Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Şam düşüyor galiba

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

kanalize said:

hamsilipilav said:

kaddafiyi libya halkı yıktı mı sanıyorsun lol

Sunu oku sonra gel...
http://www.timeturk.com/tr/2012/09/02/esad-ve-nusayriler-hakkinda-sok-bilgiler.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

http://www.youtube.com/watch?v=xwdba9C2G14

(tu) süper.

buarada, yaaa kanalize;

sana çok bilindik bir nasrettin hoca fıkrasını hatırlatmak geldi içimden ve artık tutamiciim kendimi yazdıklarını okudukça:

"
Timur Anadolu’yu işgal ettiğinde ordusunda filler de yer alıyormuş. Bunlardan birini tarlaları sürmekte yardımcı olsun diye köylülere armağan etmiş. Ancak fil, yardımcı olmak bir yana tüm ekinleri talan etmeye başlayınca köylüler soluğu, Timur’la arası iyiolan hocanın yanında almış
“ Hoca efendi bu fil bizi mahvedecek, Timur’a gidip bu fili geri almasını söylermisin” demişler
Nasreddin Hoca düşünmüş, taşınmış, bu adamlara da hiç güvenmezmiş.
Bir şartla ! demiş benimle birlikte Timur’un otağına varacaksınız. Ben de sizin adınıza konuşacağım
Köylüler kabul etmiş, hep birlikte Timur’un otağına varmış, huzura kabul edilmişler
Timur seslenmiş söyle hoca nedir dileğin ?
Ben köylünün adına geldim efendimiz, onların derdine dermen olmaktır dileğim
Diyorlar ki……
Nasreddin Hoca köylüyü göstermek üzere şöyle bir dönmüş ki !
O da nesi ardında hiç kimse yok !
Timur’a dönüp, yarı beline kadar eğilerek
Diyorlar ki diye devam etmiş
Armağan ettiğiniz fil, öyle hayırlı öyle uğurlu ve yararlı bir hayvanmış ki bir tane daha verebilir misiniz……….

"

tekrar okumayı ihmal etme olur mu..
en azından bu işin altından nasıl kalkacağımız konusunda stratejik bir fikir verir belki sana..
Sosyal ağlarda paylaş

kanalize said:

hamsilipilav said:

kaddafiyi libya halkı yıktı mı sanıyorsun lol

Sunu oku sonra gel...
http://www.timeturk.com/tr/2012/09/02/esad-ve-nusayriler-hakkinda-sok-bilgiler.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Bugün libyaya, suriyeye özgürlük götürülmesine karar veren pek çok ülke zamanında sömürgecilikte lider konumundaydı heheh
Amerika ise zamanında Japonyaya atom bombası atmış bir ülke. Belki de bir savaşta en çok sivile zarar vermiş ülke Amerika olabilir bu yüzden? Aynı şekilde yine Amerikan medya kuruluşları değil midir açtıkları savaşları desteklemek için gerçeğin bir kısmını havalı bir şekilde gösterip gerisini saklayan? E bu ülkeler Suriye karşıtıysa kim haklı?

Bi de şöyle haber yapan medya kuruluşlarına itimat etmeyin. amacı belli adamların propaganda yapmak. Bunu görmek için dahi olmaya gerek yok. Bilmiyorum bu olayları gerçekten karşılaştırmalı ve akıl yoluyla inceleyen yazılar var mı ama o yazının bu olmadığı kesin.

Bütün yazıda bilgi niteliği taşıyan tek bir şey var o da

said:
Suriye'de geçen yıl halkın Esad rejimine karşı başlattığı gösterilerde ilk 8 ay silaha başvurmadığını biliyor muydunuz?

ama yazı o kadar kaynaksız, o kadar saçma ki bunu da yazar muhtemelen internetten bir yerden duymuştur diye düşündürtüyor insana heh
Sosyal ağlarda paylaş

ABD pek de Asad'ın düşmesini istemiyor gibi görünüyor, yada en azından hemen istemiyor. İki farklı haber var;

Sanctions aimed at Syria and Iran are hindering opposition, activists say

said:

U.S. sanctions targeting Syria and Iran have inadvertently undermined the opposition movements they are intended to help, making it more difficult for those groups to access technologies that can evade electronic surveillance and censorship, according to security experts and activists.

