Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Suriye Kürtleri

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

"nutella yerim" said:

hehe batı hayranıyız ondan oldu,350 sene sonra geldi matbaa,arapca okunan kuranı da herkes anlıyordu zaten ah bu latin harfleri geldi ortalıgı karıstırdı,şapka yerine fes takanları da atatürk hep hapislerde çürüttü,ah bu laikçiler

ne kafası yaşıyorsun oğlum sen bir anlayabilsem cevabını ona göre vereceğim de neyse meşgul etme yoğunum :p
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Lelouchshiba said:

adam batı hayranlığını sömürülme nedeni olarak gösterdi. yok arkadaş.

nedir abi peki? sen anlat ben dinleyeyim...

ekonomik anlamda geri kalmamız.
yatırımın neye yapılması gerektiğini bilemememiz.
bilime gerekli değeri vermememiz.
islamdır şudur budur derken 21. yüzyılda tanrılar için kafayı koyup kaldıracak ayağa kalkıp ALLAH BİRDİRRRRRR denilecek binalar dikmemiz, ve bunu bile aşırıya kaçıp fazlaca yapmamız.
halkı bilgiye, çalışmaya yönlendireceğimize dine, inanca yönlendirmemiz.
ülkenin geneli aptallaşırken beklenen olarak aptalı başlarına çoban olarak getirmeleri.
ülke, halk çıkarını değil de kendi çıkarımızı düşünmemiz.
en önemlisi de kurumların işlevlerini yitirmesine seyirci kalmamız.

abi camii yapılmasını destekleyip de ülke neden geri gidiyor diyen insan nasıl iç huzuru buluyor anlayabilmiş değilim. dinsiz bir insanım yalnız halkım için iyi olacağını bilsem ben de tanrıya adaklar atardım ama aynı anlayışı dindar insandan da bekliyorum ben. adam halkı için bıraksın camii dikmeyi, diktirmeyi. şimdi sorun bu mu diyen olacak yalnız bir yerden başlarsa düzelir her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

islamdır şudur budur derken 21. yüzyılda tanrılar için kafayı koyup kaldıracak ayağa kalkıp ALLAH BİRDİRRRRRR denilecek binalar dikmemiz, ve bunu bile aşırıya kaçıp fazlaca yapmamız.

şu sözündeki sakat ifade hariç herşeye katılıyorum,evet ben elhamdülillah müslümanım,sen belki inanmıyorsun,inşallah bir gün Allah sana da hidayet nasip eder,ama bak ortak payda da birleşiyoruz değilmi ne güzel?

çamlıcaya camii yapıp dört bir taraftan göstereceğim diyenle,kabe'nin karşısına ebesinin nikahı boyunda saat kulesi diken zihniyetin farkı yokki gözümde..

teknoloji&bilim'de ilerlemek aynı zamanda mensubu olduğun medeniyeti de bir adım ileri taşımaktır bunu inkar etmek müslümana da yakışmaz değil bildiğin günahtır.

peygamberin hadisi var..

''ilim çin'de de olsa alınız diye

benim eleştirdiğim nokta bilim ve tekniğini alamadığımız gibi,nerede saçma sapan huyları var onları alıyoruz,sorsan tek düze müslümana almanya veya isviçre de kadınlar kızlar nasıldır diye?

vereceği cevap hepsi yolludur kafasındalar ,fakat gezmek görmek insana okumak kadar faydası dokunan bir aktivite dir..

orada arkadaşlarım oldu,beraber gezdik eğlendik gençliğimizde hiçbiri de burada cahil müslümanın düşündüğü gibi de değildi..

fakat afrika veya hindistan'a git aynı kafada insanlara da rastlarsın..

ben herşeyi bilirim düşüncesinin yanlışı şuradan kaynaklanıyor zaten..

din ilerlemeye engeldir..

madem öyle önünüzde bir endülüs örneği yokmu?

ne bileyim ibn-i sinalar mesela bir Cabir Bin Hayyan vardır..
Atom bombası fikrinin ilk mucidi ve kimyanın babası sayılır. Maddenin en Küçük parçası atomun parçalana bileciğini bundan 1200 sene önce söylemiştir.

padişah fatih sultan muhammed han vardır mesela..

Havan topunu icad eden yivli topları döktüren padişahtır fatihin kendi icadı olan ve adı "şahi" olan topların ağırlığı 17 ton ve bakırdan dökülmüş olup 1.5 ton ağırlığındaki mermileri 1 km ileriye atabiliyordu bu topları 100 öküz ve 700 asker ancak çekebiliyordu..

din değil ilerlemeye engel,insanların yobazlığı engeldir.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

oncekendimi said:

şeyh edebali kafası yaşıyorum nutella...

