Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ilim yayma cemiyeti

Odeon

Öne çıkan mesajlar

oncekendimi said:

ceto seni bu saatden sonra tenesir paklar

bilirim, bilirsiniz insanları öldürmeyi, canlı canlı yakmayı, hamile kadınların karınlarını deşmeyi. sizin gibi adamları iyi tanırım, sizin gibi adamları iyi tanıdığımı bilmeyen bazı <> arkadaşlar da senin gibi bir adamla benim gibi bir adamı bir tutarlar. varsın tutsunlar.

oncekendimi said:

1bu ulke icin kilimi kipirdatmam,2askerligide yaptik borcuda odedik mecburi olarak. 3yani diyorumki umurumda degil,bu ulkede rejimle alakali olan seyler 4cunku guzel gunler yakinda diye dusunuyorum.

benim daha bir şey yazmama gerek var mı mertk, sufi ve değerli dostlar?
Sosyal ağlarda paylaş

kendin çalıp kendin oynamışsın. ben 1 cümlelik bi mesaj yazdım konuya, sen de ayar çekmeye çalıştın şu savunduğumu veya orta yaptığımı iddia ettiğin kişi de ayar çekmeye çalıştı. ama ne yazık ki ikinizde de aynı körlük aynı sağırlık var.

aranızda elbette fark var. biriniz milyonlar tarafından sevilen birine hakaret ederken suç işliyor ve bence yörüngeye alınması lazım çünkü şikayet olursa forumun başı derde girebilir. diğerinizin hakaret ettiği kişi için kanun yok, suç işlemiyor. ama o da çok kesin değil fazla zorlanırsa kanuna ihtiyaç duymadan da bi biçimde suç kapsamına alıverebilir mevcut idare.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

oncekendimi said:

ceto seni bu saatden sonra tenesir paklar

bilirim, bilirsiniz insanları öldürmeyi, canlı canlı yakmayı, hamile kadınların karınlarını deşmeyi. sizin gibi adamları iyi tanırım, sizin gibi adamları iyi tanıdığımı bilmeyen bazı <> arkadaşlar da senin gibi bir adamla benim gibi bir adamı bir tutarlar. varsın tutsunlar.

oncekendimi said:

1bu ulke icin kilimi kipirdatmam,2askerligide yaptik borcuda odedik mecburi olarak. 3yani diyorumki umurumda degil,bu ulkede rejimle alakali olan seyler 4cunku guzel gunler yakinda diye dusunuyorum.

benim daha bir şey yazmama gerek var mı mertk, sufi ve değerli dostlar?

ceto artik bu foruma yazmiyorum,bosuna yazma...illa konuşmak istiyorsan abdd ve isci party e git orada doyurur,bir gariban somalilinin basina cuval gecirmen icin salarlar seni sokaga ehuhehuhe hadi iyi tartışmalar ben yokum kaldiginiz yerden devam edin
Sosyal ağlarda paylaş

valla burası bi gaming community forumu esasında. konu dışı ve diğer bölümler de herşeyi konuşabilelim diye var. en azından başlangıçta böyleydi. tabi köprülerin altından sular aktı, burayı atesit forumu zanneden fethullahçılar gitti geldi arada cihat aşkıyla, yine aynı biçimde tam benim ortamımımmış diye gelenler oldu falan. olucak tabi. ya gaming ve branşları dışında herşeyi kapatıcaksın ya da böyle olucak.

neyse takma dasaaa. ama ban hammer yasal durumlarda bizi sıkıştırıcak kişilere karşı pek insaflı davranmamalı bence. ne güzel takılıyoruz işte forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

konu ile direk alakalı olmasa bile alakalı bir soru ve cevap:

önce cevap çünkü soru abes:

Cevap: Başı açıp kapama size ait bir şey. Ama başı açıp kapama ile abdest bozulmaz. Oje de abdeste ve namaza engel değildir. Böyle kabuk şeylerle kafanızı meşgul edeceğinize gönlünüze Allah aşkını doldurun, aşk ile şevk ile kıldığınız namaz makbuldür. Ama gönülde dünya tutkusu, bin bir meşgale, asıl namazda aranan huzura mani’dir. Süleyman Ateş

soru:
Hocam merhaba, ben 22 yaşında bir kızım, başım açık. Yetişebildiğim kadarıyla namaz kılmaya çalışıyorum. Evimin çok yakınında bir cami var, bazen orda kılıyorum. Evde abdest alıp başım açık bir şekilde camiye gidiyorum. Abdestim bozulmuş oluyor mu? Bir de oje sürüyorum. Abdest alıp hemen sonra sürüyorum. Yani abdestliyken. Sonra yeniden abdest alacağım zaman çıkarmıyorum. Abdestim geçerli oluyor mu? Şimdiden çok teşekkür ederim hocam. Allah razı olsun. Ezgi Gül
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...