CIA chokes rebels’ weapon supply amid Islamist fears

said:

.
“Not one bullet enters Syria without US approval,” one official claimed in Istanbul. “The Americans want the [rebellion] to continue, but they are not allowing enough supplies in to make the Damascus regime fall.
.
.
.
.
Over the past 10 months, a Syrian opposition official told The Sunday Times, the CIA has blocked shipments of heavy anti-tank and anti-aircraft weapons, which rebel units of the Free Syrian Army (FSA) have long described as vital to their efforts to overthrow President Bashar al-Assad’s regime.

Gerçi haberde ağır silah blokajının, silahların anti-amerikan grupların eline geçmesinden korkulduğu yazıyor ama, Suriye içerisindeki iç savaş İran'ın bölgede sahip olduğu nüfusu azaltmak için kullanılıyor olabilir.

Bundan ziyade benim ilgimi İran üzerinde ne gibi bir hamle yapacakları çekiyor. İran 2000 'ler ki Irak'a yaptıkları ambargo ve yaptırımlardan fazla etkilenecek gibi gözükmüyor. Daha yeni Tahran'da toplantı yapan "Non-Aligned Movement" İran'ın nükleer programına destek verdi, bununla beraber Rusya ve Çin'in desteğine sahip İran'ı Dünya'dan yalıtmayı başaramayacaklar gibi. Aynı şekilde Suriye'ye askeri müdaheleden çekinenlerin daha zor bir lokma olan İran'ı işgal etmelerini beklememek gerek. Geriye akla, İran içerisinde iç savaş, ayaklanma çıkarmaya çalışmak geliyor.

Şimdi İran'da en büyük iki azınlığı %16 ile Azeriler, %10 ile Kürdler oluşturuyor. Bence çıkarılmaya çalışılacak bu ayaklanma için en uygun aday Azeriler, bu azınlık bölgede bulunan iki devlet (Türkiye-Azerbeycan) ile bağlara sahip. Azerilerin başını çekeceği bir iç çatışma durumda Türkiye'den ve Azerbeycan'dan destek alacaklarıda kesin. Ayrıca yanılmıyorsam, İran'daki Azeri kesimin etnik ayrımcılık problemleride var İran ile. Dolayısıyla 3-4 yıl içerisinde İran'da azeri kökenli bir iç çatışma (ya da isyan vb. ne derseniz deyin) çıkması beklemek pek de yanlış olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Azeriler %16'dan çok daha fazla yahu İran'da, ama canları kıymetlidir pek bulaşmazlar bence ayaklanmaya savaşa:)

O konuda bir şey diyemem de, Azeri nüfus oranı olarak ben Wikipedia'nın yalancısıyım. Orada da iki farklı kaynaktan %16 olarak aktarılmış. Öte yandan Azerilere kıyasla Kürt'ler daha uzak ihtimal gibi geliyor. Hem İran'da ki Kürt nüfusunun çoğunluğu şii, hemde Kürt'lere ayaklanma yapmaları için anlaşılmasına (ve taviz verilmesine) Türkiye karşı çıkar. Ha ABD dinler mi bizi, orasını bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler bugun bir video izledim,9 aylik hamile bir kadin suriye ordusunun bombardimani sonucu hayatini kaybediyor.bir umut cocuk yasar diye ameliyata aliyorlar ve cocuk daha gobek bagi kesilmeden cocukta oluyor.babasi basinda esad a lanet yagdiriyor.videoyu buraya koysam aglayaniniz cikar ...

Insanligimdan ciktim ve bu dunyaya butun nefretimi kustum ....yasamak buysa eger istemiyorum gercekten yasamayi ,o cocuga reva gorulen zulum veya nicesi...