Haklı olduğun mücadeleden korkma!

Bilesin ki ...

Atın iyisine doru,

Yiğidin iyisine deli derler....

dostum sana deli muamelesi değil aptal muamelesi yapıyoruz. kafan çok yanlış olmuş :(

canınız sağolsun,ne ben hakarete alınırım,nede siz hakaretden vazgeçersiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

peygamberin hadisi var..
''ilim çin'de de olsa alınız diye

hmm.emn msn bunun peyg.hadisi olduguna?

oncekendimi said:

padişah fatih sultan muhammed han vardır mesela..

muhammed han ne abicim mehmed han diil mi o.adasdasdaas

oncekendimi said:

Havan topunu icad eden yivli topları döktüren padişahtır fatihin kendi icadı olan ve adı "şahi" olan topların ağırlığı 17 ton ve bakırdan dökülmüş olup 1.5 ton ağırlığındaki mermileri 1 km ileriye atabiliyordu bu topları 100 öküz ve 700 asker ancak çekebiliyordu..

sahiyi icad eden macar asıllı bi yabancıdır.

yarım hekim candan,yarım hoca dinden edermis.aman diim dikkat bilgi verirken
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hadisi, büyük İslâm Âlimi Celâleddin Suyutî de iki ayrı rivayet olarak kitabına almıştır: “Çin’de de olsa ilmi arayınız. Çünkü ilim öğrenmek her Müslümana farzdır. Melekler, yaptıkları işten hoşlandıkları ilim talebeleri için kanatlarını yere sererler.” (Câmiü’s-Sağîr, 1/310)

'Mehmet' ismi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in isminin Türkçe hali imiş. Anlamı ise övülmüş demekmiş.

Düşman donanması Galata kulesi önünde bulunuyordu. Gemileri batırmak ancak toplarla mümkündü. Fakat Osmanlı toplarının donanmayı dövmesine büyük bir engel vardı. Toplar ancak Beyoğlu sırtlarından atılabilir, bunlar da Galatalıların evlerini yıkabilirdi. Halbuki Galatalılarla Osmanlılar arasında bir dostluk anlaşması vardı.

VE... HAVAN TOPU

Buna bir çözüm bulmak gerekiyordu. Toplar Galatalılara zarar vermeden düşman donanmasını tahrip edebilmeliydi. Dahi Fatih, bunu halletmek için bütün bilgi ve zekâsını kullandı. Sonunda çözümü buldu. İnce hesap ve düzenlemeler sonucunda, gülle aşırabilen toplar yapmayı planladı. Planını bizzat kendisi çizdi. Tarif ederek toplan döktürdü. Birinin başına geçti. Bizzat kendisi nişan alarak bir düşman gemisini batırdı.

İşte bu, topçuluk tarihinde daha sonra "Havan" adını alan topların ilk şekliydi. Bunun içindir ki Fatih'i, hava topunu icad eden bir ilim adamı olarak da selâmlamak lâzımdır.

Fatih'in açtığı bu yol sonradan topçuluğun bir kolu olan "Humbara" metodunun temelini de teşkil etti. Askerlikte çok önemli bir yer işgal eden havancılığın çekirdeği oldu.

başka sorun?

ha bu arada şahi toplarının çizimini bizzat fatihin kendisi yapmıştır,dökümünü urban yapmıştır buda ayrı bir anekdot
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Bu hadisi, büyük İslâm Âlimi Celâleddin Suyutî de iki ayrı rivayet olarak kitabına almıştır: “Çin’de de olsa ilmi arayınız. Çünkü ilim öğrenmek her Müslümana farzdır. Melekler, yaptıkları işten hoşlandıkları ilim talebeleri için kanatlarını yere sererler.” (Câmiü’s-Sağîr, 1/310)

gec abicim hadis konusunda su anda saglam kaynak bulmak oldukca zor.rivayet ediliyor ve o da oldukca zayıf.artık herkes kendi borusu otsun die bi soz atıo ortaya hadis die sallıyor.aman diim.

oncekendimi said:
'Mehmet' ismi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in isminin Türkçe hali imiş. Anlamı ise övülmüş demekmiş.

koskaca II.Mehmed i Muhammed yaptın helal olsun.xD

oncekendimi said:
Düşman donanması Galata kulesi önünde bulunuyordu. Gemileri batırmak ancak toplarla mümkündü. Fakat Osmanlı toplarının donanmayı dövmesine büyük bir engel vardı. Toplar ancak Beyoğlu sırtlarından atılabilir, bunlar da Galatalıların evlerini yıkabilirdi. Halbuki Galatalılarla Osmanlılar arasında bir dostluk anlaşması vardı.

