Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler Şam düşüyor galiba

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

video gerçek midir bilmem de orda çıkan isyan milletin demokrasi için verdiği bir savaş değil ayrılıkçı propagandalar sonucu çıkan bir iç savaş hatta nerdeyse mezhep savaşı, Türkiyedeki sol sağ kavgası gibi.

RTE falan da direk olayı Amerikaya bağladı "biz oraya demokrasi götürcez" ayakları yapıyor. Bence kısa sürecek bu amerikacılık oyunu bedeli de ağır olacak.

bu tarz haberlere de çok güvenmemek lazım şu an iki taraf da olayları siyah beyaz göstermek için karşı tarafa yönelik hayvani propaganda videoları vs hazırlıyordur sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan herifler millet vekili kacirdi daha buyuk ne olsun asdf

begenmedikleri gotu boklu israil tek bir askeri kacirildi diye gazzeden girip lubnandan cikti hickimseyi sallamadan biz hala TUTMAYIN KUCUK ENISTEYI, BICAK KEMIGE DAYANDI, TERORU LANETLIYORUZ asamasindayiz

herifler kamu gorevlilerini kacirdi, askerimizi kacirdi, kaymakam kacirdi, subay kacirdi en sonunda milletvekili kacirdi

neredeyse herifler cankayaya girip cumhurbaskanini kaciricaklar TEMKINLI OLALIM, ARTIK BICAK KEMIGE DAYANDI, KIRMIZI CIZGILERIMIZ HEDE HODO dicez lol
Sosyal ağlarda paylaş

PKK su anda esadin taseronlugunu yapio demek isterdim ama o kadar cok ulke ile kavgaliyizki dunyanin obur ucundaki myanmar bile PKKya para oduyor olabilir su aralar

kucuk eniste ahmet davutoglunun stratejik derinliginde boguluyoruz iste, derinlik diyince okyanus diil tabi, golet bole ama dibindeki balciga saplanmisiz, girtlagimiza kadar su

hayalleri icinde derin sandigi goletin dibinin balcik kapli oldugunu gorememis beyefendi, simdide BALCIGI NERDEN BILIYIM BEN gibisinden SIFIR SORUN BIR IDEALDIR, KOMSULARIMIZ BOK GIBI ISE BIZ NE YAPALIM HA? diyor kucuk eniste

http://www.odatv.com/images/sefer-selvi(1).jpg

sen gider bole elalemin teroristine yardim yaparsan o elalemde gelir senin teroristine yardim yapar

evindeki halinin ustundeki boku temizlemeden karsi komsusunun pisliginden sikayet eden teyze modu direk
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

ya RTE sanki kararları özgür iradesiyle veriyormuş gibi yazmasanız, ne emir geliyorsa onu yapıyor adam.

ayrıca bu meselede emir gelmesine de gerek yok sadece destek gelse aynı şeyleri yapacağını düşünüyorum. ziyadesiyle RTE de ortadoğudaki demokrasicilik oyunundan payını almak istiyor, bir de tabi bir islam birliği kurmak gibi amacı var muhtemelen. Böylece isyan edip yönetimi ele geçiren halkı desteklerse onların koruyucusu ve müttefiği olur. Üstelik bir isyan sonucu baştan aşağı yıpranmış ve yönetim kadrosu değişmiş bir ülke zayıflamış bir ülkedir onları "ben sizin koruyucunuzum" imajı ile kontrolü altına alması çok daha kolay olur. Asla bir Esed yönetimini ya da Kaddafi yönetimini böyle kanatları altında toplayamaz, başına buyruk hükümetler bunlar çünkü.

"herşeyi ameriga yönetiyo zaten" yorumu biraz çiğ kalıyor kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

abi emirlere uyması için o pozisyona getirildi zaten, aksini yapamaz ki. büründüğü karakterden, yaptığı konuşmalara kadar herşey sosyal mühendislerin yarattığı ve dikte ettiği şeyler.

tiyatroyu oynayan oyuncular bunlar, scripti başkaları yazıyo

ne desem ki bilemedim. bence bütün bu olayların sebebi kızılderililer, herşeyin arkasında onlar var tüm dünyayı onlar yönetiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

emanet said:

ya RTE sanki kararları özgür iradesiyle veriyormuş gibi yazmasanız, ne emir geliyorsa onu yapıyor adam.

ayrıca bu meselede emir gelmesine de gerek yok sadece destek gelse aynı şeyleri yapacağını düşünüyorum. ziyadesiyle RTE de ortadoğudaki demokrasicilik oyunundan payını almak istiyor, bir de tabi bir islam birliği kurmak gibi amacı var muhtemelen. Böylece isyan edip yönetimi ele geçiren halkı desteklerse onların koruyucusu ve müttefiği olur. Üstelik bir isyan sonucu baştan aşağı yıpranmış ve yönetim kadrosu değişmiş bir ülke zayıflamış bir ülkedir onları "ben sizin koruyucunuzum" imajı ile kontrolü altına alması çok daha kolay olur. Asla bir Esed yönetimini ya da Kaddafi yönetimini böyle kanatları altında toplayamaz, başına buyruk hükümetler bunlar çünkü.

"herşeyi ameriga yönetiyo zaten" yorumu biraz çiğ kalıyor kısacası.

türkiye sanki bağımsızmış gibi varsayarsak;

abi ortadoğuda neyi kontrol altına alıyorsun sen? türkiye gibi küçük bir ülkeye ortadoğudan kum tanesi bile vermezler, atatürk bile uğraşmak istemedi o taraflarla fazla.

gerçekten bölgesel güç olmak isteyen adam zaten ordunun en parlak subaylarını hapse attırıp emekli etmez

islam birliği kafası zaten gülünç ve kontrol edilmesi imkansız bir birlik. siyasal islam bizzat batı dünyası tarafından fund edilen bir proje zaten, kime karşı kuracaksın o birliği?
Sosyal ağlarda paylaş

mantıklı şeyler yazmıyorsun. orduda senin hükümetini desteklemeyen subaylar varsa ve amacın bir çeşit dikta ile güç olmak ise tabi ki o subayları ihrac edersin (bunun iyi ya da yasal bir şey olduğunu söylemiyorum).

senin altını kazmaya çalışacak ya da sana karşı propaganda yapacak adamlarsa bunlar, bunlarla nereye bölgesel güç oluyorsun?

ortadoğudan kum tanesi vermezler gibi bir bakış açısı da saçma. amerikanın o bölgeler üzerinde bir kontrolü olsa bile coğrafi olarak Türkiyenin o bölgelere hakim olması çok daha kolay ve tabi ki politika denen şey gizli kapılar arkasında dönen bir olay. Hele Türkiye bunu sanki amerikanın bir uzuvuymuş gibi yaparsa bunu yaparken herkesi de uyutabilir. Adamın böyle bir planı varsa zaten 2-3 senelik bir plandan değil belki 40-50 senelik bir plandan bahsediyoruz. Bütün hareketleri bunun için zemin hazırlıyor gibi, periyodik olarak zaten sağda solda "ortadoğu ülkeleri hep Türkiyeyi örnek alıyor filistinli insanlar RTEyi kahraman olarak görüyor" diye döndürüyorlar haberlerde.

O bölgenin halkının ve yerel yönetiminin şuan Amerikaya he he demesinin pek bir olayı yok kısacası.

Ha o adamlarla ne yapacağını bilemem, bana büyük islam birliği kafası ya da bölgedeki kaynakların hepsine sahip olma kafası gibi geliyor. Ama umuyorum ki 100 sene sonra petrolün hiç bir anlamı kalmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...