisildi ki o bile yeterli degil.

Kurt sorunu vardir diyen romantiktir artik kurt sorunu giderildi diyorsun.** Dikkat edersen sakirtlerle ayni ifadeyi kullaniyorsun bir tek bunu akp cozdu demen eksik. Devlet guney dogu da ki faili mechul cinayetleri aydinlatti mi zamaninda masum insanlara iskenceler yapan kontrgerillalari iceri atti mi ? Diyarbakir cezaevinde iskence yapanlar suan hala serbest hatta nazi doktorlarini aratmayan bir doktor da suan hastane zinciri kurmus durumda bunlar yargilandi mi ? Devlet irkciliga karsi bir politika gelistirdi mi ?

Bir kurtce kanal ve kurt kimligini tanimakla sorun cozuluyor mu ? Cozulmuyor. Aydinlikci tayfa kusura bakma ama revizyonist ve oportunist nasil basladilar suan ne noktadalar bunu idrak ettiginde zaten durumun biraz farkinda olacaksin***.

*: pkk sayesinde verilen bir hak yok, pkk terörü nedeniyle devletin bazı kültürel hakları tanıması ise bir gerçek. ancak pkk yaptığı eylemleri "kürtlerin kültürel hakları tanınsın diye yapmadı, bunu iddia etmek pkk terörizmine farkında olmadan destek vermektir. pkk hem kürtlere ve hem de türklere kan ve göz yaşından başka hiç bir şey vermemiştir. vermesi de imkansızdır çünkü emperyalizmin kurduğu, yönettiği, işi bitince de yok edeceği bir örgüttür.

**:Kürt sorunu yoktur, Kürt sorunu diye önümüze konulan pilav ise baştan beri pişmemiştir. Bundan sen bu işi AKP çözmüştür anlamını çıkarıyorsan kusura bakma ama çok yanlış anlıyorsun. Aksine AKP hükümetine kadar gelen hükümetlerin hepsi bir yandan terörle mücadele ettiler ve diğer yandan da KRT SORUNU olarak sunulan şeylerin gereğini yapmaya çalıştılar. AKP ise yoktan sorunlar yarattı. KÜRT AÇILIMI dedikleri neydi? Habur'dan giren teröristlerin binlerce KÜRTÇÜ tarafından ve BDPli milletvekilleri tarafından karşılanması. Şimdi bakıyorum haberlere, Tayyip Erdoğan BDPli vekiller ile PKKlı teröristlerin Şemdinli'de karşılaşıp kucaklaşmalarını eleştiriyor. Yahu sen KÜRT AÇILIMI diye aynı şeyi devlet denetiminde yaptırmadın mı? O da Türkiye sınırları içerisindeydi, bu da.

***:AYDINLIKÇIlara çok uzun süre sempatim oldu, halen de sempatim var. Ama daha önce söyledim, yine söyleyeyim; ben KEMALİST'im, onlar ise SOSYALİST. Ve bütün bunlara rağmen AYDINLIKÇIları iyi tanımadığına inanıyorum, özeleştiri yapan bir grup her şeyden önce AYDINLIKÇIlar; geçmişte yaptıkları hatalardan dolayı özür dilemeyi bilen bir grup.
Sosyal ağlarda paylaş

pkk sayesinde verilen bir hak yok, pkk terörü nedeniyle devletin bazı kültürel hakları tanıması ise bir gerçek

iste bu yuzden pkk sayesinde diyorum pkk olmasaydi gercekten suan o kulturel haklar taninirmiydi bence taninmazdi. Pkkya sempati beslemiyorum destekledigim de soylenemez ama bu bir gercek. Bunu kabul etmek gerek. Devletin pkkdan once bunlari gormesi gerekirdi. Gormedi gormek istemedi zaten agalik rejimi sayesinde politikacilar istedikleri para karsiligi veya statu mevki karsiligi oy satin aldilar. bolge resmen terkedildi toprak reformu saglanamadi ustune de koy enstituleri kaldirilarak bolgenin bilinclenmesine de mani olundu.

Kürt sorunu yoktur, Kürt sorunu diye önümüze konulan pilav ise baştan beri pişmemiştir. Bundan sen bu işi AKP çözmüştür anlamını çıkarıyorsan kusura bakma ama çok yanlış anlıyorsun. Aksine AKP hükümetine kadar gelen hükümetlerin hepsi bir yandan terörle mücadele ettiler ve diğer yandan da KRT SORUNU olarak sunulan şeylerin gereğini yapmaya çalıştılar.

akp hukumetine kadar gelen hukumetlerin hangisi kurt sorunu olarak sunulan seylerin geregini yapmaya calisti ? Hicbiri yapmadi.

Aydinlikcilar her donem yon degistirdiler. Politikalari degisebilir bunu anlayabilirim sonucta dunya sartlari degisiyor ama siyasi fikirlerinin keskin bir sekilde degismesi iste revizyonist ve oportunist olarak adlandirilmalarinin temel sebebi bu. Sosyalizm de milliyetcilige yer yok ancak aydinlikci kesim hem sosyalist hem milliyetciyiz diyor isin garip tarafi tasfiye ettikleri gokce firat in cizgisine dogru emin adimlarla ilerliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AKP hükümetine kadar gelen hükümetlerin hepsi bir yandan terörle mücadele ettiler ve diğer yandan da KRT SORUNU olarak sunulan şeylerin gereğini yapmaya çalıştılar.

şunu hiç elle tutulur yanı yok. bugüne kadar kim işbaşına gelmişse bu utanç yapısında tuğlası var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...