Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazanda Oruç durumu

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Butcherofego said:

Aramızda fark var boğa , ben insanları hem duygu hem zekayla hareket eden varlıklar olarak görüyorum ve değerlendiriyorum.Sen ise sadece rasyonel muhakeme geliştiyorsun ve köşeli bir tablo çiziyorsun

lol

nutellacık evet ben nerden biliyorum bu adamların öle düşündüğünü? bilmiyorum . nası siz bilmeden genel konuşuyosanız ben de genel konuşuyorum fakat aç birisine yemek verene "sen bunu kendini tatmin etmek için yapıyosun bu adam niye fakir düşünmüyosun" demenin mantıklı yanı neresi sölyler misin. adam belki cahil belki topluma yapabileceği tek fayda bir fakire yardım edebilmek yada tam tersi adam bilinçli elinden geleni yapıyor ama ülke 1 günde düzelemeyeceği için fakirlere yardım ediyor yine de.bu üstteki adam hangi yetkiyle genel olarak yargılıyor milleti .
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

Butcherofego said:

Aramızda fark var boğa , ben insanları hem duygu hem zekayla hareket eden varlıklar olarak görüyorum ve değerlendiriyorum.Sen ise sadece rasyonel muhakeme geliştiyorsun ve köşeli bir tablo çiziyorsun

lol

nutellacık evet ben nerden biliyorum bu adamların öle düşündüğünü? bilmiyorum . nası siz bilmeden genel konuşuyosanız ben de genel konuşuyorum fakat aç birisine yemek verene "sen bunu kendini tatmin etmek için yapıyosun bu adam niye fakir düşünmüyosun" demenin mantıklı yanı neresi sölyler misin. adam belki cahil belki topluma yapabileceği tek fayda bir fakire yardım edebilmek yada tam tersi adam bilinçli elinden geleni yapıyor ama ülke 1 günde düzelemeyeceği için fakirlere yardım ediyor yine de.bu üstteki adam hangi yetkiyle genel olarak yargılıyor milleti .

yoo ben bilmeden genel konuşmuyoruz,neyi genelledigimi söylersen daha açıklayıcı olabilirim anlaman icin
Sosyal ağlarda paylaş

sen önce aramızda geçen konuşmaya verdiğin son cevabı açıkla şu alıntı yaptığım o ney öyle ya zorlama birader cidden gerek yok yani "ben daha zekiyim" paragrafları kuracaksan bari konuyla alakalı olsun

nutella genelleme yok mu? bırak ya patide genelleme devamlı yapılar en çok yapanlardan biri de sensin ama ben orda sana dememiştim zaten.hayır senin alakan yokki o resmi koyan diğer eleman sen nie.... uyucam ben ya hadi bye
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

sen önce aramızda geçen konuşmaya verdiğin son cevabı açıkla şu alıntı yaptığım o ney öyle ya zorlama birader cidden gerek yok yani "ben daha zekiyim" paragrafları kuracaksan bari konuyla alakalı olsun

nutella genelleme yok mu? bırak ya patide genelleme devamlı yapılar en çok yapanlardan biri de sensin ama ben orda sana dememiştim zaten.hayır senin alakan yokki o resmi koyan diğer eleman sen nie.... uyucam ben ya hadi bye

ben daha zekiyim diye iddia etmedim bir yerde,benim agzımdan cıkmayan lafları tartışmaya ekleyip,sonra da onlara karşı argüman üretiyorsun.

genelleme yaptıgımı dusunuyorsan da surda yaptın dıye alıntılayıp boltlarsan daha faydalı olur,ya bırak yeaa gibi esnafi laflardan daha cok şey katar tartışmaya

iyi uykular
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

hala üstüne alınıyorsun ya ne diyim ki sen sonradan geldin bilaer hem ben senin yazını alıntılamadım bile yahu ben mi anlatamıyorum sana yazmıyorum diyorum hala böle demedim şöle yapmadım üfff

genelleme yapma kısmın sana yazdım evet ve öle düşünüyorum .. sanada

oglum kafan mı iyi ? benim adım geciyor post da nasıl bana yazmıyon
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

''ben daha zekiyim'' paragrafı mı ? İsmime bak yeter diyorum.Ego motivasyonlu ifadeler bunlar.

said:
ya öle bişe sölüyorsun ki bunu yapan adamların hiç bu tür şeyleri düşünemediğini idda ediyorsun nerden biliyorsun da nasıl bu kadar eminsin anlamıyorum. hayır yoksulluğun olmadığı bi dünyayı kim istemez ama adamın elinden gelen sadece bu işte o adama "sen bunu yaparak kendini tatmin ediyorsun" deyip hiçbişe yapmayan adamlar mı düzeltecek ülkeyi.bi senin kafan çalışıyor bugüne kadar bi sen düşünbildin dimi yoksulluğun olmadığı bi toplum oluşturmak gerektiğini.aşın artık bunları ya
come at me bro!

Bu insanların düşünemediklerini iddia ettiğimi düşünmen fazla mantıksal değerlendirme ile insanları süzmenden kaynaklanıyor.Ben bu insanların gayet bunları düşünebildiklerini biliyorum ; ama mücadele etmek yerine sadaka verip mutlu olmak çoğuna daha kolay geliyor.Sorun düşünememek değil özverili olamamak(''elimden bu kadar geliyor napim'' ise başka bir vicdan aklama seansı).Eleştirim sadece böyle olan insanlara , gerçekten düşünemeyip yaptığı yardımla iyi niyet sergileyenlere değil(gerçi onları da düşünemedikleri için eleştirebiliriz) ; ama kızgın bir boğasın lafı nerden çekersen oraya uzuyor.Sen kimsin napıyorsun da böyle konuşma hakkına sahipsin dersen , ben pratik hayatta da mücadele eden biriyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun hep aynı. Herkes kendisine, kendi yandaşına, kendi düşüncesine saygı bekliyor. Karşı düşünceye ise en ufak tahammül edemiyor. Hayır, saldırıyor, hakaret ediyor, şamarı yiyince de "neden şamar attın diyor?"...Lan nasıl bir karın ağrısıdır, nasıl bir yaşam biçimidir, felsefedir?!
Sosyal ağlarda paylaş

izlanda bayağı enteresanmış. ama bak bir iddiada bulunacağım, buna tepki gösterecek kişiler olacaktır ama düşüncem bu şekilde. Mısır'da, S.Arabistan'da ve hatta Türkiye'de şu İzlanda'dakine benzer bir ramazan takvimi olsa normalde oruç tutanların büyük çoğunluğu tutmazlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

izlanda bayağı enteresanmış. ama bak bir iddiada bulunacağım, buna tepki gösterecek kişiler olacaktır ama düşüncem bu şekilde. Mısır'da, S.Arabistan'da ve hatta Türkiye'de şu İzlanda'dakine benzer bir ramazan takvimi olsa normalde oruç tutanların büyük çoğunluğu tutmazlardı.

dummadan dummaya fark var ceto asdasdhashdahsdasd
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Izlanda'da triple mi oluyor sevap simdi?
https://p.twimg.com/Ax1_L44CAAATM1B.png

marsta kibleyi nasil bulucazdan cok daha ciddi bir sorunmus bu bak

gerci ayin aydinlik yuzunde oruc tutanlarin mefta olmasi, karanlik yuzune ise gidenlerin 7/24 oruc tutabilcek olmasida cok ciddi acik

dinde bug bulduk arkadaslar, derhal yama lazim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...