Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TOEFL iBT

Chastor

Öne çıkan mesajlar

Tokasra said:

Ben de tam olarak aynı durumdayım. 23 Haziran'da sınava girip geçtim ama hala belge bekliyorum. Gerçi sınav açıklanalı 2 hafta oldu henüz ama kargoda kayıp mı oldu falan diye insan düşünmeden edemiyor.

Sen ne zaman girmiştin sınava ?
ben 20 mayısta girmiştim arkadaşlarıma gelmiş bana gelmedi işte birkaç tane mail adresi var hangisine atsam bilemedim maili
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
öyle şeyler var hatta toefl'a kayıt olurken ets'nin bizzat böyle sunduğu bir hizmet var ama ben denemedim böyle bişeyleri

gidip cambridge'in setini aldım orda 7-8 tane deneme vardı tabi ben birini çözdüm sadece dfs kitabı da çok iyimiş bi dahakine ciddi hazırlanıp giriciim tavsiye ederim cambridge'i.

ama esas en çok şunu tavsiye ediyorum: http://www.youtube.com/user/NoteFulldotcom

not: tabii kendi kendine yaptığın testlerde writing ile speaking'i kendi başına kitapta yazan kriterlere göre notlandırman gerekiyor o şekilde tam bir deneme sınavı yapmak zor da olsa iyi antrenman oluyo sesini kaydediyor yazılım + writing kısmı sınavdaki gibi aynı benzer programla falan fişman.
zaten internette senin speaking cevaplarını alıp dinleyip notlandıran essay'lerini okuyan siteler, simülasyonlar da 3-5$ değil çok daha pahalıdır
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...
ben de bugün girdim..gerçi sınav bana girmiş de olabilir. çok güveniyordum ingilizceme. bir iki baktım nası bişeymiş diye toefl'a. torrent'ten falan bulduğum denemelerde reading+listening 50+ puan alırken bundan kesin sıçtım ya. hele listening'de fişek hızında konuşan bir karı vardı. allah o karının bin belasını versin. diğerleri neyse de. o karıya çok ayar oldum sınavda. ama ortalama bi amerikalının daha önce hiç toefl sınav içeriğine bakmadan şu benim girdiğime girip 100+ alabileceğine gerçekten gönülden inanmıyorum. ingilizceye değil, toefl'ın isteğine göre teknik çalışman lazımmış ki çok saçma.. 100+ alırım diyodum, 80+ olursa iyidir diyorum şu an. vay anasını ya.
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

ben de bugün girdim..gerçi sınav bana girmiş de olabilir. çok güveniyordum ingilizceme. bir iki baktım nası bişeymiş diye toefl'a. torrent'ten falan bulduğum denemelerde reading+listening 50+ puan alırken bundan kesin sıçtım ya. hele listening'de fişek hızında konuşan bir karı vardı. allah o karının bin belasını versin. diğerleri neyse de. o karıya çok ayar oldum sınavda. ama ortalama bi amerikalının daha önce hiç toefl sınav içeriğine bakmadan şu benim girdiğime girip 100+ alabileceğine gerçekten gönülden inanmıyorum. ingilizceye değil, toefl'ın isteğine göre teknik çalışman lazımmış ki çok saçma.. 100+ alırım diyodum, 80+ olursa iyidir diyorum şu an. vay anasını ya.

Yaw yok be hacım ne tekniği ne taktiği ya...

Valla bunlarla uğraşmayın rahat olun, "İngilizce çalışmak" ne kadar saçma bir çaba, bunu anladığınızda zaten sorunu çözmüş olacaksınız. İngilizceyi "öğrenmenin" yolu cidden hayatın bir parçası haline getirmek, tuvalette bile İngilizce bir şeyler okuyacaksın, İngilizce altyazılı İngilizce diziler seyredeceksin, yolda giderken İngilizce bir şeyler dinleyeceksin (misal Economist dergisinin app i (Android/iOS) bunun için harika, hem derginin her sayısı Türkiye bayi fiyatının yarısına geliyor, hem de dergiyi baştan sona profesyonel spikerlere okutmuşlar, takıyorsun kulaklığı okuyorsun dergiyi bir yandan da dinliyorsun, veya sadece dinlesen de olur).

Böyle, oturup x den sonra y gelir le TOEFL halledilmez, halletsen dahi o bilgi "gerçek hayatta işine yaramaz".
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...