VE... HAVAN TOPU

Buna bir çözüm bulmak gerekiyordu. Toplar Galatalılara zarar vermeden düşman donanmasını tahrip edebilmeliydi. Dahi Fatih, bunu halletmek için bütün bilgi ve zekâsını kullandı. Sonunda çözümü buldu. İnce hesap ve düzenlemeler sonucunda, gülle aşırabilen toplar yapmayı planladı. Planını bizzat kendisi çizdi. Tarif ederek toplan döktürdü. Birinin başına geçti. Bizzat kendisi nişan alarak bir düşman gemisini batırdı.

İşte bu, topçuluk tarihinde daha sonra "Havan" adını alan topların ilk şekliydi. Bunun içindir ki Fatih'i, hava topunu icad eden bir ilim adamı olarak da selâmlamak lâzımdır.

Fatih'in açtığı bu yol sonradan topçuluğun bir kolu olan "Humbara" metodunun temelini de teşkil etti. Askerlikte çok önemli bir yer işgal eden havancılığın çekirdeği oldu.

sonuc :S
Sosyal ağlarda paylaş

viva sen söyle ben o deliğe göre anahtar yaptırayım:S baştaki hadis zayıf bile olsa ,yanlış bir sözmü sence?

osmanlı tarihçileri de sultan muhammed han diyerek atıf da bulunurlar...bunu anlaman için konstantiniyye fetholunacaktır,onu fetheden kumandan ne güzel kumandan,onu fetheden asker ne güzel askerdir hadisine atıfda bulunurlar...

şahiyi urban değil,fatih icat etmiştir,projelerini çizen fatih sultan muhammed handır diyorum,döküm ustası urbandır.kafa hala almıyor galiba :S
Sosyal ağlarda paylaş

adam ergenliğinde bir asabiyetle istanbulu ele geçirdi. ve ele geçirirken de binlerce adam katletti her iki taraftan da. sonra adamı fatih diye anıyorsunuz. pes. şahi topuyla kaleye top atar gibi alındığını sanan var istanbulun. ilk gidişimizde direk aldık sanıyor adam. ayrıca fatihi de topçubaşı yaptın ya helal olsun. humbaracı fatih.

masalları seviyorsunuz siz, dincilerin çoğu vs.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

viva sen söyle ben o deliğe göre anahtar yaptırayım:S baştaki hadis zayıf bile olsa ,yanlış bir sözmü sence?

osmanlı tarihçileri de sultan muhammed han diyerek atıf da bulunurlar...bunu anlaman için konstantiniyye fetholunacaktır,onu fetheden kumandan ne güzel kumandan,onu fetheden asker ne güzel askerdir hadisine atıfda bulunurlar...

şahiyi urban değil,fatih icat etmiştir,projelerini çizen fatih sultan muhammed handır diyorum,döküm ustası urbandır.kafa hala almıyor galiba :S

bir dinin peygamberinin bir şehrin fetholunacağını söylemesi, bu kişiye övgüler dizmesi de neyin nesidir ? medyum mu peygamber mi ?

dinin içine ettiniz. gram allah inancı varsa bunu diyenlerin içinde çükümün ucundaki et parçasını tanrıya adak edeyim diyecem de onu bile vermişim lan.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

yanlıs anlasılma olmasın.soz dogru ona lafım yok;yalnız her sozun peyg atfedilmesi yanlıs ondan karsı cıktım.

diger konularda yorum yapmama gerek yok,yukarıda yazıor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

evet zayıfsa zayıf derim,veya uydurma derim de gözümden kaçtı galiba,onu araştırmadım.

ayrıca bazıları tahrik ederek küfür edeceğimi falanmı sanıyor acaba?

eğer bir problem varsa banlasın forum yönetimi,çokta meraklınız değilim,fakat mmo bölümüne doğru dürüst mesaj yazmadan takip ederken sessiz sakin,ramazandan 15 gün önce açılan 10 konudan 8'i islama hakaret içeren,peygambere düzmece isnatlarla dolu saçma sapan mesajlara cevap yazmayı kendime bir görev bildim işte,çünkü haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

bide aluriel'mi ne karın ağrısı ikide bir yok şunun fake'i yok bu geldi yok türkler geliyor kaçılın psikolojisine girmeni tavsiye etmem,eğer merak ediyorsan forum yönetimine,imza sirküleri ve n.cüzdanı fotokopisini göndereyim,şizofren ruhun biraz huzur bulsun olurmu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...