Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su saat hakkinda fikir belirtir misiniz ?

di

Öne çıkan mesajlar

GERGE'nin ilk yorumuna +1 demekle beraber Türkiye'de o fiyata anca Lorus, Seiko5 gibi alt markaları satılıyor Seiko'nun.

Zaten muhtemelen arkadaşının kararında saatin fiyatının Seiko için bayağı ucuz olması ve camında çelik bariyer olması yatıyordur.

Çok süper bir model değil görüntü olarak ama kötü de değil. Üstüne Seiko standartlarında üretilmiş. Alınabilir o fiyata gönül rahatlığıyla.

(Yalnız yarım kilo nasıl oluyor ben anlamadım. Muhtemelen kutulu ağırlığı falandır o.)
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Ya begenen begenmis saati, yapacak bir sey yok. Yalniz cok agir sanki, 455gr.
Onun disinda kalite ile ilgili bir yorumunuz var midir ? Sorun yasadiniz mi bu tip modellerle hic ? Benzer tipte Swatch'um vardi mesela -ki sanirim Seiko ile karsilastirmak bile hata kalite olarak-, o baya baya sikinti yaramitsi, tamire gondermek zorunda kalmistim.

Seikolar çok kaliteli öyle moda markası dandik saatlerden değiller, has Japon markası bikere, ama taklidi çok fazla var dikkatli olmak lazım, taklidi yanında Japonya dışında lisanslı üretilmiş seriler de var, o yüzden MAde in Japan yazısını kadranın içinde görmen lazım.

Ben Seiko 5 kullanıyorum ancak otomatik oldukları için biraz ağır saatler pilliye göre, ama pilli saat çocuk saati gibi geliyor.
Misal ben metal kordonu şık deri bir taneylen değiştirdim hafifledi baya artı daha çok hoşuma gitmeye başladı. Ancak senin ilanda 450gr falan yazıyor, o gerçek olamaz belki tüm kutu ile beraber olan ağırlıktır. Yarım kilo saati Arnold bile takmaz, ilk anda anlamazsan da gün içinde yorar hatta sağlık sorunu bile çıkartır.

Bu arada saatin o 2 tarafındaki metal geçişler hoşuma gitmedi, ben olsam almazdım ama zevk senin tabii;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...