O babanin yerinde olsam heralde neler yapabilecegimi hayal edemiyorum...Allah yardimcisi olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

zaten bu ısler boyledır şakirt abiler de derdi arkadaslara aman kime oy verdiginizi belli etmeyin ama parti hakkinda olumlu gorusler belirtin diye 12 yillik surec basa sariyor yine desene. Baktilar yine parti suriye krizi ve ölen askerlerden sonra cuvallamaya basladi yine tarafinizi belli etmeyin amana donmus mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

kanalize said:

Beyler bugun bir video izledim,9 aylik hamile bir kadin suriye ordusunun bombardimani sonucu hayatini kaybediyor.bir umut cocuk yasar diye ameliyata aliyorlar ve cocuk daha gobek bagi kesilmeden cocukta oluyor.babasi basinda esad a lanet yagdiriyor.videoyu buraya koysam aglayaniniz cikar ...

Insanligimdan ciktim ve bu dunyaya butun nefretimi kustum ....yasamak buysa eger istemiyorum gercekten yasamayi ,o cocuga reva gorulen zulum veya nicesi...

O babanin yerinde olsam heralde neler yapabilecegimi hayal edemiyorum...Allah yardimcisi olsun...

eee?
Sosyal ağlarda paylaş

iç savaş, savaşların en iğrenci, en vahşisidir. aynı toprağın insanları birbirlerini katlediyorlar. burada bize düşen aynı toprağın insanlarını birbirine kırdıran savaşta bizim nasıl bir yol izlediğimizdir. savaşı körükleyen bir politika mı izliyor devletimiz, yoksa savaşı durdurmaya, kardeş kanını durdurmaya yönelik bir politika mı izliyor? gerisi hikayedir. sen bombardımanda hayatını yitiren 9 aylık bebeye üzülürsün,öte yanda da gencecik insanların boğazlarının kıtır kıtır kesildiği görüntülere üzülen insanlar çıkar. her ikisi de üzücü. her ikisi de korkunç.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

zaten bu ısler boyledır şakirt abiler de derdi arkadaslara aman kime oy verdiginizi belli etmeyin ama parti hakkinda olumlu gorusler belirtin diye 12 yillik surec basa sariyor yine desene. Baktilar yine parti suriye krizi ve ölen askerlerden sonra cuvallamaya basladi yine tarafinizi belli etmeyin amana donmus mevzu.

Ya arkadasim ,oso tarafindan da yapilsa vahset suriye ordusu tarafindanda yapilsa vahset.ben akp ye oy vermedim kanitliyamam da esim oyunu verdigini akp ye 6 ay sonra soyledibana ,simdi esim siyaset cahili gitti akp ye oy verdi ,peki vicdaninidami yitirdi oy verdi diye?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

iç savaş, savaşların en iğrenci, en vahşisidir. aynı toprağın insanları birbirlerini katlediyorlar. burada bize düşen aynı toprağın insanlarını birbirine kırdıran savaşta bizim nasıl bir yol izlediğimizdir. savaşı körükleyen bir politika mı izliyor devletimiz, yoksa savaşı durdurmaya, kardeş kanını durdurmaya yönelik bir politika mı izliyor? gerisi hikayedir. sen bombardımanda hayatını yitiren 9 aylık bebeye üzülürsün,öte yanda da gencecik insanların boğazlarının kıtır kıtır kesildiği görüntülere üzülen insanlar çıkar. her ikisi de üzücü. her ikisi de korkunç.

harbi ya..

keşke en başta girip doğrudan domine etseydik

şu ana kadar savaş bitmiş olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

onu yemediği için (iran ve rusya ile hassas dengeler vs) böyle yavşak gibi gizliden gizliden destekliyorlar işte.

başka ülkelerin diktatörlerini tahttan başka ülkelerin zoruyla indirmek iyi midir kötü müdür tartışma konusu ama bir de "töpödön önmö dömökrösö ölö ölmöz" diyen bir sürü insan da Türkiye'nin, EU'nın Amerikanın bu diktatörleri devirme politikasını destekliyor. Kafalar çok karışık.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...